Rogala, kluzáky, kurzy létání – Morava

Létání na rogalu patří k nejdostupnějším možnostem volného pohybu ve vzduchu. Přináší úchvatný zážitek a prakticky neomezený výhled na krajinu. Na rogalu se létá zejména pro zábavu a potěšení. Přehled firem nabízejících kurzy létání v lokalitě Morava.

1–1 firem z 1 nalezených Filtry

1Karel Haman - QUASAR

Vítejte u výrobce závěsných kluzáků značky QUASAR. Nabízíme rogala světových parametrů, která jsou vyvíjena s důrazem na vysokou bezpečnost a maximální výkony. Produkujeme výkonná rogala, pro zkušené piloty. Stačí si vybrat z naší nabídky. Chcete začít létat, zažít vzrušující zážitky, kochat se…


Firmy v dalších lokalitách


Rogala, kluzáky, kurzy létání v lokalitě Morava – detailní popis

Výcvik na kluzáku provádějí kvalifikovaní instruktoři ve střediscích pilotního výcviku. Létání vždy předcházejí teoretická výuka, po které následuje praktický výcvik.

Druhy kluzáků

  • Závěsné kluzáky – jsou maximálně dvoumístná bezmotorová letadla, jejichž vzlet se uskutečňuje rozběhem pilota, aerovlekem či navijákem a je řízen změnou polohy těžiště s možností dodatečného aerodynamického řízení kolem jedné osy. Maximální prázdná hmotnost bez upínacího zařízení nepřekračuje 40 kg.
  • Motorové závěsné kluzáky – jsou maximálně dvoumístná motorová letadla řízená změnou polohy těžiště s možností dodatečného aerodynamického řízení kolem jedné osy. Pádová rychlost nepřevyšuje 65 km/h a maximální vzletová hmotnost nepřevyšuje 300 kg u jednomístného závěsného kluzáku a 450 kg u dvoumístného závěsného kluzáku.
  • Padákové kluzáky – jsou maximálně dvoumístná bezmotorová letadla, jejichž charakter nosné plochy není určován tuhou konstrukcí.
  • Motorové padákové kluzáky – jsou maximálně dvoumístná letadla s pomocným motorem na zádech pilota nebo s pohonem umístěným na podvozku. U motorových padákových kluzáků s pomocným motorem na zádech pilota maximální vzletová hmotnost nepřevyšuje 270 kg a umožňuje vzlet a přistání z nohou pilota. U motorových padákových kluzáků s pohonem umístěným na podvozku maximální vzletová hmotnost nepřevyšuje 300 kg u jednomístného padákového kluzáku a 450 kg u dvoumístného padákového kluzáku.
  • Ultralehké kluzáky – jsou maximálně dvoumístná bezmotorová letadla řízená aerodynamickými prostředky, jejichž maximální vzletová hmotnost nepřevyšuje 600 kg.
  • Motorové ultralehké kluzáky – jsou maximálně dvoumístná ultralehká letadla vybavená pohonnou jednotkou, jejichž maximální vzletová hmotnost nepřevyšuje 600 kg.