Ostření nástrojů – Morava

Máte otupený nebo poškozený obráběcí nástroj a nevíte co s ním? Pak ho svěřtě do rukou profesionála, který dokáže obráběcí nástroj nejen naostřit nebo nabrousit, ale i kompletně zrenovovat. Přehled firem nabízejících ostření nástrojů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 46 nalezených Filtry

1Nářadí Veselý Brno s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(360)
Olomoucká 158, Brno Bezdlužná

Prodej, servis a půjčovna elektrické ruční nářadí. Vrtačky, brusky, pily, frézky, rozbrušovačky, průmyslové vysavače, zahradní techniku, sekačky, křovinořezy. Nabízíme široký sortiment včetně značek Narex, Metabo, PROTOOL, HITACHI, Makita.

2N. K. Nástroje, s.r.o.

Vyrábíme řezné nářadí. Nabízíme ostření a renovaci nástrojů.

3T.C. Trade, spol. s r.o.

Společnost T.C.Trade, spol. s r.o. byla založena v roce 1991 jako obchodní společnost. Hlavním předmětem prodeje se staly nástroje pro dřevoprůmysl, nábytkáře, stolaře. V roce 1992 firma získala výhradní zastoupení významného německého výrobce nástrojů GUHDO pro Českou a Slovenskou republiku. Ve…

4OSEKON, s.r.o.

Společnost OSEKON s.r.o. se zabývá zejména prodejem a broušením pilových kotoučů HSS (rychlořezná ocel) používané na řezání železných a neželezných kovů jako jsou ocel, nerez, mosaz, hliník, bronz apod. Dále se zabývá prodejem a broušením SK pilových kotoučů (slinutý karbid) používané především v…

5ZPS - FRÉZOVACÍ NÁSTROJE a.s.

3.9
★★★★★
★★★★★
(7)
Třída Tomáše Bati…, Zlín

Naším oborem je výroba fréz z klasických rychlořezných ocelí a rychlořezných ocelí vyrobených pomocí práškové metalurgie. Provádění tepelného zpracování kovů. Nabízíme válcové čelní, tvarové, kopírovací, nástrčné, kotoučové frézy a tvarové s otvorem. Sortiment zahrnuje vrtáky.

6NAROS, spol. s r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(9)
třída 3. května 974, Zlín, Malenovice Bezdlužná

Nabízíme servisní opravy a prodej obráběcích strojů. Dále i tvářecích strojů i ostření nástrojů pro kovo a dřevo obrábění. Poskytujeme i služby v oblasti upínání i upínacích prvků a systémů od firmy AMF a dalších evropských výrobců. Mimo jiné zajišťujeme poradenství při zpracování návrhů na…

7FONAP Litovel, s.r.o.

Rudé armády 203, Senice na Hané
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provádíme zakázkovou výrobu měřidel, kovových součástí, nástrojů pro tváření plechů za studena, forem na vstřikování plastických hmot. Dále nabízíme montážní přípravky, děrovací a tažné nástroje.

8BON nástroje s.r.o.

Mánesova 1002, Bojkovice
Dnes už má zavřeno

Zabýváme se broušením, ostřením, výrobou SK a HSS nástrojů a další činností v oboru nástrojářství. Nabízíme špičkovou kvalitu použitím moderních strojů, postupů a měřících zařízení.

9Opravárenský závod MSA, s.r.o.

Hlučínská 41, Dolní Benešov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Opravárenský závod MSA, s.r.o. vznikl privatizací strojní a elektroúdržby akciové společnosti MSA, a.s. Dolní Benešov k 1.4.1995 Od této doby společnost zahájila samostatnou podnikatelskou činnost převážně se zaměřující na opravy strojů a zařízení.

10UNIMETRA, spol. s r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(47)
Těšínská 773/396 , Ostrava, Radvanice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naše společnost vznikla počátkem roku 1993 a cílem byl prodej měřidel a metrologické vzdělávání. Od roku 1999 jsme začli vydávat vlastní časopis- Metrologie v praxi.Naše kalibrační laboratoř byla založena v roce 2002.


Firmy v dalších lokalitách


Ostření nástrojů v lokalitě Morava – detailní popis

Ostření a broušení nástrojů má řadu výhod. Nástroj získá prodlouženou životnost, která je téměř totožná v porovnání s novým nástrojem, jeho produktivita je plně zachována a zachována je i jeho původní geometrie. Ostření a broušení je ekonomické a ekologické, protože nemusíte kupovat nový nástroj a ušetříte cenné suroviny. K ostření nástrojů se používají různé stroje, jako ostřičky pilových pásů, ostřiče vrtáků, bruska na hoblovací nože atd. 

Zásady broušení a ostření nástrojů

 • Nástroje se ostří především na univerzální nástrojové brusce.
 • Geometrii broušení je nutné volit s ohledem na druh obráběného kotouče.
 • Pro broušení je důležité zvolit správný druh a tvar brusného kotouče.
 • Po naostření nástroje je nutné zkontrolovat geometrii a stav ostří.
 • Naostřené nástroje se musí ukládat tak, aby se ostří nemohlo nijak poškodit.
 • Opotřebený nástroj je důležité nechat naostřit včas, aby se zabránilo vážnému poškození. 

Jaké nástroje lze ostřit?

 • Frézy kotoučové, drážkovací, rádiusové, hrubovací, úhlové atd.
 • Odvalovací frézy na výrobu ozubených kol
 • Spirálové vrtáky
 • PKD nástroje
 • Stupňovité nástroje
 • Soustružnické nože, hoblovací nože
 • Výstružníky, výhrubníky, záhlubníky
 • Závitníky, závitnice
 • Kotoučové pily, segmentové pily
 • Protahovací trny