Grafologie – Morava

Grafologie neboli psychologie písma je vědní disciplína, která zkoumá souvislosti mezi rukopisnými a osobnostními znaky. Vychází z předpokladu, že písmo člověka odráží jeho jedinečné vlastnosti a rysy. Přehled grafologů v lokalitě Morava.

1–4 firem z 4 nalezených Filtry

1Janošková Svatava, Mgr.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
28. října 2663/150, Ostrava Bezdlužná

Poskytuji služby v oblasti grafologie, astrologie, tvorby horoskopů, výkladů z karet aj.

4Jordánová Marie1 pobočka

Poskytujeme zpracování grafologického rozboru osobnosti.


Firmy v dalších lokalitách


Grafologie v lokalitě Morava – detailní popis

Psaní lze chápat jako souhrnu svalů ruky, ale i působení mozkových center na jeho průběh. Ačkoliv se lidé stejného věku učili psát ve škole podle stejné školní předlohy, v dospělosti se jejich písmo jedno od druhého značně odlišuje. Písmo člověka se mění s jeho věkem. Období největšího experimentu s písmem je puberta, kdy člověk hledá sám sebe. Na písmu lze také poznat, zda ho jedinec psal v klidu nebo ve vzteku, když byl šťastný nebo v depresi atd. Písmo má pořád stejný základ, jen se mění jeho dynamika, rychlost nebo rozsah na základě aktuálního rozpoložení člověka. Grafologie jako věda úzce souvisí s osobností člověka, jeho momentální náladou a prožíváním. Stejně tak souvisí i s obsahem psaného.

Grafologie je často zaměňována nebo spojována s jinými obory, které se též zabývají zkoumáním písma, avšak se v mnohém odlišují. Jedná se o písmoznalectví, grafoanalýzu, kaligrafii, sémiotiku nebo grammatologii.

Využití grafologie v praxi

Jednou z oblastí, kde se grafologie používá je personalistika. Personalisté firem si nechávají zpracovávat grafologické rozbory svých budoucích zaměstnanců. Cílem rozboru je efektivní výběr zaměstnanců a uvedení zaměstnanců na konkrétní místa. Další využití je v psychologii, a to v klinické praxi, psychoterapii, v pedagogicko-psychologických poradnách a v manželských poradnách.