Kryptoměny - bitcoiny a další virtuální měny – Morava

Každý slyšel o bitcoinu, kryptoměn však existuje velké množství. Rozdíly v jejich funkčnosti jsou ale nepatrné. Mnoho lidí a firem investuje do kryptoměn velké peníze a vidí v nich velkou budoucnost. Firmy zabývající se kryptoměnami v lokalitě Morava.

1–1 firem z 1 nalezených Filtry

1Cryptosic Technology s.r.o.2 pobočky

Český Těšín, Český Těšín
Otevřeno do 24:00
Bezdlužná

Cryptosic Technology s.r.o., se sídlem Český Těšín, 737 01, Český Těšín, v okrese Karviná a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 71703, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2017. Předmětem podnikání je: Výroba,…


Firmy v dalších lokalitách


Kryptoměny - bitcoiny a další virtuální měny v lokalitě Morava – detailní popis

Kryptoměny jsou digitální měny, které jsou tvořené elektronicky. Představují novodobé platidlo vzniklé za účelem zvýšení transparentnosti finančního systému, zlepšení bezpečnosti a rychlosti převodů hodnoty. Hodnota digitálních peněz je reálná a je dána nabídkou a poptávkou jejich uživatelů. Kryptoměn existuje velké množství, některé zdroje uvádějí, že jich jsou stovky, jiné uvádějí dokonce tisíce. Kryptoměny se ukládají v tzv. kryptoměnových peněženkách, které mají dvě podoby, a to elektronickou (softwarovou) a fyzickou (hardwarovou).

Nejznámější kryptoměny

  • Bitcoin (BTC) – je první kryptoměnou na světě, která funguje už od roku 2009. Bitcoiny lze získat těžbou nebo si je jednoduše koupit. Reálné peníze lze snadno vyměnit za bitcoiny v tzv. bitcoinových automatech. Bitcoiny lze zakoupit i online v řadě českých i zahraničních směnárnách. Bitcoin je volně směnitelný za jakoukoliv měnu.
  • Ethereum (ETH) – po bitcoinu je druhou nejhodnotnější měnou díky popularitě jeho blockchainu, podporujícího chytré kontrakty. Ethereum je název pro celou síť této kryptoměny a pro všechno ostatní, co k ní patří. Jednotlivé tokeny této sítě se nazývají ethery a na blockchainu Etherea slouží jako jeho nativní platidlo.
  • Binance Coin (BNB) – jedná se o kryptoměnu, která byla v roce 2017 vytvořena největší krytpoměnovou burzou na světě, a to burzou Binance. Binance Coin je nativním tokenem dvou blockchainů, a to Binance Chain a Binance Smart, založených Binance. K jeho výhodám patří rychlost blokování, nízké transakční poplatky a kompatibilita s projekty, které jsou naprogramovány pro Ethereum Virtual Machine.

K dalším známým kryptoměnám patří Bitcoin Cash (BCH), Tether (USDT), Solana (SOL), Litecoin (LTC), XRP, Cardano (CAR), EOS, Stellar (XLM), NEO, NEM…