Pořez kulatiny, dřeva – Morava

Z kulatiny se vyrábí řezivo, které má v závislosti na kvalitě stromu a způsobu jeho zpracování různou kvalitu, hodnotu a využití. Podle typu pořezu lze ovlivnit jeho vzhled a vlastnosti. Přehled firem zabývajících se pořezem kulatiny v lokalitě Morava.

1–10 firem z 22 nalezených Filtry

1PILA KOMÍNEK s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(9)
Malé Hradisko 160, Malé Hradisko
Otevřeno do 14:30
Bezdlužná Ověřená

V Pila Komínek pro vás zajišťujeme tu nejkvalitnější pilařskou výrobu. Specializujeme se na výrobu a prodej dřevěného obalového materiálu a stavebního řeziva. Naše řezivo vám rádi upravíme na míru.

2Pila – Lesnictví Jan Sečkař1 pobočka

Zabýváme se zpracováním dřeva a lesnictvím. Nabízíme vám širokou škálu lesnických služeb – likvidaci klestu, zalesňování pozemků, těžbu dřeva a mnoho dalšího. Prodáváme kvalitní stavební řezivo, akátové řezivo a palivové dříví. Pila lesnictví Jan Sečkař je tu pro vás více než 26 let.

3PILA MINX, s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(12)
Niva 65, Niva Bezdlužná Ověřená

V naší pile se zabýváme zakázkovou výrobou stavebního řeziva na míru a ekologických briket. Mezi naše další služby patří pořez pilařské kulatiny, výroba palet a beden, tepelné ošetření a další. Zabýváme se i nákladní autodopravou.

4JPJ WOOD, s.r.o.

4.2
★★★★★
★★★★★
(11)
Mlýnská 543, Bystřice pod… Bezdlužná

Prodej dřeva a řeziva. Stavební řezivo, truhlářské řezivo, obkladové palubky a podlahy, OSB desky, palivové dříví, dřevěné brikety, barvy-laky, plotové laťe, profilované lišty, tesařské kování.

5Fraisová Vladimíra

U hájku 380, Vranovice
Otevřeno do 15:30
Bezdlužná

Děláme palivové dříví a tvrdé a měkké a metrové štípy i třísky a dále štípané krbové dřevo a dub, buk, akát a dále děláme brikety i pelety. Nabízíme palivové dřevo štípané je sypané a svázané. A vyrábíme stavební konstrukční řezivo a hranoly a desky i střešní latě a fošny.

6TESGRUP s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(7)
Žižkovská 1377, Velké Bílovice Bezdlužná

Nabízíme tesařské, klempířské a pokrývačské práce a dřevostavby.

7MORAVA BOR, spol.s r.o.

Vyrábíme a prodáváme sušené řezivo a dřevo, nabízíme zakázkové sušení řeziva, truhlářství a tesařství.

8Gloser Jiří

Vyrábíme stavební a truhlářské řezivo, prodáváme piliny a odpadové i palivové dřevo. Našim zájmem je spokojený zákazník a dobře odvedená práce v dřevařském oboru.

9Mgr.Marek Navrátilík - dřevěné kůly

4.2
★★★★★
★★★★★
(6)
Díly 754, Moravský Písek Bezdlužná

Naším oborem je výroba, nákup a prodej dřevěných kůlů, palisád a akátového řeziva, rizikové kácení dřeva. Specializovaná výroba z akátového dřeva pro dětská hřiště.Vyrábíme a prodáváme dřevěné kůly, tyče, palisády, plotovky a mulčovací kůru. Počátky naší firmy se začaly vytvářet již v roce 1999,…

10BAST CZ s.r.o.

Zajišťujeme zastřešení všech typů objektů i prodej materiálů. Specializujeme se na ploché střechy. Vyrábíme dřevěné příhradové vazníky, které dovolují vytvářet jakékoliv střešní konstrukce, a dodáváme libovolné střešní krytiny. Zajišťujeme dodávky i montáž. Rovněž nabízíme prodej opracovaného…


Firmy v dalších lokalitách


Pořez kulatiny, dřeva v lokalitě Morava – detailní popis

Kulatina je pokácený jehličnatý nebo listnatý strom s odděleným vrškem a větvemi. Jedná se tedy o kmenovou část stromu, která je dále rozřezána na jednotlivé výřezy. K získání trámů, fošen, prken, hranolů a dalších produktů je nejdříve nutné přivezenou kulatinu zpracovat v pilařském závodě. Kulatina se po přivezení na pilu vykládá, měří a odkorňuje. Dále se zpracovává na výřezy, které se třídí a řežou. Způsob řezání závisí na použití řeziva. Řezivo, které bude expedováno, musí být nejprve vysušeno a vytříděno na základě jakosti, rozměrů a tvaru příčného řezu. Sušení probíhá přirozeně ve venkovním prostředí nebo uměle v sušárnách. Cena řeziva se odvíjí od jakosti dřeva.

Rozdělení řeziva

Podle tvaru

  • Deskové řezivo – prkna, fošny
  • Hraněné řezivo – trámy, latě, lišty, hranoly, hranolky polštáře

Podle druhu dřevin

  • Jehličnaté – smrk (SM), borovice (BO), jedle (JD), modřín (MD)
  • Listnaté měkké – topol (TP), olše (OL), lípa (LP), osika (OS), vrba (VR)
  • Listnaté tvrdé – dub (DB), buk (BK), jasan (JS), bříza (BŘ), habr (HB), akát (AK)

Způsoby výroby řeziva

  • Pořez na ostro – výřez se rozřeže rovnoběžně vedenými řezy
  • Pořez prizmováním – na boční neomítané řezivo a středovou prizmu se rozdělí výřez se dvěma až šesti rovnoběžnými řezy
  • Radiálně řezané řezivo – řezy jsou vedeny kolmo k letokruhům, a tak protínají střed kulatiny
  • Segmentový pořez – rovnoběžnými řezy se výřez rozdělí na neomítané středové řezivo a boční části, tzv. segmenty

Využití řeziva

Řezivo má široké využití. Používá se ve stavebnictví, při výrobě dřevostaveb, lodí, nábytku, přepravních prostředků, sudů, sportovních náčiní, hudebních nástrojů, hraček a mnoha dalších výrobků.