Čistírna, čištění oděvů – Morava

Potřebujete váš oděv profesionálně vyprat, vyčistit a vyžehlit? Pak navštivte čistírnu, která váš oděv účinně, šetrně a kvalitně vyčistí. Čistírny čistí veškeré oděvy od spodního prádla až po pracovní oděvy. Přehled čistíren v lokalitě Morava.

1–10 firem z 103 nalezených Filtry

1Služba družstvo invalidů7 poboček

Zaměstnáváme osoby se zdravotním handicapem. V současné době u nás pracuje 14 takových to zaměstnanců. Můžeme nabídnout služby - lisování plastů, výrobu přikrývek, kadeřnictví či půjčovnu krojů. Dále vyrábíme z plastu těsnící uzávěry, rozlišovače klíčů a další drobné předměty.

2ARBELA s.r.o.2 pobočky

Veřejná prádelna je místo, kde si můžete samoobslužně vyprat své prádlo. Naše zaměstnankyně Vám ráda poradí i pomůže. Zde si můžete nechat chemicky vyčistit své oděvy nebo bytový textil.

3Köhler Richard - Krejčovství

Nabídka zakázkového krejčovství a oprav oděvů. Sběrné místo čistírny i prádelny.

4Prádelna a čistírna MANELA

5.0
★★★★★
★★★★★
(12)
Tyršova 142/29, Bohdalice
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

Praní, mandlování, žehlení prádla a oděvů, záclon a závěsů, čištění šatů, outdoorových oděvů, pracovních oděvů, motorkářských oděvů, kůže a kožešin, impregnace, kulmování zavinovačky, čištění peří, opravy oděvů. Dle dohody svoz a rozvoz prádla smluvním partnerům.

5Marie Horáková - Prádelna

Nádražní 233/11, Vyškov
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Potřebujete kvalitně vyprat a vyžehlit prádlo? Mandlovna ve Vyškově Vám nabízí své profesionální služby. Máte doma schovaný koš s nevyžehleným prádlem? Přivezte ho do naší prádelny a nechte praní, žehlení a mandlování prádla na nás. Zajišťujeme chemické čištění oděvu a hloubkové čištění koberců.…

6PALAPALINA s.r.o.

Prodáváme dětské oblečení. Sběrné místo čistírny a prádelny.

7Mareš Miloš - Čistírna peří Mareš (pobočka Blansko)491 poboček

1.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Wanklovo nám. 1437/4, Blansko
Otevřeno do 17:30
Bezdlužná

Čistírna peří. Renovace péřových dek a polštářů. Čištění peří profesionální technologií. Prodej nových péřových výrobků. Péřový pás. Výkup peří. Výroba různých druhů vložek, zavinovaček, podsedáků i polštářů - dětské, dekorační, na pohovku, cestovní, těhotenské a kojící.

8Poledňáková Hana

Čistírny oděvů, prádelna, chemické čištění.

9IDEAL ČESKÁ, s.r.o.- Bel & Blanc – úpravy a čistírna oděvů (pobočka Zlín,…33 poboček

1.5
★★★★★
★★★★★
(1)
třída 3. května 1170, Zlín, Malenovice

Čistírna s nabídkou čištění kůží, kožešin, bytových dekorací a koberců. Provádíme impregnace, apretace a úpravy oděvů včetně výměny zipů, přišívání knoflíků a zkracování kalhot i sukní. Nabízíme sušení, žehlení a ošetření antimolovými či antiroztočovými přípravky.

10Lidové tradice a řemesla, o.p.s.

Zámecká 196, Uherský Ostroh
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se šitím, praním, žehlením a renovací lidových krojů a panenek. Nabízíme ručně tkané oděvy, užitkové i dárkové předměty. V sortimentu naleznete i strojově vyšívané výrobky. Věnujeme se plisováním. Zhotovujeme křtící peřinky i roušky. Prodáváme krajky, stužky i knoflíky.


Čistírna, čištění oděvů – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Čistírna, čištění oděvů v lokalitě Morava – detailní popis

Informaci o tom, zda můžete vyprat váš oděv doma v pračce nebo ho musíte dát do čistírny, naleznete na štítku přišitém k oblečení. Pokud se na oblečení nachází symbol kruhu, znamená to, že se oděv nesmí prát doma v pračce, ale musí se nechat vyčistit chemicky. Písmena A, P a F udávají, jakou chemikálií by se oblečení mělo vyčistit. Chemicky čistit se musí např. oděvy z hedvábí, vlny, semiše, kůže nebo kožešiny. V čistírnách se používá metoda chemického neboli suchého čištění a mokrého čištění.

Chemické čištění

Při chemickém čištění se místo vody používají chemikálie, a to konkrétně syntetická nehořlavá rozpouštědla. K čištění se používá speciální stroj, do kterého se textil vloží a zalije se vhodným rozpouštědlem. Čištění předchází tzv. předdetáš, kdy se odstraňují nejvýraznější skvrny.

Mokré čištění

Jedná se o novou technologii, která by měla nahradit rozpouštědlo Perchlorethylen. Při mokrém čištění se používá voda, do které se přidávají chemické přípravky. Touto technologií se čistí oděvy, které mají na štítku přeškrtnutý kruh a písmeno W.

Služby čistíren

Praní

 • Praní osobního prádla
 • Praní velmi jemného prádla
 • Praní pracovních oděvů
 • Praní ložního prádla
 • Praní domácího textilu
 • Praní restauračního a hotelového textilu

Čištění

 • Čištění společenských šatů a kostýmů
 • Čištění pánských obleků, fraků a žaketů
 • Čištění kožených oděvů
 • Čištění kabátů a péřových bund
 • Čištění pracovních oděvů
 • Čištění bytového textilu

Žehlení

 • Napařování párou
 • Vysoušení oděvů
 • Ruční žehlení