Bezdrátový internet, WiFi síť – Morava

WiFi je nejznámější a nejpoužívanější forma bezdrátového přenosu dat. Název pochází ze slov Wireless a Fidelity, což lze přeložit jako bezdrátová věrnost. Přehled firem nabízejících bezdrátový internet v lokalitě Morava.

1–10 firem z 110 nalezených Filtry

1DORMOUSE, s.r.o. - Ubytovna Kord

3.3
★★★★★
★★★★★
(31)
Blanenská 1281/25, Kuřim Bezdlužná

Nabízíme ubytování v hotelové ubytovně s kapacitou 103 lůžek ve 48 pokojích. Sociální zařízení je společné vždy pro dva pokoje, vybrané pokoje mají sociální zařízení vlastní. K dispozici je na každém patře kuchyňka, v přízemí je společenská místnost. Součástí je prostorné parkoviště a wifi…

2DATASCAN, s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(10)
Jihlavská 796/ 7a, Brno Bezdlužná

Největší evropský dodavatele systémů automatické identifikace. Nabízí systémy pro čtení a tisk čárových kódů. Poskytuje školení a servis. Sortimentem společnosti jsou snímače čárových kódů, tiskárny karet a etiket, mobilní terminály, aplikátory etiket, systémy strojového vidění, software,…

3DCom, spol. s r.o.1 pobočka

4.9
★★★★★
★★★★★
(10)
Kšírova 32, Brno Bezdlužná

Komplexní dodávky komunikačních systémů a radiomodemů. Nabídka připojení technologických zařízení do sítě LAN a digitálních dispečerských systémů.

4NetSERV, s.r.o.

3.9
★★★★★
★★★★★
(17)
Pavlovská 531/46, Mikulov
Otevřeno do 17:00

Společnost NetSERV, s.r.o. se profiluje na trhu informačních technologií již řadu let s cílem poskytnout zákazníkům komplexní služby a maximálně vyhovět jejich požadavkům a potřebám. Pracovní tým společnosti tvoří zejména specialisti v oblasti IT, WAN, a LAN technologií, kteří mají v některých…

5Alf servis, s.r.o.1 pobočka

3.4
★★★★★
★★★★★
(43)
Svitavská 500/7, Blansko Bezdlužná

Jsme poskytovatelem bezdrátového internetu, digitálních televizí, telefonních služeb a sítí pro firmy. Působíme v oblasti Blanska a na trhu se pohybujeme přes 15 let. Naše produkty a proškolení technici Vám zaručí neomezené připojení dat, na které se můžete spolehnout.

6Internet Kulíšek

2.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Kramářská 355/17, Znojmo

Nabízíme vysokorychlostní připojení k internetu ve Znojmě a blízkém okolí rychlostí až 1Gbit. Připojení realizujeme v sočastné době především za pomocí optických kabelů. V lokalitách, kde není připojení optickým kabelem možné, využíváme kvalitní bezdrátové spoje v pásmu 5,8 GHz, 10 GHz, 17/24 GHz,…

7Mgr. Leoš Falc - IMEX – PC & Mobil centrum

4.0
★★★★★
★★★★★
(29)
Horní Česká 227/22, Znojmo Bezdlužná

Naše firma se zabývá prodejem telekomunikační techniky. Prodáváme mombilní telefony, bezdrátové telefony a příslušenství k mobilním telefonům. Dále nabízíme prodej počítačů, prodej fotoaparátů značky Nikon a jejich příslušenství a prodejem kartonových obalů, tabulí a lepenek. Nabízíme připojení k…

8Jiří Chalabala - vesnet.cz

4.2
★★★★★
★★★★★
(72)
Břehy 329, Veselí nad Moravou
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Naším oborem je připojení k internetu. Držíme krok s nejnovějšími technologiemi, které před nasazením do reálného provozu důkladně testujeme. Sledujeme nároky připojených uživatelů a dle potřeby v dané lokalitě neodkladně posilujeme infrastrukturu tak, aby ve špičkách nedocházelo k přetěžování.

9Brůček Libor- Pension Mlýn

4.3
★★★★★
★★★★★
(426)
Podivínská 655, Velké Bílovice Bezdlužná

penzion s celkovou kapacitou 70 lůžek. K dispozici jsou pokoje jednolůžkové, dvoulůžkové, trojlůžkové a apartmány. Všechny pokoje mají své vlastní sociální zařízení a soukromé parkoviště ve dvoře, které je pro ubytované zdarma. Zdarma je i WiFi.

10Penzion a vinárna U Doubků

4.7
★★★★★
★★★★★
(727)
Nádražní 1372/57b, Břeclav

Ubytování najdete v Břeclavi, městské části Poštorná. Penzion stojí v klidné zástavbě. Dvoupodlažní penzion u Doubků nabízí ubytování v pokojích standardních, nadstandardních a k dispozici je i jeden komfortní. Všechny pokoje mají bezdrátové připojení k internetu přes WI-FI zdarma – proto jsou i…


Firmy v dalších lokalitách


Bezdrátový internet, WiFi síť v lokalitě Morava – detailní popis

Wi-Fi je standardem pro lokální bezdrátové sítě (WLAN). Jedná se o soubor standardů IEEE 802.11 popisující bezdrátovou komunikaci v počítačových sítích. Tato komunikace probíhá v nelicencovaném pásmu 2,4 GHz a 5 GHz. Vzhledem k omezenému množství frekvencí a obrovskému množství vysílajících zařízení, je nutné dodržovat určitá pravidla. Tato pravidla stanovuje Český telekomunikační úřad.

Rozdělení WiFi sítí

WiFi síť lze rozdělit na dva druhy.

  • Bezdrátové sítě typu Ad-hoc – jedná se o propojení stanic systémem peer-to-peer. Jednotlivé stanice spolu navzájem komunikují nezávisle na jiném prostředníkovi. Všechny účastnické stanice jsou si rovny. Vytvoření těchto sítí je závislé na vzájemné rádiovém dosahu jednotlivých stanic. Vzájemná komunikace probíhá za pomoci vysílání SSID.
  • Infrastrukturní bezdrátové sítě obsahují jeden nebo více speciálních komunikačních prvků, tzv. access point (AP). Tyto AP vysílají své SSID na úrovni broadcastu. Na základě tohoto vysílání si klient vybere, ke kterému se připojí. Vždy ze strany klienta přichází požadavek na připojení do sítě, AP přístup do sítě na základě oprávnění klienta povolení nebo zamítne.

Zabezpečení WiFi sítě

Mít zabezpečenou síť je velmi důležité pro její správné fungování. Nabourání do bezdrátových sítí je totiž snazší než u drátových spojů. Důvodem snazšího nabourání je vzduchové médium (volný prostor). 

Zabezpečení lze primárně rozdělit do dvou skupin.

  • Zabezpečení pomocí šifrování – chrání především proti odposlechům.
  • Zabezpečení pomocí autorizace – brání přístupu do sítě nezvaným a nechtěným uživatelům.