Kavárny – Morava

Káva je pro mnoho z nás oblíbeným nápojem a součástí denního rituálu. Ať už máte rádi espresso, americano nebo cappuccino, vychutnat si ho můžete v příjemném prostředí kavárny. Přehled kaváren v lokalitě Morava.

1–10 firem z 91 nalezených Filtry

1Café bistro Matiné

4.6
★★★★★
★★★★★
(438)
Ztracená 11, Kroměříž Bezdlužná Ověřená

Vítejte v Café Bistro Matiné. V prostředí inspirovaném typickými pařížskými bistry. Zastavte se u nás na snídani. Vychutnejte si svou ranní kávu třeba s čerstvě upečeným croissantem nebo s některým z našich snídanových menu. V útulném, striktně nekuřáckém prostředí bistra si k tomu můžete každý den…

2Juříček Jaroslav1 pobočka

Nabízíme služby stylového kadeřnického salonu, obchodu, kde naleznete vše pro Vaše domácí lázně a také skvělou kávu a další horké nápoje připravované s péčí nám vlastní.

3Naše hřiště Brno

4.2
★★★★★
★★★★★
(5)
Zábrdovická 25/2, Brno - Zábrdovice
Otevřeno od 8:00

Kryté dětské centrum pro nejmenší v Brně. Provozujeme kryté dětské zábavní centrum. K dispozici je pískoviště se skluzavkou, houpačky, kavárna, školka i hlídání dětí.

4Zezulková Iveta - Restaurace Cafebar Praha

Stylová a nově zrekonstruovaná Restaurace Praha se nachází na frekventovaném místě. Můžete si u nás pochutnat nejenom na tradiční české kuchyni, pravé italské pizze, ale také na vytříbené mezinárodní kuchyni. V pracovních dnech podáváme i velmi chutné denní menu dle aktuální nabídky. V prostorách…

5Hotel HAPPY STAR s.r.o. - Restaurace Ad Astra4 pobočky

4.7
★★★★★
★★★★★
(3)
Znojemská 111, Hnanice Bezdlužná

Nabízíme teplá a studená jídla se specializací na moravskou kuchyni. Možnost připojení k Wi-fi.

6SMILE, s.r.o.1 pobočka

3.5
★★★★★
★★★★★
(11)
náměstí 28. dubna…, Brno-Bystrc
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Prodej živých květin a sezónního zboží. Provádíme vazby smuteční, svatební, slavnostní, dárkové. Zajišťujeme rozvoz. Pořádáme výstavy.

7Kvarda Milan- Ne vinná Kavárna

4.6
★★★★★
★★★★★
(1)
Náměstí 208/18, Mikulov
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Přijďte a na chvíli se zastavte a vychutnejte si atmosféru starých časů, která na Vás dýchne v tomto historickém interiéru našich babiček při šálku dobré kávy nebo čaje, za poslechu příjemné a typické kavárenské hudby.

8Eiskon spol. s r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(27)
Sportovní 347/2a, Brno-Ponava
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Projekty interiérů pro cukrárny a kavárny, zmrzlinové stroje, chladicí a mrazicí zařízení, vitríny, doplňky a nábytek.Společnost Eiskon spol. s r.o. se zabývá prodejem a servisem zařízení pro kavárny a cukrárny na českém trhu od roku 1995. Již od začátku bylo našim cílem spolupracovat s největšími…

9Odvárková Alena - Restaurace Na Věčnosti

5.0
★★★★★
★★★★★
(9)
Velká Mikulášská 11, Znojmo

Nekuřácká restaurace a galerie v centru města Znojma. Máme pro vás připraven jídelní lístek plný specialit. Případně můžete zajít na denní menu. Mimo to u nás naleznete i koncerty, přednášky, ochutnávky vín. Pořádáme pro vás oslavy svateb, promocí a firemních akcí.

10Matoušek Roman - Penzion Jessy

3.9
★★★★★
★★★★★
(475)
Perná 315, Perná
Otevřeno od 10:00

Kapacita restaurace v Perné je 60 míst z toho 32 míst v nekuřáckém salónku. Ten vám poskytne plné soukromí pro pořádání rodinných oslav či firemních večírků. Rezervace osobně, telefonicky, po internetu. Naše kuchyně nabízí výběr ze 70 druhů jídel a to speciality převážně české kuchyně. Nabízíme…


Kavárny – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Kavárny v lokalitě Morava – detailní popis

Historie kaváren

První kavárny vznikaly v arabském světě odkud se začaly šířit do celého světa. V Evropě byly první kavárny otevřeny v Benátkách. V Benátkách dnes nalezneme nejstarší a také nejdražší kavárnu Café Florian, která byla otevřena v roce 1720. První kavárna v České republice byla otevřena v Brně v roce 1702 Turkem Achmetem. V Praze byla otevřena první kavárna U Zlatého hada v roce 1714. Nejproslulejší kavárna v České republice je pražská kavárna Slavia, která byla otevřena v roce 1884. Nachází se na pravém břehu Vltavy naproti Národnímu divadlu. Kavárnu Slavia navštěvovali významné české osobnosti jako Jaroslav Seifert, Vítězslav Nezval, Karel Čapek, Josef Čapek nebo Václav Havel.

Oblíbené kavárenské řetězce 

Kočičí kavárny 

Jste milovníci kávy a koček zároveň? Navštivte některou z kočičích kaváren a vychutnejte si svou kávu v příjemném prostředí ve společnosti několika kočiček. Kočky v kavárně působí terapeuticky. Můžete se s nimi pomazlit nebo je jen pozorovat. Na seznamu kočičích kaváren naleznete kontakty a webové stránky jednotlivých kočičích kaváren. 

Recenze kaváren 

Najděte si svou vlastní dokonalou kavárnu.

Novinky ze světa kávy, kaváren a pražíren

Jste milovníci kávy a zajímá vás co je nového ve světě kávy? Doporučujeme vám následující portály, které přinášejí zajímavé články o přípravě kávy, alternativních způsobech přípravy kávy, kávových novinkách z oblíbených kavárenských řetězců, tipy na kavárny a mnoho dalšího.