Arboristika – Morava

Arboristika je vědní obor, který se zabývá komplexní péčí o dřeviny rostoucí v městském prostředí jako jsou solitéry, památné stromy, aleje, parky nebo zahrady. Pečuje o všechny dřeviny rostoucí mimo les. Přehled arboristů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 20 nalezených Filtry

1FLEXISTAV s.r.o.

Zajišťujeme veškeré výškové práce. Provádíme nátěry a opravy fasád, mytí oken výškových budov, nátěry a rekonstrukce střech, malbu či montáže reklam. Dále se specializujeme na ochranu objektů před negativními vlivy ptactva. V zimních měsících nabízíme úklid sněhu z cest i střech.

2MELOUNOVÁ, s.r.o.- Údržba zeleně

Naše firma se zabývá projektováním návrhů, kompletní realizací i následnou údržbou interiérové zeleně, soukromých zahrad, firemních areálů, školních zahrad, parků a další veřejné zeleně. Díky rozsahu našich služeb jsme schopni uspokojit požadavky běžných i náročných klientů, přičemž vždy klademe…

3Kaisler s.r.o.

Nabízíme veškeré zahradnické práce a služby převážně Brno a ČR: zahrady na klíč, návrh zahrad, realizace zahrad, střešní zahrady – zelené střechy, založení a výsev trávníku, trávníky a travní koberce, Silbersommer - Stříbrné léto, koupací, okrasná a zahradní jezírka, automatické závlahové systémy a…

4Liška Vladimír- Rizikové kácení stromů

Provádíme jak běžné kácení stromů, na základě povolení, tak i rizikové kácení v místě, kde hrozí poškození okolí např. domů, elektrického vedení, železniční tratě, za pomoci horolezecké techniky nebo použití vysokozdvižné plošiny. Zároveň provádíme diagnostiku, zdravotní, bezpečnostní, výchovné…

5Nagyová Ladislava, Ing. - GARD&N

Zaměřujeme se na návrhy zahrad, parků, dětských hřišť, přírodních zahrad a koupacích jezírek. Provádíme realizace zahrad na klíč, okrasné výsadby a travní koberce s automatickou závlahou, údržby zahrad a parků, arboristiku a střešní zahrady.

6Spolek za staré Vrahovice

Spolek Za staré Vrahovice vznikl oficiálně 9. září 2003. Pole našich zájmů je velmi bohaté. Zaobíráme se vlastivědnou činností (sbírání historických fotografií a pohlednic, zkoumáme místní historii, zabýváme se ochranou přírody (starost o zeleň, výsadba nových stromů, budování arboreta) a propagací…

7Hájovský Tomáš - Gras servis

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Jasénky 190, Hlučín
Otevřeno do 19:00
Bezdlužná

Firma Gras servis nabízí návrhy a realizace zahrad pro města, firmy a soukromníky. K dalším činnostem patří údržba zeleně. Uděláme Vám návrh zahrady na klíč a to pomocí softwaru, díky kterému Vám můžeme připravit různé varianty pohledů a vizualizace celé zahrady. Pomůžeme Vám s údržbou zahrady.…

8Heczko Jakub

5.0
★★★★★
★★★★★
(9)
Bystřice 24, Bystřice Bezdlužná

Firma zaměřená na arboristiku, ošetření stromů a rizikové kácení stromů.

9Turoň Karel - Turpil.cz1 pobočka

4.6
★★★★★
★★★★★
(89)
Oldřichovice 164, Třinec
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Motorové pily, sekačky, postřikovače, křovinořezy, čerpadla a elektrocentrály. Rizikové kácení stromů, arboristika, frézování pařezů.

10Michal Pulec - Arboristika

Michal Pulec - Arboristika, se sídlem Nové sady 988/2, 602 00, Brno-Staré Brno, v okrese Brno - město a v kraji Jihomoravský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2008. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3…


Firmy v dalších lokalitách


Arboristika v lokalitě Morava – detailní popis

Arboristika se rozděluje na teoretickou a realizační arboristiku. Teoretická arboristika se věnuje hodnocení dřevin pomocí dendrologických metod a postupů. Realizační arboristika se zabývá prováděním zásahů na dřevinách. Při arboristických pracích se používá speciální arboristické vybavení

Arboristické práce

Řez stromůjedná se o údržbu stromů vhodným druhem řezu, který zajistí jejich bezpečnost a dlouhé setrvání. Vhodný řez se vybírá podle druhu, stáří a aktuálního stavu stromu. 

  • Výchovný řez – provádí se u mladých stromů, kdy se tvaruje budoucí dospělý strom. Provádí se u stromů, které jsou do 10 až 20 let po výsadbě. 
  • Zdravotní řez – slouží pro zajištění co nejlepšího zdravotního stavu stromu do budoucnosti. Provádí se zejména ve vegetačním období. Při řezu se odstraňují suché, poškozené, nebezpečné a křížící se větve.
  • Bezpečnostní řez – jeho cílem je bezpečnost stromu. Využívá se při odstraňování aktuálních problémů, např. po vichřici. Odstraňují se větve, u kterých hrozí pád.
  • Redukční řez – používá se ke zmenšení koruny stromů. Jedná se o redukci lokální nebo obvodovou, která slouží k odlehčení stromu a zajištění větší provozní bezpečnosti.

Rizikové kácení stromů – používá se v případech, kdy stromu už nelze nijak pomoci. Strom se kácí po částech nebo je pokácen celý. Ke kácení se používá stromolezecká technika. 

Výsadby stromů – sazenice stromů se vysazují do volné krajiny, zahrad a parků ve formě solitérů nebo stromořadí. 

Ošetřování přestárlých stromů – přestárlé neboli senescentní stromy se ošetřují kvůli bezpečnosti i ekologické funkci, jelikož jsou domovem pro mnoho organismů.

Odborné posudky – slouží k posouzení zdravotního stavu stromu a perspektivy stromu.