Měření hluku a protihlukové úpravy – Morava

Nejčastějším zdrojem hluku ve městech je silniční doprava, a to především nákladní doprava. Aby obyvatelstvo nebylo vystavováno nadměrnému hluku, je třeba přistoupit k opatřením. Přehled firem zabývajících se měřením hluku v lokalitě Morava.

1–10 firem z 37 nalezených Filtry

1LABTECH s.r.o.2 pobočky

4.4
★★★★★
★★★★★
(11)
Polní 340/23, Brno-Štýřice

LABTECH s.r.o. je česká společnost dlouhodobě se zabývající laboratorními rozbory a zkouškami, prodejem, servisem a aplikační podporou laboratorní instrumentace mechanických zkušebních zařízení, průmyslových testovacích zařízení, vakuové techniky a testování netěsností. Společnost rovněž vyrábí…

2Peřinka Jaroslav, Ing.- AC PLUS

3.7
★★★★★
★★★★★
(9)
Kunštátská 1406/3, Brno Bezdlužná

Dodáváme akustické materiály, Sylomer, Sylodyn, Sylodamp, Soundblox, Acoustic block, Waffel, Pyramide, Izomat, absorpční i tlumicí panely. Dále provádíme stavební akustiku, opatření proti hluku, měření hluku, dodávky a montáže akustických krytů.

3Amec Foster Wheeler s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Křenová 184/58, Brno-Trnitá Bezdlužná

Služby v životním prostředí a jaderné energetice. EIA, SEA, IPPC, provádíme hlukové a rozptylové studie, odborné posudky, měření hluku i vibrací, biologické hodnocení, analýzy rizik, EHS audity, Due diligence, hodnocení rizik ekologické újmy.

4CONSULTEST s.r.o.4 pobočky

4.0
★★★★★
★★★★★
(5)
Veveří 331/95, Brno-Veveří Bezdlužná

Nabízíme služeby akreditované zkušební laboratoře stavebních hmot a to včetně poradenství a děláme zkoušky zemin a stabilizace a kameniv a asfaltů a také asfaltových směsí.

5Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě (centrála Brno)10 poboček

Gorkého 6, Brno Bezdlužná

Poskytujeme zdravotní a laboratorní služby. Testování materiálů pro kontakt s potravinami, vodou a zdravotní nezávadnost hraček. Zabýváme se také měřením elektromagnetického záření, hluku, neprůzvučnosti a osvětlení.

7KlimaTechnik s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(13)
Nádražní 887, Strážnice
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Kompletní dodávky, montáž a servis klimatizace a vzduchotechniky včetně projektování pro domy a průmyslové objekty. Provádíme akustické studie - měření hluku, návrh a montáž protihlukových opatření. Prodej komínových vložek, revize klapek. Našim primárním cílem je spokojenost zákazníka a…

8EKOME, spol. s r.o.

Tečovská 257, Malenovice
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Autorizované měření emisí. Dále akreditované měření hluku, vibrací, osvětlení, mikroklimatických podmínek, prachu a chemických látek v ovzduší. I stavební akustika. Mimo jiné zpracování odborných posudků, rozptylových studií, hlukových studií, oznámení o záměru, EIA.

9PLASTSERVIS, a.s.

Naším oborem je výroba rozpouštědlových a disperzních lepidel, stavební chemie. Akreditované měření pracovního prostředí (měření hluku, měření prachu, měření chemických škodlivin, měření osvětlení, aj.) a autorizované měření emisí.

10EKOLA group, spol. s r.o. (pobočka Uherské Hradiště)3 pobočky

Akreditovaná měření hluku, světla, prachu, vibrací, ovzduší, mikroklima, škodlivin. Studie akustické, osvětlení, oslunění. Monitoring, hlukové mapy, GIS. Studie EIA, SEA, DUR a DSP, ekologické újmy, VVURÚ, biologické průzkumy. Zvukoměrná technika NORSONIC, akustická kamera, hlukový software CADNA.


Měření hluku a protihlukové úpravy – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Měření hluku a protihlukové úpravy v lokalitě Morava – detailní popis

Hladina intenzity hluku se měří v decibelech (dB). K měření hluku se používají zvukoměry nebo hlukoměry. Při měření hluku zařízení se zjišťuje hladina hluku, spektrum hluku a směrová charakteristika hluku. Při měření hluku prostředí se zjišťuje hladina hluku a spektrum hluku.

Nejčastější zdroje hluku 

  • Doprava silniční doprava je nejvýznamnějším zdrojem hluku především ve velkých městech. Z motorových vozidel největší hluk způsobují nákladní automobily. Zdrojem hluku může být i železniční nebo tramvajová doprava. Na okrajích velkých měst hluk způsobuje letecká doprava.
  • Průmysl – podle zkušeností některých zemí může být hluk z průmyslu rušivější než hluk z dopravy. Obecně se však považuje za stejně rušivý jako dopravní hluk.
  • Stavba – z dlouhodobého hlediska není hluk ze stavby vnímán jako závažný a zdraví škodlivý, jelikož trvá pouze po dobu stavby. Hluk ze stavby bývá obtížný pro lidi, kteří se nacházejí v blízkém okolí stavby.
  • Hluk spojený s bydlením problémem je především hluk v bytových domech, který může být slyšet od sousedů, ale i z vašeho bytu. Zdrojem hluku jsou zejména elektrické spotřebiče, hudba nebo kročejový hluk. 
  • Hluk spojený se zahradou – jedná se o krátkodobý a ojediněle se vyskytující hluk, který způsobují motorové pily, křovinořezy nebo cirkulárky. 
  • Hudba – jedná se též o krátkodobý a ojediněle se vyskytující hluk, který nepoškozuje zdraví. Hlasitost hudby se dá regulovat dohodou nebo nařízením.

Protihluková opatření

  • Venkovní hluk – protihlukové stěny, změna povrchu vozovky, snížení rychlosti, organizační změny v dopravě, zeleň
  • Vnitřní hluk – protihluková okna, protihlukové dveře, zvuková izolace podlahy, stěn a stropů, organizační změny v bytě