Městský mobiliář – Morava

Chcete zlepšit vzhled a funkčnost vašich veřejných prostor? Pak hledejte kvalitní a originální městský mobiliář, který splní vaše požadavky a potěší vaše občany a návštěvníky. Přehled prodejců městských mobiliářů v lokalitě Morava.

1–4 firem z 4 nalezených Filtry

1Mikulovská rozvojová s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Náměstí 158/1, Mikulov Bezdlužná

Zajištění kulturních akcí ve městě. Provozování kina, kinoklubu a Dietrichsteinské hrobky.

2mmcité + a.s.

Vyrábíme a dodáváme městský mobiliář. Dále nabízíme přístřešky zastávkové, pro kola nebo kuřáky, zábradlí a dělící prvky, stojany na kola, nádoby na rostliny, pítka, informační nosiče, parkové lavičky, stoly, odpadkové koše, popelníky či dlažby. Mimo jiné vypracujeme projekty od návrhu až po…

3BEDNARI, s.r.o.

Vyrábění městského a parkového mobiliáře.

4Číž Marcel, Ing. - MARBOL

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Petřvaldská 1046, Šenov Bezdlužná

Zaměřujeme se na výrobu a prodej dopravního značení, značkovacích sprejů, reflexního oblečení a stavebního nářadí. Dále nabízíme dopravní zrcadla, ohraničovací pásky, plastové i ocelové stojany, zábrany, hasicí přístroje, krycí sítě či lékárničky, podlahové značení, městský mobiliář a další.


Městský mobiliář – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Městský mobiliář v lokalitě Morava – detailní popis

Městský mobiliář je soubor prvků, které slouží k vybavení a zkrášlení veřejných prostor obcí a měst, jako jsou např. náměstí, hřiště, parky, zastávky nebo ulice. Při jeho výběru a umístění je třeba se zaměřit na potřeby a preference obyvatel, funkci a charakter daného místa, dopravní situaci a řadu dalších faktorů. Městský mobiliář má vliv na kvalitu života obyvatel i návštěvníků města. Ovlivňuje jejich pohodlí, bezpečnost, orientaci, ale i estetiku.

Co vše zahrnuje městský mobiliář?

Městský mobiliář zahrnuje lavičky, odpadkové koše, stojany na kola a přístřešky na kola, zábradlí, květináče, lampy, kašny, zastávky, informační a reklamní tabule, atd.

Jaké vlastnosti by měl splňovat městský mobiliář?

  • Funkčnost – základní funkcí městského mobiliáře je v závislosti na typu mobiliáře např. poskytovat místo k odpočinku, odklizení odpadu nebo parkování kol. Rovněž by měl být snadno použitelný, přístupný a udržovatelný.
  • Bezpečnost – důležitou funkcí městského mobiliáře je jeho bezpečnost pro uživatele i pro okolí. Městský mobiliář by neměl představovat žádné riziko zranění nebo poškození majetku. Měl by také přispívat k prevenci kriminality a sociálním konfliktům.
  • Estetika – městský mobiliář by měl být esteticky pěkný a měl by ladit s okolním prostředím. Dále by měl respektovat historický a kulturní kontext města.
  • Odolnost – městský mobiliář by měl být odolný proti povětrnostním vlivům, opotřebení a vandalismu. V nejlepším případě by měl být vyroben z kvalitních a ekologických materiálů. Dále by měl být snadno opravitelný nebo nahraditelný.