Solné jeskyně – Morava

Pobyt v solné jeskyni má blahodárný vliv na zdraví a psychiku dětí i dospělých. Působí na řadu onemocnění, především na onemocnění dýchacích cest, kožní onemocnění nebo kardiovaskulární onemocnění. Přehled solných jeskyní v lokalitě Morava.

1–10 firem z 62 nalezených Filtry

1AWA relaxační centrum Brno1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(28)
Orlí 491/16, Brno-město Bezdlužná

Provádíme 33 druhů masáží, kosmetické ošetření pleti, pedikúru, fotoepilace - trvalé odstranění chloupků, jehličkovou mezoterapie, kosmetiku Dermaheal, Monoderma, New gel +, Renokin, Pretox Medik8, TianDe, Lavilin, kartáče Tangle TEEZER.

2Aquarium relax3 pobočky

4.2
★★★★★
★★★★★
(1107)
Pavlovská 527/40, Mikulov
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Naše společnost provozuje wellness centrum se stylovou restaurací.

3Daňková Lenka - Solná jeskyně Star

4.3
★★★★★
★★★★★
(40)
Jugoslávská 596/27, Brno-Černá Pole
Otevřeno od 8:45
Bezdlužná

Provoz solné jeskyně.

4Ammar Yeganeh - Santé solná jeskyně

Holzova 2846/21, Brno-Líšeň
Otevřeno od 10:00
Bezdlužná

Solná jeskyně Santé nabízí provoz solné jeskyně, infrasaunu, cvičení v solné jeskyni a doplňkové služby.

5Staněk Josef - Solná jeskyně

5.0
★★★★★
★★★★★
(5)
Písníky 2682/17, Břeclav
Otevřeno od 10:00

V solné jeskyni panuje specifické mikroklima, obdobné tomu přímořskému. Při pobytu v solné jeskyni dochází ke vdechování mikroelementů obsahujících minerály a stopové prvky, které jsou nezbytné pro správnou činnost lidského organismu. Relaxační kúra příznivě ovlivňuje též lidskou psychiku a…

6PRESTIGE CLUB, s.r.o. - Solná jeskyně

Lidická 1369/13, Břeclav
Otevřeno od 10:00

Deset relaxačních posezení v atmosféře jeskyně se vyrovná měsíčnímu pobytu u moře. Solná jeskyně pomáhá léčit nemoci, dočerpávat minerály, relaxovat, udržovat fyzickou a psychickou kondici. Neváhejte a přijďte nás navštívit.

7STUDIO PENELOPA s.r.o.

3.4
★★★★★
★★★★★
(54)
Hlinky 54/138, Brno-Pisárky
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Náš salón Vám nabízí komplexní tělovou a vlasovou péči poskytovanou týmem odborníků z oborů kadeřnictví, kosmetiky, vizážistiky, masáží, manikúry a pedikúry. Nabízíme také poradenství ve výživě při změně životního stylu a hubnutí. Udělejte si chvilku pro sebe a nechte se opečovávat v příjemném…

8Panešová Alena

4.6
★★★★★
★★★★★
(29)
Makovského náměstí…, Brno-Žabovřesky
Otevřeno od 9:00

Provozujeme solno-jodovou jeskyni, vytvořenou ze 4 druhů solí, včetně léčivé soli z Mrtvého moře, s mořským akváriem. Naše malá a útulná jeskyně je postavena z kombinace solí z Mrtvého a Černého moře, solných kvádrů z hlubinných dolu Weliczka a himalájských solných krystalů. To vše vytváří ten…

9Krystýnek Ivo - Penzion Lázeňský dům Smraďavka2 pobočky

4.3
★★★★★
★★★★★
(525)
Smraďavka ev. č. 44, Buchlovice Bezdlužná

Sirnaté lázně Leopoldov se nachází v části Buchlovice v údolí Chřibů. V blízkosti se nachází zámek Buchlovice a hrad Buchlov. Naleznete zde místo pro klid a relax. Součástí lázní je restaurace, ubytování. V areálu pořádáme různé akce dle ročního období. V blízkostí se také nachází ranč Nevada.

10Lamur CZ s.r.o.

Hlavní distributor produktů z mrtvého moře nejvyšší kvality. Dovážíme přímo z Mrtvého moře vodu, soli, bahno, solné kameny a kosmetiku Dr. Fischer - s vysokou koncentrací minerálů Mrtvého moře.


Solné jeskyně – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Solné jeskyně v lokalitě Morava – detailní popis

V solné jeskyni je jedinečné mikroklima, které je charakteristické bakteriologickou čistotou vzduchu, nasyceného částicemi minerálů a stopových prvků. Vzduch v solné jeskyni je konkrétně obohacen o částice jódu, sodíku, draslíku, vápníku, hořčíku, selenu, zinku, brómu a železa. Tyto minerály a stopové prvky jsou nezbytné pro správnou činnost lidského organismu. V solné jeskyni probíhá tzv. haloterapie, což znamená léčba solí. Pobyt v solné jeskyni se solí z Mrtvého moře o délce jedné hodiny je srovnatelný s třídenním pobytem u moře. 

Jaké účinky má solná jeskyně?

Solná jeskyně má příznivý vliv na řadu onemocnění, určité druhy alergií, obranyschopnost organismu, rychlejší spalování tuků, zpomalování stárnutí a mnoho dalšího. 

  • Onemocnění horních a dolních dýchacích cest – astma, záněty dýchacích cest
  • Kožní onemocnění – ekzémy, lupénka, kožní alergie
  • Kardiovaskulární onemocnění – vysoký krevní tlak, arytmie, ICHS
  • Nedostatečná činnost štítné žlázy – hypotyreóza
  • Nemoci trávicí soustavy – vředová choroba žaludku a dvanácterníku, záněty střev
  • Poruchy nervového systému – deprese, nespavost, chronický únavový syndrom

Jak se obléknou do solné jeskyně?

Teplota v solné jeskyni se pohybuje kolem 20 až 22 °C, a proto je vhodné mít dlouhé triko, dlouhé kalhoty a ponožky. Vstup v botách je do jeskyně zakázán. Lze mít pouze vlastní přezůvky. Pokud by vám byla zima, v solných jeskyních jsou k dispozici deky na přikrytí. 

Kolik stojí pobyt v solné jeskyni?

Každá solná jeskyně má svůj individuální ceník. Cena se odvíjí od délky procedury. Nejvýhodnější vstupné je při zakoupení permanentky.