Obranné spreje – Morava

Obranné spreje jsou praktickým a účinným nástrojem pro ochranu jednotlivce v případě ohrožení. Jejich použití může poskytnout cenný čas na útěk nebo zavolání pomoci. Přehled prodejců obranných sprejů v lokalitě Morava.

1–4 firem z 4 nalezených Filtry

1Krkošková Martina, Mgr.

5.0
★★★★★
★★★★★
(10)
Jezuitská 8/5, Brno-město
Dnes už má zavřeno

Army Shop. Nabízíme vojenské vybavení, vojenskou výstroj a obuv, vojenský výprodej ČSLA a AČR.

2AVERON s.r.o.

Naším oborem je velkoobchodní prodej univerzálních technických olejů a ošetřujících prostředků i sprejů. V naší nabídce také naleznete speciální sadu na kolo. Pro více informací neváhejte navštívit naše webové stránky.

3ARMY - SURPLUS

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Škodova 692/13, Přerov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodáváme vojenskou a armádní výstroj a materiál. V sortimentu naleznete čluny, baterky, batohy, vaky, dalekohledy, celty, helmy a přilby. Nabízíme identifikační známkys a širokou nabídku armádního oblečení. Dodáváme zbraně, munici, vlajky a odznaky. Prodej v kamenné prodejně a na eshopu.

4Frolich Josef- Prodej mysliveckých potřeb

2.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Dr. Beneše 87, Uničov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej mysliveckých a kynologických potřeb, zbraní a střeliva. Nabízíme dalekohledy, puškohledy, divadelní kukátka, oděvy a obuv pro myslivce, lovecké nože, nože a nůžky pro domácnost, taktické svítilny, obranné spreje, baterky pro domácnost a potřeby pro domácnost.


Obranné spreje – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Obranné spreje v lokalitě Morava – detailní popis

V dnešní době se mnoho lidí zajímá o svou osobní bezpečnost a hledá efektivní prostředky ochrany v případě ohrožení. Jedním z nejpopulárnějších a snadno dostupných nástrojů jsou obranné spreje. Tato malá a praktická zařízení nabízejí jednotlivcům možnost bránit se v různých situacích, a to bez zbytečného způsobení vážné újmy.

Funkce obranných sprejů

Obranné spreje, často nazývané také jako pepřové spreje nebo hovorově pepřáky, jsou aerosolové nádoby obsahující účinné látky, které slouží k dočasnému vyřazení útočníka z boje. Hlavní účinnou látkou v těchto sprejích je kapsaicin, který se nachází v paprikách. Po stisknutí spouště sprej vytváří jemnou mlhu nebo paprsek, který je určen k zasažení útočníka do obličeje. Kapsaicin vyvolává silné podráždění očí a sliznic, což způsobuje dočasnou ztrátu orientace a schopnost dýchat.

Efektivita obranných sprejů

Obranné spreje se ukázaly jako účinný nástroj k ochraně jednotlivce v mnoha situacích. Útočníci, kteří jsou vystaveni účinkům spreje, často projevují značnou bolest, pálení, slzení očí a obtíže s dýcháním. To jim brání v dalším pokračování v útoku a poskytuje potenciální oběti čas na útěk nebo vyhledání pomoci. Obranné spreje jsou považovány za neletální zbraně, což znamená, že jejich použití zřídka vede k vážným zraněním nebo smrti.

Druhy obranných sprejů 

  • Aerosol – tento typ spreje vytváří jemnou mlhu, která se snadno rozptýlí v ovzduší a zasáhne širokou oblast. Je ideální pro obranu proti více útočníkům nebo zvířatům. Jeho nevýhodou je to, že může být ovlivněn větrem a zasáhnout i uživatele nebo nevinné osoby.
  • Tekutá střela – vystřeluje proud tekutiny, který má větší dosah a přesnost než mlha. Je ideální pro obranu proti jednomu nebo několika útočníkům na větší vzdálenost. Na druhou stranu vyžaduje dobré míření a nemusí být tak účinný proti zvířatům.
  • Pěna nebo gel – vytváří hustou pěnu nebo gel, která se lepí na obličej útočníka a způsobuje mu silné podráždění očí a dýchacích cest. Je ideální pro obranu proti jednomu nebo několika útočníkům na menší vzdálenost. Jeho nevýhodou je, že může být snadno setřen nebo odstraněn.