Drahé kameny – Morava

Hledáte originální a luxusní dárek pro své blízké? Drahé kameny jsou ideálním dárkem pro každou příležitost. Okouzlí nejen svou krásou, ale i vzácností, kvalitou a významem. Přehled prodejců drahých kamenů v lokalitě Morava.

1–3 firem z 3 nalezených Filtry

1Malachitová skříňka - léčivé kameny

On-line prodáváme drahé kameny, kamennou bižuterii a léčivé kameny.

2Pignatale, s.r.o.

Prodej vltavínů ze všech regionů České Republiky.

3rdkachle1 pobočka

Ostravská 1929/16a, Hlučín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Specializujeme se na skleněnou, keramickou, kamennou a dřevěnou mozaiku. U nás naleznete dlažby, obklady série Blod, Evento, Black, Freedom, July a Liberty. Prodáváme kámen, okrasné listely z drahých kamenů, krbová kamna a příslušenství. Prodáváme dekorativní keramiku.


Drahé kameny – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Drahé kameny v lokalitě Morava – detailní popis

Drahé kameny jsou přírodní nebo umělé minerály s vysokou tvrdostí, leskem a barevností. Jsou ceněny pro svou krásu, vzácnost a trvanlivost. Drahé kameny se používají při výrobě šperků, broží a dalších ozdob nebo jako investice či sběratelské předměty.

Druhy drahých kamenů

Existuje mnoho druhů drahých kamenů, které se liší podle chemického složení, krystalové struktury, barvy, optických vlastností a způsobu vzniku. 

Mezi nejznámější drahé kameny patří: 

  • Diamant – je nejtvrdší a nejzářivější drahý kámen, který se skládá z čistého uhlíku. Diamanty vznikají hluboko pod zemským povrchem za vysokého tlaku a teploty. Mají různé barvy podle přítomnosti stopových prvků.
  • Rubín – je červený drahý kámen, který patří do skupiny korundu. Rubíny vznikají v metamorfních horninách nebo magmatických intruzích. Červenou barvu jim dodává prvek chrom.
  • Safírmodrý drahý kámen, který také patří do skupiny korundu. Safíry vznikají stejným způsobem jako rubíny. Mají ale jinou barvu podle přítomnosti železa a titanu.
  • Smaragd zelený drahý kámen, který patří do skupiny berylů. Smaragdy vznikají v hydrotermálních žilách nebo pegmatitech. Zelenou barvu jim dodává prvek chrom nebo vanad.

Léčivé drahé kameny

Jedná se o minerály, které mají schopnost ovlivňovat lidskou psychiku a tělo pomocí své energie, barvy a vibrace. Používají se jako šperky, amulety, meditační pomůcky nebo prostředky alternativní medicíny. Léčivé drahé kameny se používaly již ve starověkých kulturách. I dnes dokáží léčit a pomáhat k obnově duševních i tělesných sil. 

Mezi léčivé drahé kameny patří např. křišťál, ametyst, růženín, citrín nebo turmalín