Prodej latexu – Moravskoslezský kraj

Hledáte materiál, který je pružný, odolný a všestranný? Pak je latex to, co potřebujete. Latex je přírodní nebo umělá tekutina, která se používá pro výrobu kaučuku, plastu a dalších produktů. Přehled prodejců latexu v lokalitě Moravskoslezský kraj.

1–2 firem z 2 nalezených Filtry

1ROOLLTEX s.r.o.

Brantice č. 381, Brantice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se velkoobchodním a maloobchodním prodejem látek. V naší nabídce najdete metráž, látky, oděvní, dětské, elastické látky, plavkovinu, samety, krajky aj. Dále v našem e-shopu nabízíme různé druhy funkčních materiálů a látky na sport.

2DUMAX, s.r.o.

Velkoobchodní prodej a distribuce hygienických jednorázových latexových nesterilních vyšetřovacích rukavic.


Firmy v dalších lokalitách


Prodej latexu v lokalitě Moravskoslezský kraj – detailní popis

Latex je obvykle bílá nebo neprůhledná tekutina, může však být i zabarvená do různých odstínů. Nachází se v buňkách některých kvetoucích rostlin, jako je kaučukovník (Hevea brasiliensis). Může se vyrábět i uměle ze syntetického kaučuku nebo plastu. Latex obsahuje malé množství amoniaku, který prodlužuje jeho trvanlivost a reguluje jeho pH.

Využití latexu

  • Výroba přírodního kaučuku z latexu kaučukovníku
  • Tvorba speciálních efektů v maskérství a líčení – např. jizvy, rány, vrásky 
  • Pro tělové malování a masky s použitím barevného latexu – latex je pružný a přizpůsobí se tvaru těla
  • Výroba ochranných rukavic, kondomů nebo balónků – jsou pevné, pružné a netoxické 

Alergie na latex

Latex je pro většinu lidí bezpečný a hypoalergenní. Někteří lidé však mohou mít na latex alergii. Při kontaktu s latexem se u nich může projevit okamžitá alergická reakce. 

Používání latexu

Při používání latexu je třeba dbát na bezpečnostní pokyny a chránit oči a dýchací cesty před amoniakovými výpary. Pokud se latex dostane na kůži, odstraňuje se z ní loupením nebo odtrhnutím. Voda latex totiž nerozpustí.