Baskytary – Morava

Baskytara je zajímavý a zábavný hudební nástroj, který otevírá mnoho možností pro hudební tvorbu a vyjádření. Pokud máte zájem o baskytaru, neváhejte si ji pořídit a začít hrát. Přehled prodejců baskytar v lokalitě Morava.

1–10 firem z 14 nalezených Filtry

1Hudebniny Amadeus - Oprchalová Alena

4.8
★★★★★
★★★★★
(70)
Nový Šaldorf 314, Znojmo
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Internetový i kamenný prodej hudebních nástrojů. V nabídce máme kytary, klávesy, bicí, smyčce, zvukovou a světelnou techniku, kabely, konektory, noty a příslušenství. Prodej a opravy hudebních nástrojů, zvukové a světelné techniky.

2JANEKO s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(39)
Rybkova 948/23, Brno-Veveří
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se opravou hudebních nástrojů zejména pak opravy a prodej pianin i křídlových klavírů. Najdete nás na Rybkova 23 v Pondělí - Pátek : 6:30 - 15:00 hod.

3AUDIO PARTNER s.r.o. - Kytary.cz (pobočka Brno-Černá Pole)3 pobočky

4.7
★★★★★
★★★★★
(3060)
Lidická 1869/28, Brno-Černá Pole
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

Kamenná prodejna se zaměřením na kytary, elektrické kytary či baskytary, klávesové nástroje, kytarové a baskytarové aparatury a komba, efekty včetně vybavení pro bubeníky, zvukaře, dechaře a hráče na smyčcové nástroje atd.

4MUSIC CENTRUM s.r.o.

Wilsonova 213/17, Přerov
Otevřeno do 17:00

Prodej a opravy hudebních nástrojů, prodej příslušenství a hudebních pomůcek, not, zpěvníků a audio nosičů. Možnost platby kartou a nákupu na splátky.

5Dolce Music s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Stará Tenice 1199, Uherské Hradiště Bezdlužná

Internetový prodej hudebních nástrojů a tištěných not. Noty, notové sešity, zpěvníky, akordy, tabulatury, to vše Vám nabízíme. Každá kategorie obsahuje přehledně uspořádané noty či pedagogickou literaturu. Své najdou jak nejmenší hudebníci, tak i učitelé hudby.

6Petro Jan, Mgr.- Hudební Svět

4.9
★★★★★
★★★★★
(144)
Havlíčkovo nábřeží…, Ostrava, Moravská…
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

Prodejna hudebních nástrojů. Nabízíme elektrické a akustické kytary, baskytary, struny, kabely, mikrofony, klávesy, kytarové i basové kombo.

7MUSIC - PARK.CZ s.r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(6)
Jiráskova 274/5, Vyškov Bezdlužná

Nabízíme distribuci hudebních nástrojů, hudební elektroniky značek Korg a Vox, dále také Aguilar, Markbass, Lakland, DV Mark, Sequenz, Quiklok a další. Nabízíme klávesy, kytary, basy, bicí nástroje, ozvučovací systémy, reproboxy, mixážní pulty, digitální rekordéry, audio převodníky, sluchátka,…

8R.M.PICKUPS

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Bystřička 293, Bystřička
Otevřeno do 15:30

R.M.PICKUPS, se sídlem Bystřička 293, 756 24, Bystřička, v okrese Vsetín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1994. Předmětem podnikání je: Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a…

9Tůma Michal - Opravy hudebních nástrojů

Provozujeme výroba a opravy elektromagnetických snímačů pro kytary i baskytary.

10Novotný Libor, Mgr.

4.6
★★★★★
★★★★★
(121)
Česká 156, Brno

Prodáváme hudební nástroje dechové, smyčcové, bicí a klávesové. Nabídka pouzder, tašek, obalů, kytar, baskytar a mikrofonů.


Firmy v dalších lokalitách


Baskytary v lokalitě Morava – detailní popis

Baskytara je strunný hudební nástroj, který v moderní hudbě nahrazuje funkci kontrabasu. Úkolem baskytary je tedy především hrát basovou linku, tedy nejnižší tóny v harmonii. Spolu s bicími tak baskytara tvoří základ rytmu a podporuje melodii.

Baskytara se hodí do všech hudebních stylů – od rocku, popu, jazzu, blues, funku, metalu až po reggae, hip hop, country nebo folk. 

Typy baskytar

Baskytary se dělí na různé typy podle způsobu utváření tónu, počtu strun, délky menzury a dalších parametrů. Mezi nejzákladnější typy patří:

  • Elektrické baskytary – tyto baskytary potřebují zesilovač a reprobox k tomu, aby byly slyšet. Mají snímače, které zachycují vibrace strun a převádějí je na elektrický signál. Dají se ovlivnit různými efekty a nastaveními zesilovače. Obvykle mají čtyři struny laděné stejně jako kontrabas (E-A-D-G). Existují však i vícestrunné varianty (pětistrunné, šestistrunné, osmistrunné atd.) nebo bezpražcové varianty, které nemají na hmatníku rozdělení na jednotlivé tóny.
  • Akustické baskytary – mají rezonanční tělo a na rozdíl od elektrických baskytar jsou slyšet i bez zesilovače. Mohou mít i snímač pro elektrické zesílení. Tyto baskytary mají teplejší a přirozenější zvuk než elektrické. Jsou ideální pro akustickou hudbu nebo unplugged koncerty.
  • Semi-akustické baskytary – představují kombinaci elektrických a akustických baskytar. Mají duté tělo s ozvučnými otvory a snímače. Jejich zvuk je bohatší a plnější oproti elektrickým baskytarám, ale rezonují méně než akustické. Jsou velmi oblíbené v jazzu, blues nebo rockabilly.