Umělecké kovářství, umělečtí kováři – Morava

Kovy zná člověk už od pravěku, avšak k masivnímu využívání kovů došlo až ve starověku. V té době se začali objevovat první kováři. Kováři jsou tu s námi i dnes, i když se jejich náplň práce značně změnila. Přehled uměleckých kovářů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 125 nalezených Filtry

1Mička Roman - nerezový nábytek

4.0
★★★★★
★★★★★
(2)
6. května 15/16, Opava Bezdlužná Ověřená

Jsme umělecké kovářství s 20letou zkušeností. Mezi naše služby patří umělecko-řemeslné zpracování kovů (nerez, barevné kovy, hliník, mosaz, měď, bronz, ocel), výroba a prodej kovových interiérových doplňků (nerezový nábytek), řezání vodním paprskem, pasířství – kovotlačitelství, výroba…

2ZAMKOV UH s.r.o.

Naše firma byla založena v roce 2000 a působí převážně na území zlínského kraje v oblasti stavebního zámečnictví a zakázkového kovářství. Jsme zaměřeni především na kovové a ocelové ploty, brány, branky, atypické schodiště, mříže a další výrobky do interiéru. Dále se zabýváme zakázkovou…

3Čurda Jiří - umělecké kovářství, nožířství a zámečnictví

Rešice 34, Rešice Bezdlužná

Naše umělecké kovářství a nožířství nabízí výrobu ručně kovaných brán a plotů na zakázku. Vyrábíme brány jednokřídlé, dvoukřídlé a posuvné do boku. Naším cílem je vytvořit kované dílo do posledního detailu. Zakázky jsou realizovány včetně zaměření a montáže. Specializujeme se na výrobu kvalitních…

4Krupica Pavel - umělecké kovářství a zámečnictví

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Hády 726/5, Brno-Maloměřice Bezdlužná

Umělecké kovářství a zámečnictví KRUPICA - výroba bran, okenních mříží, kovových plotů, nábytkového kování, svícnů, krbových souprav a dalších kovaných výrobků.

5RIK-FER CZ s.r.o.1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(4)
Hovorany 825, Hovorany
Otevřeno od 6:30
Bezdlužná

Dodáváme kompletní sortiment materiálů a potřeb pro kováře a zámečníky. Zabýváme se také výrobou plotů, bran, zábradlí, mříží, nábytku a bytových doplňků. Naši širokou nabídku doplňuje sortiment kování pro různé typy bran, elektropohony, litinové zboží pro krby a kamna a městský mobiliář a další.

7Mittner Zdeněk- umělecké kovářství1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(21)
Cejl 43/111, Brno Bezdlužná

Umělecké kovářství.

9Tůma Filip - kovářství

Zakázková výroba kovaných mříží, plotů, bran, svícnů i kovaných doplňků do interiéru a exteriéru.

10Střední odborné učiliště tradičních řemesel a Vyšší odborná škola, spol. s r.o.…2 pobočky

Provozujeme střední odborné učiliště tradičních řemesel a soukromou vyšší odbornou školu. Zajišťujeme výuku tříletého oboru podnikatel pro obchod a služby.


Firmy v dalších lokalitách


Umělecké kovářství, umělečtí kováři v lokalitě Morava – detailní popis

Moderní kováři se zabývají především zakázkovou výrobou na míru. Podle přání zákazníků vyhotovují zejména kované ploty, brány, vrata, mříže nebo zahradní nábytek. Kované výrobky na zakázku jsou originální a odpovídají stylu zákazníka. Zabývají se i výrobou stavebních konstrukcí pro moderní stavby. K jejich práci také patří opravy a restaurování již vzniklých kovaných výrobků, které jsou nefunkční nebo poškozené. Může se jednat např. o opravy historických kovaných prvků na hradech a zámcích nebo o opravy kovaných prvků na hřbitovech. Umělečtí kováři se zabývají také moderním uměním, kdy z kovů vyrábějí různé sochy, plastiky, šperky atd.

Kované výrobky

  • Kované brány – mohou být jednokřídlé, dvoukřídlé nebo posuvné. Dotvářejí celkový dojem stavby. Kované brány mohou být osazené kovanou klikou, poštovní schránkou nebo popisným číslem.
  • Kované ploty – jsou nadčasovou záležitostí. Podtrhují celkový dojem stavby a vynikají dlouhou životností.
  • Kované mříže – zahrnují mříže na okna, vstupní mříže, mříže do vinných sklepů, bezpečnostní mříže, okrasné mříže atd. 
  • Kovaný zahradní nábytek – je originálním šperkem každé zahrady. Vyniká dlouhou životností a odolává veškerým nepříznivým vlivům počasí. Zahrnuje lavičky, stoly a židle. 
  • Kované rožně a zahradní grily – zahrnují veškeré kované doplňky k letním kuchyním a kompletní grilovací sestavy
  • Kovaná světla – stolní lampy, lustry, zahradní lampy, zahradní lucerny, nástěnné lucerny, nástěnná světla.