Psací stroje – Morava

I když jsou dnes psací stroje zastíněny modernějšími zařízeními, stále mají své příznivce a obdivovatele. Psací stroje jsou symbolem kreativity, originality a osobnosti. Přehled prodejců psacích strojů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 14 nalezených Filtry

1PeKro spol. s r.o.

4.3
★★★★★
★★★★★
(59)
Křenová 182/56, Brno-Trnitá Bezdlužná

Prodej, servis i opravy značek HP, Canon, Brother, Ricoh, Nashuatec, Toshiba, HSM, Jaws, Oki, Minolta kancelářské techniky , tiskárny, faxy, skartovací stroje, multifunkční a psací stroje. Dodáváme spotřební materiál, toner, inkoust, pásky, xero fax papír. Provádíme renovace tonerových kazet a…

2KEYSTAR TECHNOLOGY, spol. s r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Obřanská 950/47a, Brno Bezdlužná

Nabízíme klávesnice se spínací fólií pro psací stroje a pokladny. Tamponový tisk.

3SCA Morava, s.r.o.1 pobočka

4.3
★★★★★
★★★★★
(3)
Tř. 1. máje 1620, Hranice
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Nabízíme kancelářské potřeby, psací potřeby jako např.značek - SHARP, PENTEL, KORES, CITIZEN a jiné (psací potřeby, lepidla, korekční strojky, bločky, kalkulačky, pastelky). Naše společnost je výhradním dovozcem a distributorem značkové salvadorské kávy Cafe Majada.

4OKA Office s.r.o.

Nádražní 2335/30, Krnov - Pod…
Otevřeno do 15:30
Bezdlužná

Naše společnost OKA Office se zabývá velkoobchodním prodejem kancelářské techniky a potřeb. V současné době provozujeme internetový obchod se stejným kancelářským sortimentem.

5CONSULTA BÜROTECHNIK, s.r.o.1 pobočka

4.9
★★★★★
★★★★★
(31)
Pustiměř 117, Pustiměř Bezdlužná

Nabízíme registrační pokladny s fiskální pamětí, psací stroje, kávovary a prezentační techniku.

6Ryba Tomáš1 pobočka

Nabízíme prodej a opravy psacích strojů, rýsovacích desek a kancelářských potřeb.

7Herblichová Liduška

Kuršova 984/9, Brno Bezdlužná

Nabídka servisu elektronických a mechanickcýh psacích strojů a renovací tonerů a tiskových kazet.

8Hudák Jiří

Poskytujeme záruční a pozáruční servis psacích strojů Tatrapoint pro nevidomé.

9Ertl Luboš1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Antonína Trapla…, Boskovice Bezdlužná

Naší specializací je prodej kancelářské techniky a nabízíme tiskárny a multifunkční zařízení a kopírky a psací a repasované stroje i pákové řezačky a jiné.

10CoNet Sw a.s. - výpočetní technika1 pobočka

Zabýváme se on-line prodejem hardwaru, softwaru a příslušenství. Nabízíme také prodej psacích strojů a spotřební elektroniky.


Psací stroje – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Psací stroje v lokalitě Morava – detailní popis

Psací stroje jsou zajímavou součástí historie psané komunikace a technologie. První psací stroje se objevily v 19. století. Tehdy to byly mechanické psací stroje. V 20. století se objevily elektromechanické psací stroje, které využívaly elektrický pohon. Navíc měly různé funkce, jako např. korekci písma, paměť nebo displej. Psací stroje byly předchůdci dálnopisu, organizačních automatů, fakturovacích a účtovacích strojů a počítačů.

Psací stroje byly dlouhou dobu nezbytnou součástí každé kancelářské práce. S vývojem technologií však byly postupně nahrazovány počítači a tiskárnami. V současnosti jsou psací stroje spíše raritou nebo sběratelským předmětem. Někteří lidé je však stále používají pro osobní nebo umělecké účely, např. pro psaní dopisů, deníků nebo literárních děl. Psací stroje mají své kouzlo a nostalgii. Mají také své nevýhody, jako je hlučnost, nemožnost opravy chyb nebo omezený výběr písma.

Příslušenství pro psací stroje

Pokud máte doma psací stroj nebo si chcete jeden pořídit, měli byste vědět, jaké potřebujete příslušenství a jak o něj pečovat. Mezi základní příslušenství patří psací pásky nylonové nebo karbonové, mazací pásky pro korekci chyb a tiskové kopretiny (kolečko s jednotlivými znaky). Veškeré příslušenství lze zakoupit v obchodech s kancelářským vybavením nebo na internetu. Psací stroj je nutné pravidelně čistit a mazat, aby fungoval správně a dlouho.