Skleníky – Morava

Skleníky jsou ideálním způsobem pro pěstování rostlin po celý rok. Umožní vám vytvořit optimální podmínky pro pěstování různých druhů rostlin, ať už se jedná o zeleninu, ovoce, bylinky nebo květiny. Přehled prodejců skleníků v lokalitě Morava.

1–10 firem z 164 nalezených Filtry

1ZT Gronych s.r.o. – Zahradní technika Gronych (prodejna Šumperk)1 pobočka

4.7
★★★★★
★★★★★
(201)
Zábřežská 66, Šumperk
Dnes už má zavřeno
Ověřená

Zabýváme se prodejem zahradní techniky. Nabízíme vám sekačky na trávu, zahradní traktory, křovinořezy, motorové pily, štípače na dřevo, sněhové frézy, drtiče a štěpkovače, vertikutátory a řadu další techniky. U nás zakoupíte i zahradní grily Weber. Součástí našich služeb je prodej…

2MÍSTECKÁ STAVEBNÍ, s.r.o.1 pobočka

4.6
★★★★★
★★★★★
(3)
Bozděchova 12, Ostrava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme vám profesionální sklenářské práce, zakázkovou výrobu skel a nonstop sklenářský servis. Vyrábíme zrcadla, celoskleněné dveře a stěny, výplně zábradlí i obklady do koupelen a kuchyní. Mezi naše další služby patří zasklívání, doprava a montáž skel. Kontaktujte naše sklenářství pro…

3Skleníky Ondřej Bureš

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Kaplanova 1763, Kroměříž Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se výrobou a prodejem skleníků, zastřešení bazénů, pergol, zimních zahrad a přístřešků pro nejrůznější využití, např. nad vchodové dveře, na auto, na stroje atd. Vyrábíme zejména z hliníku a polykarbonátu. Mezi naše další služby patří zasklívání balkónů a lodžií.

4VIKO stavební a montážní s.r.o.

2.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Coufalova 973/8, Znojmo Bezdlužná Ověřená

Jsme stavební a montážní firma. Specializujeme se na montáže a výměny plastových oken a plastových dveří, dřevěných oken a dřevěných dveří a hliníkových oken a hliníkových dveří.

5Skleníky Bureš

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Kaplanova 1763/1, Kroměříž Bezdlužná Ověřená

Nabízíme výrobu skleníků a zimních zahrad i přístřešků nad vchod do domu či provádíme zastřešení pergol, zasklívání lodžií a balkonů. Dále nabízíme zakrytí bazénů či bazénových přístřešků. Skleník dodáváme kompletně smontovaný. Vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Dobrá propustnost světla. Nízká…

6Pavel Dostál - Zahradní a lesní technika

4.7
★★★★★
★★★★★
(2)
Kašnice 12, Kašnice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Poskytujeme prodej a také servis zahradní a lesní techniky. Pro více informací klikněte na odkaz našeho e-shopu a v klidu domova si můžete vybírat věci pro les a zahradu. Na e-shopu se můžete podívat také na nabídku příslušenství a autobaterií.

7Makeš Tomáš1 pobočka

Zabýváme se převážně prodejem, montáží a servisem plastových a hliníkových oken, dveří, zimních zahrad, střešních oken i garážových vrat včetně všech doplňků jako jsou interiérové a eteriérové žaluzie, rolety, sítě proti hmyzu, parapety a jiné.

8PRAŽÁK s.r.o. - Eurookna Pražák

4.0
★★★★★
★★★★★
(18)
Školní 77, Milotice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Eurookna Pražák - výroba a prodej eurooken, dřevěných oken, dveří, posuvných dveří, dřevěných vrat, vchodových dveří, zimních zahrad, oken pro pasivní a nízkoenergetické domy, dřevohliníkových oken.Eurookna jsou díky špičkovým parametrům určena i pro nízkoenergetické, pasivní, nulové a plusové…

9STORO s.r.o.

Nádražní 864/1, Rousínov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naším výrobním a prodejním sortimentem jsou okna a dveře v jakékoliv podobě a pro jakékoliv využití. Nabízíme i doplňkový sortiment typu sítí proti hmyzu či parapety. Okna vyrábíme na zakázku, jsme schopni dodat jakýkoliv rozměr a tvar. Stará okna demontujeme, nová nasadíme včetně drobných…

10OKNOSTYL group s.r.o. - okna19 poboček

3.9
★★★★★
★★★★★
(111)
Bohunická 133/50, Brno Bezdlužná

Prodáváme a montujeme plastová okna, hliníková okna, eurookna, střešní okna, garážová vrata, zimní zahrady, vchodové a posuvné dveře.


Firmy v dalších lokalitách


Skleníky v lokalitě Morava – detailní popis

Zahradní skleníky jsou ideální volbou pro všechny zahrádkáře, kteří si chtějí prodloužit sezónu pro pěstování určitých rostlin, zejména zeleniny nebo květin. Skleníky zajišťují optimální klimatické podmínky, čímž můžete dosáhnout efektivnějších výsledků pěstování. Skleníky se liší podle tvaru, materiálu a velikosti.

Jak vybrat skleník?

Při výběru skleníku je třeba zvážit jeho umístění, orientaci, způsob vytápění a zavlažování.

Tvar skleníku

Skleníky mohou být obdélníkové, obloukové nebo ke zdi.

 • Obdélníkové skleníky se sedlovou střechou – jsou nejčastější variantou a nabízejí velmi dobře využitelný prostor pro pěstování.
 • Obloukové skleníky – jsou vhodné pro pěstování větších druhů rostlin, jako jsou rajčata, salátové okurky atd. Jejich výhodou je, že snadněji odolávají větru a sněhu.
 • Skleníky ke zdi – instalují se k existující stěně domu nebo jiné stavby. Výhodou těchto skleníků je, že využívají teplo domu.

Materiál skleníku

Skleníky se skládají z konstrukce a opláštění. Konstrukce skleníku může být z hliníku, oceli nebo ze dřeva.

 • Hliníková konstrukce – vyniká lehkostí, odolností a je nenáročná na údržbu.
 • Ocelová konstrukce – vyniká pevností, robustností a dlouhou životností.
 • Dřevěná konstrukce – vypadá krásně po estetické stránce, také je ekologická a dobře izoluje.

Opláštění může být skleněné, polykarbonátové nebo fóliové.

 • Skleněné skleníky – jsou klasické skleníky, které jsou průhledné a propouští hodně světla.
 • Polykarbonátové skleníky – jsou moderní a vynikají tepelnou izolací.
 • Fóliovníky – jsou levné, flexibilní a snadno vyměnitelné.

Velikost skleníku

Skleníky se vyrábějí v různých velikostech, která se udává v metrech čtverečních. Velikost závisí na délce, šířce a výšce skleníku. 

Při výběru skleníku je také třeba zvážit jeho umístění, orientaci, způsob vytápění a zavlažování. Skleníky se dají koupit hotové nebo si je můžete nechat vyrobit na míru podle vašich představ a potřeb. 

Výhody skleníků 

 • Prodlužují sezónu pro pěstování rostlin.
 • Urychlují růst a zvyšují výnosnost plodin.
 • Umožňují pěstovat i exotické plodiny, které by jinak nevyrostly.