Starožitnosti, starožitnictví – Morava

Máte rádi starožitnosti? Starožitnosti jsou velmi vzácné, cenné a zajímavé předměty, které jsou atraktivní pro mnoho lidí, ať už z důvodu estetického, historického, uměleckého nebo investičního. Přehled starožitnictví v lokalitě Morava.

1–10 firem z 42 nalezených Filtry

1A - designatik, s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(51)
Sovadinova 841/10, Břeclav

Prodej stylového nábytku z masivu. Starožitný nábytek a starožitnosti.

2Vavříček Bohumil - Zámek Letovice2 pobočky

4.3
★★★★★
★★★★★
(1093)
Zámek 1/4 , Letovice
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Zámek Letovice - Provádíme prohlídky zámku a dále provozujeme galerii moderního umění a minizoo. V areálu je možné pořádat prohlídky, exkurze, svatby, večírky, kulturní akce, koncerty, semináře, výstavy atd. Zámek disponuje zámeckou jízdárnou, kde je krytá plocha 500 m2.

3AUKČNÍ DŮM ZEZULA, s.r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Hlinky 142/17, Brno-Staré Brno
Otevřeno od 12:00

Aukční síň ZEZULA nabízí široký výběr starožitností: české sklo (Loetz, Moser), francouzské sklo (Gallé, Daum, Legras), nábytek, hodiny, obrazy, grafiku, porcelán a kameninu, sochy, šperky, kovy a další. Najdete u nás starožitnosti od baroka přes biedermeier a období secese až po modernu.

4AAA, ANTIKVITY ART AUKCE, s.r.o.2 pobočky

4.5
★★★★★
★★★★★
(5)
Jílová 2, Brno Bezdlužná

Nákup a prodej starožitných, uměleckých a kuriózních předmětů. Pořádání aukcí, prodejních výstav uměleckých děl a starožitností (obrazy, nábytek, šperky, atd.). Prezentace v našich provozovnách, poskytování poradenství při investicích do starožitných a uměleckých předmětů. Provozování výkonných…

5Aukční dům Sýpka, s.r.o.

3.6
★★★★★
★★★★★
(1)
Údolní 151/70, Veveří
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Aukční dům Sýpka nabízí následující služby: aukční prodej, prodej designu zprostředkovaný nabídkou na internetu, přímý nákup a prodej předmětů výtvarného umění, starožitností a designu, poradenství a odborné posouzení předmětů.

6Barna Ondrej- Truhlářství, Restaurování

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Světlov 843, Šternberk
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Restaurování a truhlářství je moji hlavní činností od roku 1996. Svou praxi jsem začal v olomoucké restaurátorské dílně. Ale již od roku 2006 jsem ve Šternberku.

7Křestan Hubert- Nábytek Zuzka

Horní náměstí 286/55, Opava, Město
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Zabýváme se výrobou nábytku na zakázku. Nabízíme také indický nábytek, repliky starožitného nábytku. Prodáváme zdravotní matrace, ratanový nábytek. Naše společnost Vám nabízí kompletní služby v oboru naší působnosti. Využijte naše moderní metody, profesiální přístup a vždy ochotný personál.…

8SAREPTA, s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(18)
U Vlečky 1046, Brno-Modřice
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Sarepta je jméno starověkého biblického města, které leželo ve Svaté zemi na jihu dnešního státu Libanon. V době největší slávy byla Sarepta významnou křižovatkou obchodních cest. Život města se soustředil na velkém tržišti, kde se čile obchodovalo se vším možným. Tržiště bylo také místem setkávání…

9Stehlík Josef- Starožitnosti

4.1
★★★★★
★★★★★
(7)
Vídeňská 632/2, Olomouc
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Nákup a prodej starožitností se specializací na staré šperky (briliantové, zlaté a stříbrné), sklo, porcelán, keramiku uměleckou i lidovou, hodiny a hodinky všech typů, druhů, slohů, obrazy a grafiky všech autorů, nábytek, mince, svítidla a jiné.

10Numismatika Zlín s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Bartošova 45 , Zlín Bezdlužná

Nabízíme sortiment mincí, zlatých mincí, medailí a sběratelských potřeb pro numismatiky, výkup zlata a stříbra, výkup mincí, medailí, bankovek a ostatního sběratelského materiálu.


Starožitnosti, starožitnictví – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Starožitnosti, starožitnictví v lokalitě Morava – detailní popis

Starožitnosti jsou předměty s vysokou historickou, kulturní nebo uměleckou hodnotou a které jsou starší více než 100 let. Starožitnictví je zajímavým oborem, který se zabývá sběrem, prodejem a restaurováním starožitností. Lidé, kteří se starožitnostmi profesionálně nebo zálibně zabývají se označují jako starožitníci.

Starožitnosti mohou být různého druhu a pocházet z různých období a kultur. Mezi nejčastější starožitnosti patří:

  • Starožitný nábytek – nábytek vyrobený ze dřeva, kovu nebo jiných materiálů, který má charakteristický styl a řemeslné zpracování. Mezi oblíbené styly patří např. baroko, rokoko, klasicismus, biedermeier, secese nebo art deco.
  • Starožitné obrazy – obrazy namalované na plátně, dřevě, papíře nebo jiném podkladu a jsou výtvorem známých malířů. Mezi oblíbené obrazy patří například portrét, krajina, zátiší nebo historická scéna.
  • Starožitné sochy – sochy vyrobené z kamene, bronzu, dřeva nebo jiných materiálů a které znázorňují lidské postavy, zvířata nebo jiné motivy. Mezi oblíbené styly patří např. antika, renesance, baroko nebo moderna.
  • Starožitné sklo – sklo vyrobené foukáním, lisováním nebo jinými technikami a které má různé barvy, tvary a dekorace. Mezi oblíbená starožitná skla patří např. broušené sklo, vrstvené sklo, emailované sklo nebo sklo s rytinami.
  • Starožitný porcelán – porcelán vyrobený z kaolinu a dalších surovin, který má různé barvy, tvary a dekorace. Mezi oblíbené druhy porcelánu patří např. míšeňský porcelán, březovský porcelán, dubský porcelán nebo pražský porcelán.
  • Starožitné šperky – šperky ze zlata, stříbra, platiny nebo jiných kovů a šperky osazené drahokamy, perlami nebo jinými vzácnými materiály. Mezi oblíbené typy šperků patří prsteny, náhrdelníky, náušnice nebo brože.
  • Starožitné hodinky – hodinky vyrobené z kovu nebo jiných materiálů, které ukazují čas pomocí ručiček nebo číslic. Mezi oblíbené typy hodinek patří např. kapesní hodinky, náramkové hodinky nebo stolní hodiny.
  • Starožitné zbraně – zbraně vyrobené z kovu nebo jiných materiálů, které sloužily k boji nebo lovu. Mezi oblíbené typy patří např. meče, dýky, pistole nebo pušky.