Patentové kanceláře – Morava

Patentové kanceláře poskytují svým klientům služby patentového zástupce, komunikují s patentovými úřady a zabezpečují platby různých poplatků jednotlivým patentovým úřadům. Přehled patentových kanceláří v lokalitě Morava.

1–10 firem z 33 nalezených Filtry

1Malůšek Jiří, Ing.- Kania Sedlák Smola patentová a známková kancelář

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Mendlovo náměstí…, Brno-Staré Brno

Nabízíme služby patentové i známkové kanceláře. Možnost patentových a známkových rešerší, licenčních smluv, evropských patentů a ochranných známek.

2TM-Agency - Doc. Ing. Jindřich Špaček, CSc.

Nabízím zpracování přihlášek ochranných známek, průmyslových i užitných vzorů a vynálezů. Dále také poskytuji návrh firemního loga.

3INPROCHES Patentová a známková kancelář2 pobočky

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Mezírka 775/1, Brno - Veveří Bezdlužná

Zaměřujeme se na oblast ochrany průmyslového a duševního vlastnictví firem. Náš tým profesionálů Vám poradí s technickým řešením, vzhledem výrobků, právy a označením, rešeršemi a spory o průmyslové vlastnictví. Naše služby Vám mohou přinést značné úspory.

4Ing. Jaromír Přikryl (pobočka Hulín)1 pobočka

1.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Včelín 1161, Hulín Bezdlužná

Patentová a známková kancelář se zaměřením na vynálezy, užitné a průmyslové vzory, ochranné známky a označení původu, přihlášky vynálezů, vzorů nebo známek, licenční smlouvy, smlouvy o převodu nehmotných práv a další. Zastupujeme klienty před správními úřady.

5Ing. Zdeněk Kučera - Patin

Registrace ochranných známek v České republice i v zahraničí. Poskytujeme služby soudního znalce v oblastech oceňování duševního vlastnictví. Vyhotovujeme znalecké posudky, patentové, známkové a literární rešerše. Zajišťujeme zastupování klientů před patentovými úřady.

6NÁDVORNÍK PAVEL- AGENTURA REGISTRACE OCHRANNÝCH ZNÁMEK

5.0
★★★★★
★★★★★
(7)
Sokola Tůmy 1099, Ostrava Bezdlužná

Poskytuji služby patentové a známkové kanceláře.

7Ing. Jarmila Javoříková

Ing. Jarmila Javoříková, se sídlem Slunečná 4566, 760 05, Zlín, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 2000. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až…

8Patentová a známková kancelář Jandová - Vaňková

Nerudova 1095/24, Kuřim
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

Patentová a známková kancelář Jandová - Vaňková, se sídlem Nerudova 1095/24, 664 34, Kuřim, v okrese Brno - venkov a v kraji Jihomoravský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 2005. Předmětem podnikání je: Výroba,…

9Mgr. Lenka Musilová - INPARTNERS GROUP

4.8
★★★★★
★★★★★
(7)
Tuřanka 1519/115a, Brno-Slatina Bezdlužná

Mgr. Lenka Musilová - INPARTNERS GROUP, se sídlem Tuřanka 1519/115a, 627 00, Brno-Slatina, v okrese Brno - město a v kraji Jihomoravský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 2017. Předmětem podnikání je: Výroba,…

10Silesia Patent & Trademark, s.r.o.

Silesia Patent & Trademark, s.r.o., se sídlem Pod Školou 1278, 739 34, Šenov, v okrese Ostrava - město a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 33590, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2009. Předmětem podnikání je:…


Firmy v dalších lokalitách


Patentové kanceláře v lokalitě Morava – detailní popis

Patenty se udělují na vynálezy, které jsou nové, jsou výsledkem vynálezecké činnosti a jsou průmyslově využitelné. Uděluje je Úřad průmyslového vlastnictví (patentový úřad), který k patentu vydává patentní listinu. Patent vydaný v České republice platí 20 let od podání přihlášky. Majitel patentu musí platit roční poplatky, aby byl patent udržován v platnosti. Patent funguje na principu, že ho nikdo nemůže vyrábět, uvádět do oběhu ani ho distribuovat bez souhlasu jeho majitele. Souhlas může majitel udělit pouze licenční smlouvou. Patent lze převést na jiného majitele na základě licenční a převodní smlouvy, které nabývají účinnosti vůči třetím osobám dnem zápisu do příslušného rejstříku. Patenty spadají pod zákon č. 527/1990 Sb., o vynálezech, průmyslových vzorech a zlepšovacích návrzích.

Na co nelze patent udělit 

 • Vynálezy v rozporu s obecnými zájmy, především se zásadami lidskosti a veřejné morálky
 • Způsoby prevence, diagnostiky onemocnění a terapie lidí a zvířat
 • Biologické postupy pěstování a šlechtění odrůd rostlin a plemen zvířat

Služby patentových kanceláří

 • Provádění rešerše v tuzemských i v zahraničních patentových databázích
 • Vypracování přihlášky vynálezu
 • Podání přihlášky vynálezu u Úřadu průmyslového vlastnictví
 • Úhrada správních poplatků
 • Zastoupení přihlašovatele v řízení
 • Komunikace s Úřadem průmyslového vlastnictví
 • Zajišťování podávání přihlášek a validace patentů do zahraničí
 • Právní zastoupení ve sporech v oblasti patentu
 • Provádění změn v patentovém rejstříku