Kartáři, kartářky - ezoterické služby, výklad karet – Moravskoslezský kraj

Toužíte znát svoji budoucnost? Pak navštivte kartářku. Pro výklad budoucnosti se věštění a magie používá odjakživa. Nejoblíbenější a nejznámější způsob věštění je věštění z tarotových karet. Přehled kartářů a kartářek v lokalitě Moravskoslezský kraj.

1–1 firem z 1 nalezených Filtry

1Sládek Ondřej - Zabavneakce.cz1 pobočka

Nabízíme kompletní servis v oblasti zajišťování zábavných akcí. Zajišťujeme kouzelnická představení, taneční vystoupení, barmanskou show, dětské programy, svatby, služby moderátora a mnoho dalšího. Více na našem webu www.zabavneakce.cz.


Firmy v dalších lokalitách


Kartáři, kartářky - ezoterické služby, výklad karet v lokalitě Moravskoslezský kraj – detailní popis

Výklad karet neboli kartomantie je věštění za pomoci karet, které se používá už po staletí. Mezi nejznámější věštecké karty patří tarotové karty. Dodnes se přesně neví odkud pocházejí a kdy vznikly. Nejspíše pocházejí z Blízkého Východu z okolí Indie a Egypta. První písemná zmínka o nich pochází ze 14. století. Původně se s nimi ani nevěštilo a používali se pouze k hospodských hrám. Až okolo 18. století začaly hrát důležitou roli v okultismu. Tarot je sada 78 karet, která se skládá z velké arkány (22 karet) a malé arkány (56 karet). Arkána představuje soubor obrazů archetypů neboli symbolů cest k jednotě.

Věštecké karty 

Existuje několik druhů výkladových karet. Většinou se zaměřují na zodpovězení různých otázek i na vývoj budoucnosti.

  • Tarotové karty
  • Cikánské karty
  • Andělské karty
  • Kipper karty

K věštění se nepoužívájí pouze karty, ale i křišťálová koule, kyvadlo, snář nebo drahé kameny. Velmi oblíbené je i věštění budoucnosti z ruky neboli chiromantie. 

Esoterika 

Esoterika neboli esoterismus je souhrn vědomostí předávaný v úzkém okruhu lidí. Jedná se např. o astrologii, numerologii, Feng-shui nebo učení o meditaci, čakrách a energiích.