Klavíry, piana, pianina – Morava

Klavíry jsou nádherné hudební nástroje, které vám umožní prožít nezapomenutelné hudební zážitky. Jsou ideální pro koncertní sály, školy, kostely či pro vaši domácí hudebnu. Klavíry jsou ozdobou každého interiéru. Přehled prodejců pian v lokalitě Morava.

1–10 firem z 50 nalezených Filtry

1Základní umělecká škola Františka France, Slavkov u Brna, příspěvková organizace

4.8
★★★★★
★★★★★
(18)
Komenského náměstí…, Slavkov u Brna Bezdlužná

Základní umělecká škola pro 542 žáků se zaměřením na výuku hudebních, výtvarných a tanečních oborů.

2Novotný Pavel - Opravy hudebních nástrojů

3.8
★★★★★
★★★★★
(4)
Budovcova 2, Brno-Královo Pole Bezdlužná

Jsem absolventem oboru Mechanik hudebních nástrojů v Hradci Králové a Střední odborné ladičské školy v Praze. Po 6 letech praxe v Opravně hudebních nástrojů v Brně, jsem v roce 1992 získal Živnostenský list a začal jsem soukromě podnikat pod názvem Pavel Novotný - Ladění a opravy klavírů. Nabízím…

3KIKTA DANIEL

Preslova 402, Brno Bezdlužná

Opravujeme i ladíme klavíry.

4JANEKO s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(39)
Rybkova 948/23, Brno-Veveří
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se opravou hudebních nástrojů zejména pak opravy a prodej pianin i křídlových klavírů. Najdete nás na Rybkova 23 v Pondělí - Pátek : 6:30 - 15:00 hod.

5Langer Jaroslav - Ladění pián

Vrahovická 110/470, Prostějov
Dnes už má zavřeno

Nabízíme ladění a opravy klavírů, výkup a prodej klavírů a pianin. Dále i provádíme celkové generální opravy. Zajišťujeme servis při koncertech a nahrávkách.

6Základní umělecká škola, Kojetín, Hanusíkova 197

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Hanusíkova 197, Kojetín I-Město Bezdlužná

Základní umělecká škola v Kojetíně poskytuje vzdělání v oblasti základního uměleckého školství. Nabízí vzdělávací hudební obory zaměřené na hru klávesových nástrojů, strunných nástrojů, smyčcových nástrojů, dechových nástrojů.

7Langer Jaroslav - klavíry

Vrahovická 470/110, Prostějov
Dnes už má zavřeno

Nabízíme ladění, opravy klavírů a pianin, celkové generální opravy. Výkup a prodej klavírů. Restaurování historických klavírů. Prodej klavírních a pianinových židlí. Potahování smyčců.

8Big band Žerotín Olomouc

5.0
★★★★★
★★★★★
(15)
Foerstrova 1087/14, Olomouc Bezdlužná

Jsme základní umělecká škola Olomouc, která má dlouholetou tradici. V současné době má téměř 1 400 žáku a 70 pedagogů. Mimo individuální výuku, nabízíme také zkušenosti ve větších sborech a orchestrech.

9ZUŠ Plumlov6 poboček

Na Aleji 44, Plumlov Bezdlužná

Provoz základní umělecké školy se zaměřením na výuku hudebních, výtvarných, tanečních a literárně-dramatických oborů. Hra na dechové násrtroje žestě, hra na dechové nástroje dřeva, taneční obor, hra na klavír, hra na smyčcové nástroje, hra na kytaru (vč.komorní hry), výtvarný obor, komorní hra s…

10FIEDOR MICHAL - Pianoservis Fiedor

4.9
★★★★★
★★★★★
(13)
Ahepjukova 17, Ostrava

Firma Michal Fiedor - Pianoservis - Ladění klavírů byla založena v roku 1989. Provádíme odborné ladění všech druhů klavírů na požadovanou úroveň (dle stavu a stáří nástroje), koncertní ladění, komorní ladění, ladění pro koncertní virtuozi, honky tonky ladění- napodobuje staré, barové klavíry.


Klavíry, piana, pianina – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Klavíry, piana, pianina v lokalitě Morava – detailní popis

Jaký je rozdíl mezi klavírem, pianem a pianinem?

Klavír

Klavír neboli křídlo je strunný úderný hudební nástroj, který vznikl v Itálii na konci 17. století. Jeho tón vzniká chvěním strun rozkmitaných úderem plstěných kladívek, které jsou ovládány klaviaturou. Klavír se využívá jako sólový nástroj, doprovodný nástroj nebo jako součást orchestru.

Klavír má obvykle 88 kláves, z nichž 52 jsou bílé a 36 černé. Bílé klávesy odpovídají tónům diatonické stupnice (C-D-E-F-G-A-H-C), zatímco černé klávesy odpovídají tónům chromatické stupnice (Cis-Dis-Fis-Gis-Ais). Každá klávesa má přiřazenou jednu nebo více strun, které jsou napnuté na ozvučné desce uvnitř skříně klavíru. 

Klavír má také 3 pedály, které umožňují měnit zvuk nástroje. Pravý pedál se nazývá sustain pedál a slouží k prodloužení dozvuku strun po uvolnění klávesy. Levý pedál se nazývá una corda pedál a slouží k zeslabení zvuku tím, že posune kladívka blíže k strunám a sníží jejich sílu úderu. Střední pedál se nazývá sostenuto pedál a slouží k udržení dozvuku jen některých strun, které byly stisknuty před jeho sešlápnutím.

Pianino

Stejně jako klavír je pianino strunný úderný hudební nástroj, avšak menších rozměrů a nižší hmotnosti než má klavír. Pianino má stejný počet kláves a pedálů jako klavír, ale jeho zvuk je méně silný a bohatý. 

Pianino vzniklo v 19. století jako alternativa ke klavíru, který byl pro běžné domácnosti moc velký a těžký. První pianina se vyráběla v Anglii a Německu a postupem času se rozšířila do celého světa. Díky svým rozměrům je tak pianino vhodné do menších prostorů a bytů.

Piano

Představuje souhrnný název pro klavír a pianino.