Registrace domén a domény – Morava

Chcete si zaregistrovat doménu a přemýšlíte nad jejím názvem? Výběr názvu je jen na vás, avšak by měl jednoduchý, dobře zapamatovatelný a měl by odpovídat tomu, čemu se web věnuje. Přehled firem nabízejících registraci domén v lokalitě Morava.

1–10 firem z 58 nalezených Filtry

1Artiq, v.o.s.

Zajištění webhostingu. Registrace domén on-line se službami antivir i antispam. Servis a prodej výpočetní i kancelářské techniky. Správa sítí.

2SERVIS DOMÉN, s.r.o.

1.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Kubíčkova 1115/8, Brno-Bystrc

SERVIS DOMÉN, s.r.o., se sídlem Kubíčkova 1115/8, 635 00, Brno-Bystrc, v okrese Brno - město a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 80847, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2013. Pracuje u nás 6 - 9 zaměstnanců. …

3Centrum domén

Centrum domén, se sídlem U Červeného mlýna 64/1, 612 00, Brno-Ponava, v okrese Brno - město a v kraji Jihomoravský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2017. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3…

4AB-NET s.r.o.1 pobočka

3.8
★★★★★
★★★★★
(51)
Olomoucká 1158/164a, Brno-Černovice Bezdlužná

Nabízíme bezdrátové připojení k internetu (vysokorychlostní wifi připojení) v oblasti Jižní Moravy. Nabízíme také pevné internetové připojení, datové i hlasové služby (VOIP), digitální TV, webhosting, serverhosting, registrace domén.

5MPalán, s.r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Stránského 3033/28, Brno-Žabovřesky Bezdlužná

Tvorba a správa internetových stránek. Nabídka SEO, webhostingových služeb, registrace domén i poradenské činnosti.

6NETHOST s.r.o.

Poskytování webhostingu, server hostingu a registrace domén. Správa i provoz dedikovaných serverů.

7Peax s.r.o.

Nabídka webdesignových služeb, registrací domén, webhostingu a konzultací. Výroba grafických návrhů, logotipů a flash bannerů.

8Sakáč Jiří

Nabídka webhostingových a multihostingových služeb, registrace doménových jmen a správy DNS.

9Buchtel Pavel1 pobočka

Zřizujeme internet a to včetně zajištění registrace domén a webhostingu i také pronájm serverů.

10Piják Michal, Mgr.

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Bzenecká 4154, Brno Bezdlužná

Tvorba www stránek, e-shopů, grafických návrhů či webhostingu včetně registrace domén.


Registrace domén a domény – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Registrace domén a domény v lokalitě Morava – detailní popis

Doména je jedinečné označení, které nahrazuje číselnou IP adresu (řadu čísel oddělených tečkami). Celým názvem se doména označuje jako doménové jméno. Je také známá pod zkratkou DNS – Domain Name System. Pro člověka je název lépe zapamatovatelný než číselné označení. Na českém trhu je nejoblíbenější doména .cz. Doménových koncovek existuje velké množství, a lze tak vybírat z národních domén, evropských domén, světových domén nebo nadnárodních (generických) domén. Doménu je možné koupit na stránkách poskytovatelů domén. 

Řády domén

Každá doména, stejně jako každá IP adresa, se skládá z jednotlivých částí oddělených tečkami. Tyto jednotlivé části domén mají různé řády neboli úrovně. 

  • Doména nejvyššího řádu – neboli Top Level Domain (TLD). TLD je možné rozdělit na ccTLD (country code Top Level Domain), což jsou národní domény a na gTLD (generic TLD), jenž nejsou spojené s žádným státem, ale s určitým významem (com, net, org, info, biz atd.).
  • Doména druhého řádu – nachází se hned před doménou nejvyššího řádu. Jedná se např. o název firmy, kterou doména reprezentuje.
  • Doména třetího řádu neboli subdoména – doména třetího řádu vznikne, když se před doménu doplní další doména. 

Kolik stojí doména?

Registrace domény je zpoplatněná služba. Doména se registruje obvykle na jeden rok a následně se prodlužuje. Cena registrace závisí na volbě koncovky a pohybuje se od stovek korun až po tisíce.