Jezdectví – Morava

Jezdectví je unikátní sport, ve kterém je kůň partnerem člověka. Zahrnuje 7 základních disciplín, a to parkur, drezuru, všestrannost, spřežení, voltiž, reining a endurance. Součástí je i pony a parajezdectví. Jezdecké oddíly a kluby v lokalitě Morava.

1–10 firem z 35 nalezených Filtry

1Panská lícha, s.r.o.1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(1268)
Panská lícha 632/6, Brno-Obřany Bezdlužná

Jezdecký areál a Hotel*** nabízí ustájení koní i jezdeckou školu. Pravidelné pořádání závodů koní. Ubytování o kapacitě 63 hostů. Dále nabízíme pořádání různých firemních akcí. Restaurace panská lícha s příjemným posezením a výbornou kuchyní.

2Nevřiva Antonín - Ranch Nevada

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Masarykova 456 , Buchlovice Bezdlužná

Provoz ranče s nabídkou ubytování v chatkách. Pořádáme dětské letní tábory, vyjížďky kočárem či vyjížďky na koních pro pokročilé jezdce a začátečníky. Dále poskytujeme výcvik jezdců a exkurze na ranči.

3SŠ ZEMĚDĚLSKÁ, Přerov, Osmek 47

Osmek 367/47, Přerov Bezdlužná

Střední škola zemědělská se 150ti letou tradicí. Nabízíme široký výběr studijních oborů a odborný výcvik studentů. Škole disponuje ubytovaním pro studenty, jídelnou s možností stravování.

4Tělovýchovná jednota Sokol Troubky1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(26)
Dědina 286/29, Troubky Bezdlužná

V roce 1919 byla založena Tělocvičná jednota Sokol Troubky. Od roku 1948 jako Tělovýchovná jednota Sokol Troubky. V roce 1991 byla TJ Sokol Troubky zaregistrována jako samostatný právní subjekt jejíž posláním je organizovat sportovní činnost.

5RADOVAN LIŠKA, spol. s r. o. - FOX ŘÍCMANICE-JEZDECKÁ ŠKOLA BRNO

Již od roku 1994 se zabýváme jezdeckým výcvikem dětí a mládeže. Působí u nás několik zkušených instruktorů, kteří jezdcům pomáhají v jejich začátcích. Veškerý jezdecký výcvik je pod dohledem kvalifikovaného cvičitele s dlouholetými zkušenostmi, cvičitelským průkazem a kvalifikací zdravotníka. Vždy…

6Soustružník Petr - PODSKALNÍ MLÝN

4.0
★★★★★
★★★★★
(345)
Jemelkova 722, Brno Bezdlužná

Areál Podskalní mlýn je zrekonstruovaný starý mlýn z 16. století, který byl veřejnosti otevřen v září 2010. Součástí areálu je restaurace s penzionem a jezdecká stáj, která nabízí našim klientům ustájení vlastních koní a výcvikové lekce jízdy na koni pro klienty, kteří koně nemají. Jezdí tedy na…

7EPEUS Concept s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
V Zátiší 810/1, Ostrava- Mariánské…
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

Provozujeme prodejnu a eshop s jezdeckými potřebami značek Equiline, Veredus, Pikeur, Eskadron, Spooks, HKM, Waldhausen, Roeckl, Sprenger, Uvex, Casco, Fleck, Jin Stirrup, Kentaur, Litex, Daretex.

8Mičková Romana

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Družstevní 115/20, Opava, Malé Hoštice
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem jezdeckých potřeb. V nabídce máme vybavení pro jezdce a koně od dodavatelů Equum, HKM, Fitmin, Litex, Kentaur a další.

9Westernové městečko Boskovice s.r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(2384)
Komenského 50, Boskovice Bezdlužná

V našem westernovém městečku zažijete autentickou atmostféru Divokého západu. Nedaleko Brna u Boskovic nabízíme mnoho zábavy nejen pro školy a rodiny s dětmi, ale i pro firmy a všechny, kdo se umí bavit. Romantický duch našeho městečka je skvělým místem i pro zamilované páry.

10Blue Okaria s.r.o.

Nabízíme kurzy odborné angličtiny v jezdectví, kurzy masáže a fyzioterapie pro koně, kurzy pro děti, jazykovou přípravu na práci či odborné studium věd o koních v zahraničí v anglofonních zemích - Velké Británii, Spojených státech, Austrálii.


Jezdectví – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Jezdectví v lokalitě Morava – detailní popis

Jezdectví je velmi často laickou veřejností spojováno s dostihami, avšak se jedná o rozdílná sportovní odvětví. Jediné, co mají společného, je kůň. Jezdectví zahrnuje 7 základním disciplín, pony a parajezdectví. Ve všech jezdeckých disciplínách se posuzuje poslušnost, obratnost a fyzická kondice koně, přesnost provedení cviků a celkový estetický dojem. Oproti tomu v dostizích jde o rychlost a o překonání trati v co nejkratším času.

Jezdecké disciplíny

  • Parkur jedná se o velmi oblíbenou disciplínu mezi diváky, která je zároveň disciplínou olympijskou. Při parkurovém skákání musí jezdec se svým koněm projet určitou trasu s překážkami za co nejkratší dobu a s co nejmenším počtem chyb.
  • Drezura – tato disciplína je založena na dokonalém souladu jezdce a jeho koně. Jezdec dává koni téměř neviditelné pobídky, na základě kterých kůň dělá různé cviky. Kůň se pohybuje do stran ve všech chodech (krok, klus a cval). Jedná se o olympijskou disciplínu.
  • Všestrannost patří k nejnáročnějším jezdeckým disciplínám. Jedná se o dvoudenní nebo třídenní zkoušku, která zahrnuje drezuru, terénní jízdu a parkur. Všestrannost je olympijskou disciplínou. 
  • Spřežení – jedná se o třídenní soutěž, která zahrnuje drezuru, maraton a překážkovou jízdu.
  • Voltiž představuje gymnastiku, akrobacii a tanec na neosedlaném koni. Lze soutěžit v jednotlivcích, dvojicích nebo skupinách. 
  • Reining – spočívá ve westernovém stylu ježdění na koni.
  • Endurancejedná se o vytrvalostní ježdění v terénu na čas od vzdálenosti 20 km až po 160 km.
  • Pony – tato disciplína je určena dětem od 8 do 16 let. Zahrnuje skoky, drezuru i všestrannost.
  • Parajezdectví – rozděluje se na 5 disciplín, mezi které patří paradrezura, paraspřežení, parawestern, paravoltiž a paraparkur.

Česká jezdecká federace

Je národní sportovní svaz, který zastřešuje jezdecký sport v ČR v těchto disciplínách – skoky, drezura, všestrannost, spřežení, voltiž, reining, vytrvalost a parajezdectví. Skoky, drezura a všestrannost jsou i olympijské disciplíny. Česká jezdecká federace (ČJF) je členem České unie sportu (ČUS), Českého olympijského výboru (ČOV), Evropské jezdecké federace (EEF) a Mezinárodní jezdecké federace (FEI).