Nože – Morava

Nože jsou nepostradatelnými pomocníky pro mnoho situací v našem životě bez ohledu na to, zda se jedná o kuchařský nůž v kuchyni, lovecký nůž v přírodě nebo nůž pro přežití v extrémních podmínkách. Přehled prodejců nožů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 112 nalezených Filtry

1Pelvo.cz

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Halasova 24, Lysice Bezdlužná

E-shop s kuchyňským a gastronomickým vybavením.

2SILK STUDIO.cz s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Jana Sigmunda 87, Lutín Bezdlužná

Vyrábíme kravaty, motýlky, šály a šátky - reklamní i společenské. Nabízíme k dodání reklamní předměty - odznaky, medaile, kravatové spony, pera, sady, těžítka, lanyard, vlaječky. Reklamní předměty lze opatřit logem technologiemi potisk, laser.

3Čurda Jiří - umělecké kovářství, nožířství a zámečnictví

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Rešice 34, Rešice Bezdlužná

Naše umělecké kovářství a nožířství nabízí výrobu ručně kovaných brán a plotů na zakázku. Vyrábíme brány jednokřídlé, dvoukřídlé a posuvné do boku. Naším cílem je vytvořit kované dílo do posledního detailu. Zakázky jsou realizovány včetně zaměření a montáže. Specializujeme se na výrobu kvalitních…

4PERLACASA s.r.o.1 pobočka

2.9
★★★★★
★★★★★
(61)
Bidláky 837/20, Brno- Štýřice Bezdlužná

Internetový obchod s domácími potřebami, spotřebiči, kuchyňskými potřebami a koupelnovými doplňky značek Bergner, CS Solingen, Stoneline a Kela. Nabízíme nože, příbory, titanové pánve, pánve wok, chlebníky, formy, sady nádobí, jídelní soupravy, fondue, plastové nádoby, toaletní soupravy, dávkovače…

5DG Tip, spol. s r.o.- reklamní předměty4 pobočky

K terminálu 687/2, Brno-Horní Heršpice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provozujeme velkoobchod s reklamními předměty se zaměřením na kalendáře a diáře. Nabízíme průmyslový potisk - tamponový tisk, sítotisk i rotační sítotisk. Firma DG Tip byla jako česká právnická osoba založena v roce 1991. Od počátku se specializovala na dodávky reklamního zboží a reklamní potisk,…

6GUTEA spol. s r.o.

Nabízíme potřeby pro vinaře - chladicí doplňky, kuchyňské vybavení, skleničky, vývrtky, láhve a termosky sigg, kapesní nože, vonné svíčky a oleje, katalytické lampy, difuzéry, bytové parfémy, dárky.

7Spraying Systems Czech, s.r.o.

Výroba a vývoj trysek pro stříkací zařízení, trysky kapalinové, vzduchové, vícemédiové do všech průmyslových odvětví, stříkací pistole, vzduchové nože, filtry, injektory, trysky vysokotlaké, automatické a pěnové.

8Weigel Jaroslav - nůžky, nože

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Šámalova 45, Brno-Židenice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem a broušením nožů a nástrojů pro pedikúru, manikúru, kosmetiku a kadeřnictví. Nabízíme kadeřnické i krejčovské nůžky, kuchařské a řeznické nože, ocilky, rukavice, brusné kameny, sterilizátory, ultrazvukové čističky a procesorové lepící pásky.

9OSEKON, s.r.o.

Společnost OSEKON s.r.o. se zabývá zejména prodejem a broušením pilových kotoučů HSS (rychlořezná ocel) používané na řezání železných a neželezných kovů jako jsou ocel, nerez, mosaz, hliník, bronz apod. Dále se zabývá prodejem a broušením SK pilových kotoučů (slinutý karbid) používané především v…

10Rybářské potřeby Rousínov s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(76)
Slavkovská 1147, Rousínov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodejna rybářských potřeb "U štiky" v Rousínově byla otevřena v červnu 2006. Nabízíme vybavení k lovu kaprů, sumců, štik a dalších ryb libovolnými způsoby chytání. Spolupracujeme s dodavateli oblíbených rybářských značek.


Nože – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Nože v lokalitě Morava – detailní popis

Nože jako nástroje provázejí lidstvo po celá staletí. Jejich všestrannost a praktičnost z nich činí jedny z nejstarších a nejužitečnějších nástrojů v historii. Jejich forma se vyvíjela s postupujícím pokrokem lidské civilizace – od jednoduchých kamenných nožů pravěkých lidí až po moderní technologicky vyspělé nože.

Nože mají široké spektrum praktického využití v každodenním životě. Používají se na přípravu jídel v kuchyních, při kempování a turistice, pro různé řemeslné práce, pro bezpečnost a sebeobranu.  

Historie nožů

Nože mají kořeny hluboko v minulosti lidské existence. Nejstarší důkazy o nožích pocházejí z doby kamenné, kdy je lidé vytvářeli z ostrých kamenů či zubů zvířat. Postupem času se materiály používané k výrobě nožů měnily a zdokonalovaly. Bronzový věk přinesl nože s kovovými čepelemi. Nakonec až železný věk umožnil výrobu nožů s ostřím o mnohem vyšší tvrdosti.

Typy nožů

  • Kuchyňské a kuchařské nože – jsou navrženy tak, aby zajišťovaly přesné a efektivní krájení potravin. Existují nože určené pro různé úkoly, např. nože na chléb, maso, zeleninu nebo ryby.
  • Lovecké nože – mají pevnou a robustní čepel. Jsou určeny k porcování a zpracování ulovené zvěře. Tyto nože často splňují požadavky na odolnost a přesnost.
  • Skládací nože – mají čepel, kterou lze zasunout do rukojeti. To je ideální pro cestování a nošení v kapsách. Skládací nože jsou často využívány pro různé venkovní aktivity a jako nástroje pro přežití.
  • Nože pro přežití – tento typ nože je navržen s ohledem na extrémní podmínky. Obvykle mají speciální funkce, jako je síťovina pro rozdělávání ohně, pila pro řezání větví a další užitečné nástroje, které pomáhají při přežívání v divočině.
  • Army nože – jsou navrženy a využívány zejména vojenskými a armádními jednotkami. Tyto nože mají za úkol plnit různé úkoly spojené se zvláštními požadavky a potřebami vojenského prostředí. Jsou vyrobeny tak, aby byly odolné, spolehlivé a schopné zvládat různé náročné situace.