Trávníky, travní koberce – Morava

Krásné a zdravé trávníky jsou ozdobou každé zahrady. Pokud se vám takový trávník nedaří vypěstovat, nebo chcete mít trávník hotový do několika dnů, pak vsaďte na travní koberce. Přehled prodejců v lokalitě Morava.

1–10 firem z 58 nalezených Filtry

1HORTISCENTRUM s.r.o.2 pobočky

4.3
★★★★★
★★★★★
(2)
Komenského 220, Židlochovice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

Jsme specialisté na realizace zahrad na klíč. Provádíme kompletní projekty zahrad, realizace zahrad, parkové úpravy, údržby městské zeleně, realizace jezírek a vodních prvků a realizace střešních zahrad. Provozujeme dvě zahradnictví – Zahradnické centrum Židlochovice a Zahradnické centrum…

2Vladimír Šebestík - Larix Lusatia zahradnické centrum Lužice u Hodonína

4.7
★★★★★
★★★★★
(21)
Česká 817/30, Lužice
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná Ověřená

Zahradnictví se specializuje na okrasné zahrady, realizace zahrad a parky. Provozujeme zahradnické centrum v Lužicích u Hodonína. Prodáváme jedinečné okrasné dřeviny z prvotřídních zahradnických firem z Toskánska, pokojové rostliny, trvalky od českých a moravských pěstitelů, osiva, hnojiva…

3Šíbl Jan

Realizace zahrady - trávníky, zavlažovací systémy, chodníky, zemní práce, odstraňování sněhu a další zahradnické práce.

4Agrostis Trávníky, s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(47)
Npor. Krále 764/16, Rousínov-Slavíkovice
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Firma Agrostis Trávníky působí na českém trhu od roku 2002. Hlavní náplní naší práce je všestranná pomoc českým trávníkářům – zahradníkům, správcům fotbalových a golfových hřišť i soukromým osobám.

5Profigrass s.r.o.2 pobočky

4.5
★★★★★
★★★★★
(56)
Holzova 1527/9, Brno-Líšeň

Provozujeme velkoobchod s profesionální technikou pro údržbu veřejné zeleně, parků, sportovišť a golfových hřišť, zastupujeme firmy TORO, Gianni Ferrari, TYM, Green Machines, Club Car, Goupil, dodáme komunální techniku, sběrací a úklidové stroje, golfová a užitková elektro vozítka, driving range a…

6ADAM - zahradnická a.s.1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(25)
Zahumení 866/13, Lelekovice Bezdlužná

Provozujeme velkoobchod s okrasnými dřevinami. Nabízíme trávníková hnojiva, osiva, substráty, travní koberce a další doplňkový sortiment zboží z oblasti zakládání a údržby sportovních i okrasných trávníků. Dále dodáváme keře, alejové stromy, jehličnany či živé ploty.

7Švec Jaroslav - Návrhy a realizace zahrad

3.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Bratislavská 356/64, Podivín Bezdlužná

Nabízíme služby v oblastech údržba zeleně, návrhy a realizace zahrad. Zabýváme se například výsadbami zahrad, parků i vzrostlých dřevin či údržbou trávníků. K dispozici máme široké strojové vybavení.

8Kadlečík Vítězslav- ZAHRADY JINAK

Dolní 104, Drnholec Bezdlužná

Provádíme návrhy, realizace a údržbu zahrad, zahrady na klíč, práce s kamenem a gabiony.

9Zahradní centrum V Aleji, s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(3)
Křenovická 1286, Slavkov u Brna
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Prodáváme květiny a zahradnické potřeby.

10MELOUNOVÁ, s.r.o.- Údržba zeleně

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Klímova 2053/14, Brno-Žabovřesky Bezdlužná

Naše firma se zabývá projektováním návrhů, kompletní realizací i následnou údržbou interiérové zeleně, soukromých zahrad, firemních areálů, školních zahrad, parků a další veřejné zeleně. Díky rozsahu našich služeb jsme schopni uspokojit požadavky běžných i náročných klientů, přičemž vždy klademe…


Trávníky, travní koberce – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Trávníky, travní koberce v lokalitě Morava – detailní popis

Trávník je neodmyslitelnou součástí každé veřejné zeleně i zahrady. Zakládá se zasetím specifické směsi travních semen, nebo položením předpěstovaných plátů v podobě travníkových koberců. Trávník má mnoho výhod: je estetický, příjemný na dotek i na bosou nohu, snižuje prach a hluk, zlepšuje mikroklima a zadržuje vodu. Navíc poskytuje ideální prostor pro relaxaci i sport. 

Mezi nejznámější typy trávníků patří nízké trávníky (kobercové), střední trávníky (parkové) a vysoké trávníky (parkové louky).

Jak na údržbu trávníku?

Každý trávník potřebuje pravidelnou péči, aby byl krásný a zdravý. Musí se pravidelně hnojit, vertikutovat, provzdušňovat, přesívat a zalévat.

Anglický trávník

Je typ trávníku, který je charakteristický svou hustotou, sytou zelenou barvou a pravidelným sečením ve stejné délce. Dále je charakteristický svými pruhy, které se vytvářejí pomocí speciálního typu sekačky. Tyto pruhy dodávají trávníku zajímavou optickou iluzi. Anglický trávník se považuje za vzor udržovaného trávníku. Je ideálním řešením pro parky, zahrady, hřiště a golfové hřiště. 

Výhody a nevýhody anglického trávníku

Anglický trávník má své výhody i nevýhody. K výhodám anglického trávníku patří jeho estetický vzhled, odolnost proti poškození, suchu a chorobám a také proti zatížení a opotřebení.

Mezi jeho nevýhody patří vysoká náročnost na péči a údržbu. Dále vyšší cena oproti jiným typům trávníků. Z pohledu ekologie je anglický trávník nevýhodný, protože spotřebovává hodně vody, energie a chemikálií.