Házenkářské kluby, mužstva – Morava

Házená je sport pro všechny, kteří mají rádi akci, zábavu a mají týmového ducha. Pokud máte zájem o házenou, můžete se připojit k některému z házenkářských klubů ve vaší oblasti. Přehled házenkářských klubů a mužstev v lokalitě Morava.

1–10 firem z 26 nalezených Filtry

1TJ Jiskra Otrokovice1 pobočka

4.0
★★★★★
★★★★★
(58)
Sport. areál TJ…, Otrokovice

Tělovýchovná jednota s 19 sportovními oddíly se zaměřením na atletiku, kuželky, orientační běh, turistiku, sportovní gymnastiku a cyklistiku, stolní tenis. Vedeme družstva kopané, házené, volejbalu, veslování, lyžování, stolního tenisu, šach, jógy a jiná.

3SPORTOVNÍ KLUBY ZLÍN

Sportovní kluby Zlín jsou sdružením samostatných sportovních klubů ve Zlíně. Posláním SK Zlín je všestranně podporovat rozvoj tělesné výchovy, sportu a turistiky na úrovni města Zlína a vytvářet podmínky pro činnost sdružených sportovních klubů.

4Sportovní klub Žeravice

4.7
★★★★★
★★★★★
(49)
U stadionu 214, Přerov Bezdlužná

Sportovní klub - házená.

5MHK TAEDA Karviná

MHK TAEDA Karviná, se sídlem Studentská 2360/18, 734 01, Karviná-Mizerov, v okrese Karviná a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 9836, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Spolek. Založení v roce 2011. Více informací naleznete na našich webových stránkách. …

6Házená Legata Hustopeče

5.0
★★★★★
★★★★★
(5)
Herbenova 983/2b, Hustopeče Bezdlužná

Házená Legata Hustopeče, se sídlem Herbenova 983/2b, 693 01, Hustopeče, v okrese Břeclav a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 9462, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 2002. Více informací naleznete na našich webových stránkách. Zdroj:…

7Házená Tišnov

Riegrova 274, Tišnov Bezdlužná

Házená Tišnov, se sídlem Riegrova 274, 666 01, Tišnov, v okrese Brno - venkov a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 3909, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 1993. Více informací naleznete na našich webových stránkách. Zdroj: výpis z dat…

8Tělocvičná jednota Sokol Brno - Juliánov

Zajišťujeme sportovní činnosti a akce. Provozujeme oddíl házené.

91. NH BRNO, o.s.

4.3
★★★★★
★★★★★
(22)
Novoměstská 1887/21, Brno-Řečkovice

Provoz oddílu národní házené.

10Házenkářský klub Hodonín

4.6
★★★★★
★★★★★
(8)
Štefánikova 258/23a, Hodonín Bezdlužná

Naším oborem je pořádání sportovních akcí.


Házenkářské kluby, mužstva – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Házenkářské kluby, mužstva v lokalitě Morava – detailní popis

Házená je kolektivní sport, který se hraje na hřišti s brankami na obou koncích. Hraje se mezi dvěma týmy po sedmi hráčích, z nichž jeden je brankář. Cílem hry je vstřelit co nejvíce gólů do soupeřovy branky házením míče rukou. Házená je velmi dynamický a rychlý sport, který vyžaduje dobrou fyzickou kondici, obratnost, spolupráci a strategii.

Házená je populární sport v mnoha zemích světa, zejména v Evropě, kde se každé dva roky pořádají mistrovství Evropy pro muže i ženy. Házená je také součástí olympijských her od roku 1936 pro muže a od roku 1976 pro ženy. 

Házená pravidla

  • Házená se hraje na hřišti o rozměrech 40 × 20 metrů s brankami o rozměrech 3 × 2 metry na obou koncích. Hřiště je rozděleno na dvě poloviny a na každé polovině je šestimetrové brankoviště, do kterého smí vstoupit pouze brankář. Hra trvá dvakrát třicet minut s desetiminutovou přestávkou.
  • Každý tým se skládá ze sedmi hráčů, z nichž jeden je brankář. Hráči se mohou střídat kdykoli během hry bez omezení počtu. Hráči smějí držet míč pouze tři sekundy nebo udělat maximálně tři kroky s ním. Pokud to poruší, musí předat míč soupeři. Hráči smějí házet míč pouze rukou a nesmějí jej kopat nebo udeřit jinou částí těla. Hráči nesmějí úmyslně hrát tvrdě nebo faulovat soupeře. Pokud to udělají, mohou být potrestáni žlutou nebo červenou kartou nebo vyloučením na dva minuty.
  • Cílem hry je vstřelit co nejvíce gólů do soupeřovy branky házením míče rukou. Gól platí, pokud míč celý překročí brankovou čáru a není dotknut brankářem nebo jiným hráčem v brankovišti. V případě rovnosti skóre po uplynutí hrací doby se hraje prodloužení o dvakrát pět minut. Pokud ani potom není rozhodnuto, následuje sedmičkový rozstřel, kdy každý tým hází na branku soupeře ze sedmi metrů.