Modely letadel – Morava

Modelářství je umění a koníček, který fascinuje mnoho lidí po celém světě. Modeláři staví letadla různých ér – od prvních strojů, které se objevily na obloze, až po moderní proudová letadla. Přehled prodejců modelů letadel v lokalitě Morava.

1–10 firem z 161 nalezených Filtry

1MODELCITY Znojmo

4.8
★★★★★
★★★★★
(75)
Hluboké Mašůvky 105, Hluboké Mašůvky Bezdlužná

Modelářský areál, jehož součástí je asfaltová přistávací plocha o rozměrech 12x150m a travnatá přistávací plocha. K dispozici je i ubytování v 10-ti zděných chatkách pro 4 osoby a parkovací stání pro karavany.

2JOMITA s.r.o. - MEGAmotory

Hudcova 321/76j, Brno-Medlánky
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

JOMITA s.r.o. s provozovnou v Brně, Medlánkách na Hudcově ulici působí v oblasti vývoje elektromotorů pod značkou MEGA, vyrábí modelářské nářadí a elektronické přístroje. Stejnosměrné elektromotory VAC. Elektromotory do 48 VDC, 230 VAC do 500W. Elektromotory s převodovkou do 10Nm.…

3ASTRA,spol. s r.o.1 pobočka

Prakšická 2589, Uherský Brod
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naším oborem je velkoobchodní prodej RC modelů letadel, lodí, aut, vrtulníků, vysílačů, modelářské elektroniky a příslušenství. Maloobchodní podniková prodejna. Zastoupení značek Blade, E-flite, Spektrum, Hangar 9, Losi, ECX, Vaterra, Evolution, Dynamite, Traxxas, Ripmax, BlackMagic, Duremax,…

4OBCHOD.VALKA.CZ s.r.o.

4.3
★★★★★
★★★★★
(55)
Osek nad Bečvou 109, Osek nad Bečvou
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme modely všech druhů, typů a měřítek: letadla, helikoptéry, vojenská technika, auta, lodě a další. Samozřejmostí je i snadný výběr doplňkového sortimentu: lepidla, tmely, štětce, barvy, ředidla, , stříkací pistole, kompresory pro airbrush a mnoho dalších.

5Kalina Dušan

Nabízíme modely hraček, letadel, lodí.

6Borský Ivo, Ing. - BOALLGET1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Heřmanická 1469/47, Ostrava-Slezská…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabídka prodeje sběratelských kovových a plastikových modelů, RC modelů, hraček, her i školních a kancelářských potřeb. Dále prodáváme modely stavebních strojů, autodráh, sběratelských figurek, puzzlí a PC her. V sortimentu nabízíme i zboží potřebné pro dům a zahradu.

7Karasová Martina- STAVEBNICE4U.CZ

4.3
★★★★★
★★★★★
(10)
M. Tyrše 481, Hranice

Internetový prodej stavebnic, autodráh, puzzlí, RC modelů, vystřihovánek a hraček. Nabízíme výrobky Lego, Merkur a Seva, modely aut, motocyklů, lodí, letadel, vrtulníků, strojů, techniky, tanků.

8ILPE s.r.o.

ILPE s.r.o. Internetový obchod s RC a SRC modely včetně příslušenství. Modelářské a hobby potřeby.

9AEROTEAM, spol. s r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(13)
Svárov 922, Vsetín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme propagační věci s motoristickou tématikou (plakáty závodních automobilů, samolepky), též propagace letectví a železnice, obtisky pro plastikové modeláře, propagační trička, čepice, mikiny, přístrojové panely, repliky leteckých přístrojů atd.

10Lukáš Nytra

Lukáš Nytra, se sídlem Nový Svět 725, 739 24, Stará Ves nad Ondřejnicí, v okrese Frýdek - Místek a v kraji Moravskoslezský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2012. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3…


Modely letadel – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Modely letadel v lokalitě Morava – detailní popis

Modelářství letadel je fascinujícím koníčkem, který spojuje kreativitu, preciznost a lásku k letectví. Modeláři tvoří zmenšené verze skutečných letadel s vysokým stupněm detailu a realismu. Jejich umělecké dovednosti a trpělivost vytvářejí věrné repliky, které odrážejí pokrok a krásu leteckého průmyslu. Modáři staví své modely letadel nejen pro zábavu, ale i pro různé soutěže. Některé modely jsou dokonce ovladatelné na dálku a mohou létat jako skutečná letadla.

Typy modelů letadel 

Existují různé typy modelů letadel podle účelu využití, druhu pohonu, způsobu řízení a použitých materiálů. Především je můžeme dělit na modely statické (sloužící pro dekoraci) a modely letu schopné (volně létající modely, RC modely nebo drony). 

  • Statické modely – známé jako plastikové modely letadel. Slouží jako přesné repliky skutečných letadel. Tyto modely jsou obvykle vyrobeny z plastu, dřeva nebo kovu a mají pevnou stavbu. Jsou vhodné pro vystavení na poličce nebo ve vitríně.
  • Volně létající modely – modely letadel létající bez řízení. Mohou být bez pohonu (kluzáky), s pohonem pomocí gumového svazku nebo se spalovacím motorem. 
  • RC (Remote Control) modely – jsou vybaveny rádiovým ovládáním a umožňují modelářům ovládat jejich pohyb a manévrování. Mohou být bezmotorové (kluzáky) nebo s motorovým pohonem (spalovacím či elektromotorem). Modeláři mohou ovládat RC modely letadel z dálky a provádět různé akrobatické kousky.
  • Drony – za speciální kategorii můžeme považovat drony. V podstatě se také jedná o letadla, vrtulníky či různé x-koptéry (quadrokoptéry). Jsou řízeny rádiovým signálem jako RC modely, ale navíc přenášejí různé telemetrické údaje včetně obrazového signálu. Jejich řízení je možné i na velké vzdálenosti.