Internetové kavárny – Morava

Internetové kavárny byly oblíbené převážně v devadesátých letech. S rozvojem nových technologií však začaly upadat. Klasické internetové kavárny dnes nahrazují kavárny s připojením k WiFi. Přehled internetových kaváren v lokalitě Morava.

1–10 firem z 104 nalezených Filtry

1MON - EST BRNO, s.r.o.1 pobočka

4.1
★★★★★
★★★★★
(459)
Jamborova 3323/65, Brno-Židenice Bezdlužná

Sál je vybaven audiovizuální technikou pro přednášky a školení. Součástí Společenského centra je hudební a divadelní internetová i wi-fi kavárna.

2Obec Svatoslav - knihovna1 pobočka

Půjčujeme knihy a časopisy a poskytujeme využití veřejného internetu.

3Město Modřice - knihovna2 pobočky

Nabízíme prezenční výpůjčky knih a časopisů, kopírování dokumentů a přístupu na internet.

4Obec Tetčice - knihovna1 pobočka

Půjčujeme knihy a časopisy a nabízíme přístupy k internetu.

6Město Újezd u Brna - knihovna3 pobočky

Nabízíme knihovnické a kopírovací služby s možností přístupu na internet.

7Město Šlapanice - knihovna3 pobočky

3.3
★★★★★
★★★★★
(3)
Masarykovo náměstí…, Šlapanice Bezdlužná

Půjčujeme knihy a časopisy a nabízíme přístup na internet.

9Obec Bílovice nad Svitavou - knihovna2 pobočky

4.9
★★★★★
★★★★★
(3)
Fügnerovo nábř. 129 , Bílovice nad… Bezdlužná

Nabízíme knihovnické služby a přístup k internetu.


Firmy v dalších lokalitách


Internetové kavárny v lokalitě Morava – detailní popis

Internetové kavárny zažívaly boom v devadesátých letech, kdy každý nemohl mít ještě vlastní připojení k internetu a vybavení. V té době připojení ani nebylo všude a počítače byly velmi drahé. V dnešní době klasické internetové kavárny už téměř neexistují. Internetové kavárny nabízejí přístup na počítač s připojením na internet. Svůj název kavárny získaly díky tomu, že si v nich lze zakoupit kávu, čaj nebo jiné drobné občerstvení. Internetové kavárny navštěvují především lidé, co nemají doma přístup na internet, senioři, sociálně slabší občané, studenti nebo cestovatelé. Internetové kavárny jsou důležité především v zemích, kde není internet tolik dostupný a místní obyvatelé ho mohou využít alespoň v těchto kavárnách. Cena za použití internetu v internetové kavárně se odvíjí od strávené doby na internetu. 

Služby internetových kaváren začali poskytovat internetové herny a kavárny s připojením k WiFi. Internetové herny po roce 2000 vznikaly v hojném počtu. Specializovali se na obsluhu a další servis především pro hráče. V dnešní době, stejně jako klasické internetové kavárny, téměř neexistují, jelikož každý může hrát dnes doma. 

V dnešní době je veřejný internet využíván především v knihovnách, kde je poskytován zdarma. Knihovny bývají celé pokryté WiFi připojením, a tak lze vyhledávat informace nebo pracovat na svém vlastním telefonu, tabletu nebo notebooku.