Krbová kamna – Morava

Hledáte způsob, jak ušetřit na vytápění? Pak jsou pro vás ideálním řešením krbová kamna. Jsou nejen efektivním a ekologickým zdrojem tepla, ale také stylovým doplňkem každého interiéru. Přehled prodejců krbových kamen v lokalitě Morava.

1–10 firem z 145 nalezených Filtry

1ZT Gronych s.r.o. – Zahradní technika Gronych (prodejna Šumperk)1 pobočka

4.7
★★★★★
★★★★★
(188)
Zábřežská 66, Šumperk
Otevřeno od 8:00
Ověřená

Zabýváme se prodejem zahradní techniky. Nabízíme vám sekačky na trávu, zahradní traktory, křovinořezy, motorové pily, štípače na dřevo, sněhové frézy, drtiče a štěpkovače, vertikutátory a řadu další techniky. U nás zakoupíte i zahradní grily Weber. Součástí našich služeb je prodej…

2Krby Polách s.r.o.1 pobočka

3.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Pivovarská 273, Uherské Hradiště Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se výstavbou krbů a krbových kamen. Zajišťujeme kompletní stavbu krbů na klíč – od zaměření přes 3D vizualizace, dodávku vhodné krbové vložky až po samotnou stavbu krbu a topnou zkoušku. Realizujeme teplovodní krby, teplovzdušné krby, akumulační krby, akumulační kamna a plynové krby.

3BRABENEC spol. s r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(1)
Klobouček 774/12a , Brno Bezdlužná Ověřená

Výroba kachlových a ocelových kamen. Kovovýroba.

4Urbánek Jiří - Auto Moto Centrum Urbánek

4.6
★★★★★
★★★★★
(2)
Čsl. armády 1323/21, Šumperk
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Zabýváme se provozem autoservisu a pneuservisu. Nabízíme lakýrnické a karosářské práce. Prodáváme oleje a maziva. Hledáme kvalifikovaného automechanika a autolakýrníka.

5KOMINEX CZ s.r.o.3 pobočky

4.6
★★★★★
★★★★★
(90)
Sochorova 591, Vyškov-Předměstí Bezdlužná

Prodáváme, montujeme a stavíme komíny nerezové, zděné, nebo kouřovody. Komíny frézujeme a vložkujeme, zajistíme pravidelné revize čištění komínů a měření spalin.

6CARMA CZ s.r.o.1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(19)
Přibice 285, Přibice
Otevřeno od 12:00
Bezdlužná

Potřebujete krbová kamna, s výměníkem či bez, krbové vložky, kotle na tuhá paliva či peletová kamna s příslušenstvím? Jste u nás správně! Se vším vám rádi poradíme. Prodáváme také případné doplňky jako litinové rošty ke krbu, kličky ke krbu, šamotové cihly a spoustu dalšího.

7JJJ Krby - kamna,v.o.s. - krby a kamna3 pobočky

4.2
★★★★★
★★★★★
(6)
Valtická 153/32, Mikulov Bezdlužná

Prodej a montáž krbů a kamen.

8WÄRME s. r. o. - Brno8 poboček

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Pražákova 764/52a, Brno Bezdlužná

Působíme v oblasti voda, plyn, topení. Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce. Společnost WÄRME, spol. s r.o. je prověřený dodavatel veškerého sortimentu pro obor Voda - Topení - Plyn. Máme více než 20-ti leté zkušenosti v oboru. Zastupujeme české i světové výrobce kotlů, ohřívačů,…

9METAX KRBY s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(42)
náměstí 28. října…, Brno-Černá Pole Bezdlužná

Stavíme krby a kamna značek Focus, Stuv, Bodart & Gonay, Romotop, Aduro, Spartherm, Hoxter, Bellfires, Regency a Pacific Energy. Nabízíme návrhy, realizaci i servis teplovzdušných, teplovodních a zahradních krbů.

10STAVBA krbů s.r.o.2 pobočky

4.9
★★★★★
★★★★★
(81)
Olomoucká 111, Brno-Slatina Bezdlužná

Nabízíme služby kamnářství a kominictví - návrhy a stavby krbů, komínů a kamen, krbové vložky teplovodní i teplovzdušné, kamna kachlová, sálavá i akumulační značek Romotop, Jotul a Morso, zděné a nerezové komíny značek Schiedel, EURO komín, EKO komín a CIKO komíny. Dále provádíme frézování,…


Krbová kamna – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Krbová kamna v lokalitě Morava – detailní popis

Krbová kamna jsou oblíbeným způsobem vytápění domů, chat a chalup. Přináší nejen úsporu energie, ale také útulnou atmosféru. Krbová kamna se vyrábějí z různých materiálů, jako je litina, ocel nebo kachle, a v různých tvarech, barvách a designech. 

Jak vybrat krbová kamna?

Při výběru krbových kamen se zaměřte na tyto faktory:

  • Výkon – určuje, jak velký prostor dokážou kamna vytopit a jak rychle se zahřejí. Udává se v kilowattech (kW) a závisí na velikosti a izolaci místnosti, ve které budou kamna instalována. Neměl by být příliš nízký ani příliš vysoký, aby nedocházelo k nedostatečnému nebo nadměrnému vytápění.
  • Účinnost – udává, jak dobře kamna využívají palivo a jak málo produkují emise. Vyjadřuje se v procentech (%). Čím vyšší je účinnost, tím lépe. Vysoká účinnost totiž znamená nižší spotřebu paliva a menší zátěž pro životní prostředí. Účinnost ovlivňuje několik faktorů, jako typ paliva, konstrukce topeniště, regulace vzduchu nebo spalinový výměník.
  • Materiál – ovlivňuje nejen vzhled, ale i tepelnou akumulaci, hmotnost a cenu krbových kamen. Na výrobu kamen se nejčastěji používá litina, ocel a kachle

Typy krbových kamen

  • Litinová krbová kamna – litina je trvanlivá, odolná a snadno se opracovává do různých tvarů a vzorů. Litinová kamna vynikají dobrou tepelnou akumulací. Dlouho udržují teplo i po vyhasnutí ohně. Jsou ideálním řešením pro nízkoenergetické domy nebo pro topení na nízký výkon.
  • Ocelová krbová kamna – ocel je lehká, pevná a levnější než litina. Výhodou ocelových kamen je, že se rychle zahřejí a také rychle ochladí. Hodí se pro pravidelné topení na střední nebo vysoký výkon.
  • Kachlová krbová kamna – kachle jsou keramické obklady kamen. Mají svou estetickou i funkční hodnotu. Kachlová kamna mají vynikající tepelnou akumulaci a sálavé teplo. Hodí se pro dlouhodobé topení na střední nebo nízký výkon.