Prodej ovocných, okrasných, vzrostlých stromů, dřevin – Morava

Rozhodli jste se pro koupi ovocného stromku na vaši zahradu? Pak jste se rozhodli správně. Ovocné stromky nejenže dávají ovoce, jsou i krásné a navíc poskytují stín. Ideální doba jejich nákupu je na podzim. Přehled prodejců stromků v lokalitě Morava.

1–10 firem z 52 nalezených Filtry

1AGROGEN, spol. s r.o.3 pobočky

Zahradní 77/1a, Troubsko
Otevřeno od 7:00
Ověřená

Sháníte kvalitní osiva? V AGROGEN vám nabízíme kvalitní osiva pícnin, travních směsí, léčivých rostlin a dalších komodit. Kromě prodeje komodit se věnujeme i šlechtění rostlin. Provozujeme 2 šlechtitelské stanice – Šlechtitelská stanice Želešice a Šlechtitelská stanice Slavice.

2Lesy města Prostějova, s.r.o.

Kostelecká 4165/17, Prostějov Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se lesním hospodářstvím, myslivostí a prodejem palivového dřeva. Nabízíme poradenskou činnost v oblasti lesního hospodářství, pořádáme kurzy a školení. Provozujeme lesní školku, manipulační sklad dříví a pilu Seč. V naší pile se specializujeme na pilařskou výrobu, prodej dřevařských…

3ZAHRADNICTVÍ HAVLINA – Ing. Petr HAVLINA

V Zahradnictví Havlina vám nabízíme široký výběr řezaných a pokojových květin, ovocných a okrasných stromů a keřů. Dále u nás zakoupíte osivo, cibuloviny, zeleninové sadby, substráty, rašelinu, hnojiva, přípravky na ochranu rostlin, květináče a mnoho dalšího.

4Střední zahradnická škola Rajhrad, příspěvková organizace1 pobočka

Masarykova 198, Rajhrad
Otevřeno od 7:00
Ověřená

Hledáš střední školu a baví tě zahradničení? Pak se přihlas na Střední zahradnickou školu Rajhrad. Nabízíme ti studium v oborech Zahradnictví, Ekologie a životní prostředí, Přírodovědné lyceum, Zahradník a Zahradnická nástavba. Na naší škole pořádáme i různé kurzy, např. floristický kurz…

5Ing. Josef Urban - ZAHRADNICTVÍ

4.7
★★★★★
★★★★★
(165)
24. dubna 85, Želešice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

Hledáte kvalitní zahradnictví v Brně? Pak jsme tu pro vás. V Zahradnictví Urban vám nabízíme rostliny pro každé roční období. Prodáváme ovocné stromky, jako jsou jabloně nebo hrušně, vzrostlé stromy, růže a mnoho dalších rostlin. Navštivte naše zahradnictví v Želešicích na jihu Brna.

6Obecní lesy Bludov s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(7)
8. května 906, Bludov Bezdlužná Ověřená

Provozujeme zahradnictví – Zámecká oranžerie, kde vám nabízíme květinové vazby, pokojové květiny, balkonové květiny, ovocné stromy a keře, bylinky a mnoho dalšího. Součástí našeho zahradnictví je Kavárna v oranžerii. Provozujeme také lom, kde vyrábíme a prodáváme frakce.

7Vladimír Šebestík - Larix Lusatia zahradnické centrum Lužice u Hodonína

4.7
★★★★★
★★★★★
(15)
Česká 817/30, Lužice
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná Ověřená

Zahradnictví se specializuje na okrasné zahrady, realizace zahrad a parky. Provozujeme zahradnické centrum v Lužicích u Hodonína. Prodáváme jedinečné okrasné dřeviny z prvotřídních zahradnických firem z Toskánska, pokojové rostliny, trvalky od českých a moravských pěstitelů, osiva, hnojiva…

8SEVA - FLORA s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(8)
Mikulovská 366, Valtice Ověřená

Zabýváme se prodejem osiv ovoce, zeleniny, bylin i květin. Také prodáváme ovocné stromky či ovoce.

9BELLIS - KVĚTINY - ZAHRÁDKÁŘ1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Žižkovo nám. 84/9, Prostějov Bezdlužná Ověřená

Provozujeme květinářství a zahradnictví. Zajišťujeme vazbu svatebních květin, smuteční vazbu, prodej květin, jak hrnkových, tak řezaných, aranžmá na různé akce. Zahrádkářství najdete pobočce Sídliště Svobody v Prostějově a zahradnictví na Brněnské ulici. V sortimentu najdete také sazenice…

10Zemědělské a obchodní družstvo sady Starý Lískovec

4.8
★★★★★
★★★★★
(295)
Martina Ševčíka 639…, Brno
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Nabízíme jablka na přímý konzum i uskladnění(odrůdy gala, jonagold, golden, idared, spartan. šampion), cibuli, vejce, med, víno ze školního statku MENDELU ,100% mošty z našeho ovoce - jablko, jablko+švestka, jablko+broskev, jablko+rybíz.


Firmy v dalších lokalitách


Prodej ovocných, okrasných, vzrostlých stromů, dřevin v lokalitě Morava – detailní popis

Ovocné stromky je vhodné kupovat a vysazovat na podzim, protože půda na konci sezóny je stále příjemně teplá a nově vysazené stromky se v ní dokážou lépe zakořenit. Vhodný čas na výsadbu stromků je od konce října do konce listopadu. Ovocné stromky lze vysadit i na jaře, a to v období od března do dubna. 

Ovocné dřeviny

Jsou důležitou součástí každé zahrady. V dnešní době je lze naleznout i na okrasných zahradách, neboť i ovocné dřeviny jsou velmi krásné. Ovocné dřeviny nejenže plodí ovoce, ale poskytují i stín na zahradě. Ovoce se používá pro přímou spotřebu, na sušení, na výrobu marmelád, kompotů nebo ovocných pálenek. Je cenným zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny. Mezi ovocné dřeviny patří jabloně, hrušně, broskvoně, meruňky, slivoně, třešně, višně a mnoho dalších druhů. 

Listnaté stromy

Svou velikostí a různorodostí jsou dominantou každé zahrady. Rozdělují se na okrasné stromy a ovocné stromy. Poskytují stín na zahradě a cenné útočiště mnoha druhům hmyzu a ptactva. Jsou krásné a po celý rok lze na nich pozorovat změny od rašení listů, květů, plodů přes změnu barvy listů až po opad listů. Mezi okrasné listnaté stromy patří javor, platan, vrba, lípa, buk, topol, jabloň okrasná a mnoho dalších druhů. 

Jehličnaté stromy

Mohou být vzrostlé nebo zakrslé. Vzrostlé jehličnaté stromy patří k základním architektonickým prvkům zahrady. Mohou být zajímavé svým zbarvením jehlic do stříbrnomodra, do žluta nebo do tmavých a světlých odstínů zelené. Příkladem typického vzrostlého jehličnatého stromu je smrk, borovice, jedle, modřín atd. Zakrslé jehličnaté dřeviny jsou oblíbené pro svůj tvar, malou velikost a možnost pěstování v květináčích nebo truhlících.