Antikvariáty – Morava

Máte rádi knihy? Chcete si pořídit nějakou zajímavou nebo vzácnou publikaci? Pak neváhejte a navštivte antikvariát. Objevíte zde mnoho zajímavých knih z různých oborů a období. Přehled antikvariátů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 60 nalezených Filtry

1Knihkupectví - antikvariát Atlas Alfa

4.4
★★★★★
★★★★★
(12)
Nám. Př. Otakara 754, Litovel
Otevřeno do 17:00

Pevně věříme, že bohatá nabídka několika tisíc titulů v našem antikvariátu obsahuje Vámi hledaný titul. Dále nabízíme staré pohlednice a drobná umělecká díla. V případě, že vlastníte zajímavou knížku či pohlednici a nechcete ji dále vlastnit, budeme rádi, když nám ji nabídnete k prodeji.

2ATELIER 999, s.r.o.1 pobočka

Firma Ateliér 999 s.r.o. vznikla v r. 1999. Zabývá se téměř výhradně přípravou, elektronickým zpracováním a zprostředkováním tisku jakéhokoli druhu tiskovin, od vizitek přes různé druhy reklamních prospektů, katalogů, kalendářů, plakátů … až po náročnou klasickou knižní produkci.

3AAA, ANTIKVITY ART AUKCE, s.r.o.2 pobočky

4.5
★★★★★
★★★★★
(5)
Jílová 2, Brno Bezdlužná

Nákup a prodej starožitných, uměleckých a kuriózních předmětů. Pořádání aukcí, prodejních výstav uměleckých děl a starožitností (obrazy, nábytek, šperky, atd.). Prezentace v našich provozovnách, poskytování poradenství při investicích do starožitných a uměleckých předmětů. Provozování výkonných…

4Antikvariát |Samota| Knižní galerie

Nákup a prodej. Staré a vzácné tisky 15. - 21. století, rukopisy, bibliofilie a knižní vazba, umění na papíře.

5Starožitnosti DÉCO PhDr.Miroslav Macík

Nákup a prodej starožitností, šperků, uměleckých a sběratelských předmětů. Znalecké posudky.

6Svatopluk Přikryl Starožitnosti

Nákup a prodej starožitností, šperků, uměleckých a sběratelských předmětů.

7ANTIKVARIÁT U BOUCHALEK2 pobočky

4.0
★★★★★
★★★★★
(23)
Na Bystřičce 922, Olomouc
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

Zabýváme se výkupem a prodejem knih, knižních pozůstalostí i celých knihoven. Provozujeme antikvariát s nabídkou divadelní, archeologické, bibliotické, cestopisné, dívčí, dětské, detektivní, duchovní, vzdělávací, vojenské, technické, tajemné, okultní, hudební, zájmové a řemeslné literatury.

8Starožitnosti Ostrava

4.0
★★★★★
★★★★★
(14)
Jiráskovo náměstí…, Ostrava
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Společnost se zaměřuje na nákup a prodej starožitných předmětů (zlata, stříbra, šperků, plastik, užitého umění, obrazů, hodin, nábytku, technologických zajímavostí), výkup starožitností za hotové, likvidaci pozůstalostí, restaurování starožitností, obrazů, nábytku, čalounictví, opravy šperků,…

9Starožitnosti Srnec

Českobratrská 610/19, Ostrava
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Starožitníství vykupuje a prodává obrazy, šperky, mince, zbraně, šavle, hodiny, hodinky, sbírky známek, odznaky, vyznamenání.

10SAREPTA, s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(18)
U Vlečky 1046, Brno-Modřice
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Sarepta je jméno starověkého biblického města, které leželo ve Svaté zemi na jihu dnešního státu Libanon. V době největší slávy byla Sarepta významnou křižovatkou obchodních cest. Život města se soustředil na velkém tržišti, kde se čile obchodovalo se vším možným. Tržiště bylo také místem setkávání…


Antikvariáty – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Antikvariáty v lokalitě Morava – detailní popis

Antikvariáty jsou rájem pro milovníky literatury, kteří zde mohou objevovat vzácné a cenné exempláře nebo se jen procházet mezi regály plných zajímavých titulů. Antikvariáty prodávají a vykupují zejména staré a použité knihy, ale i časopisy, noviny, mapy, pohlednice, dopisy, autogramy, staré bankovky, a někdy také hudební nosiče, noty a další materiály. 

Antikvariáty dnes také plní důležitou roli v ochraně a šíření kulturního dědictví, jelikož zachraňují knihy před zapomněním a zánikem.

V České republice existuje velké množství antikvariátů. Některé nabízejí široký výběr různorodých publikací, jiné se zase specializují na konkrétní žánr nebo historické období

V dnešní době už nemusíte antikvariát navštívit osobně, stačí si na internetu vyhledat online antikvariát.  

Proč nakupovat knihy v antikvariátech?

  • Je to ekologické. Když si koupíte použitou knihu, šetříte tím přírodní zdroje a energii, které by byly potřeba k výrobě nové knihy. Přispíváte tím také k recyklaci a snižujete množství odpadu.
  • Je to levné. V antikvariátech najdete knihy a další publikace za velmi nízké ceny, mnohdy i za zlomek původní ceny. Můžete si tak pořídit více knih za méně peněz nebo ušetřit na drahých knižních novinkách.
  • Je to zábavné. V antikvariátech můžete objevovat nové nebo zapomenuté knihy, které byste jinde těžko našli. Můžete také narazit na vzácné a cenné exempláře, které jsou sběratelskými kousky.