Počítače – Supíkovice okres Jeseník

Počítač je zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současné počítače jsou elektronické a skládají se z hardwaru a softwaru. Přehled prodejců počítačů a výpočetní techniky v lokalitě Supíkovice.

1–10 firem z 36 nalezených Filtry

1PARAVENTA s.r.o. (pobočka Hradec)1 pobočka

Poskytujeme služby IT, instalace systémů, internetové služby, výpočetní techniku, zpracování, záchranu a obnovu dat. Dále se zabýváme kamerovými systémy a jejich instalací.

2Vavřín Bohuslav - prodej dalekohledů a optiky

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
5.7 km Stará Červená Voda…, Stará Červená Voda Bezdlužná

Zabýváme se internetovým prodejem puškohledů, dalekohledů či nočního vidění. Dále nabízíme fotopasti, dalekohledy s nočním viděním, termovize, astronomické dalekohledy, kolimátory, taktická svítidla, mikroskopy, kompasy, doplňky a příslušenství.

3WIFISIT s.r.o.

5.7 km Stará Červená Voda…, Stará Červená Voda
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

WIFISIT s.r.o., se sídlem Stará Červená Voda 138, 790 53, Stará Červená Voda, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 61200, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2015. Předmětem podnikání je: Výroba,…

4Janíček Jiří - itjes.eu

PC a Notebooky – opravy, přeinstalace systémů, složení PC na míru. Počítačové sítě – návrh a instalace pc sítí a wifi řešení na rodinných domech a menších objektech. Bezdrátové spoje – instalace spojů mezi dvěma i více objekty. Kamerové systémy a další.

5ORFIDEUS s.r.o.

8.1 km Tovární 1332/1a, Jeseník
Dnes už má zavřeno

Kancelářské a papírenské zboží.

6T-Mobile Czech Republic a.s. - Partnerská prodejna T-Mobile (pobočka Jeseník)165 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(141)
8.2 km Zámecké náměstí 921…, Jeseník
Dnes už má zavřeno

Společnost T-Mobile Czech Republic a.s. poskytuje nejen kvalitní mobilní a fixní služby, ale také širokou nabídku IT služeb a řešení systémové integrace.

7FormSoft, s.r.o.

8.3 km Kostelní 220/8, Jeseník
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Komplexní řešení webových stránek s vlastní administrací, tvorbu e-shopů, hosting, designové a reklamní služby a vývoj softwaru na zakázku.

8Internet Expert s.r.o.

8.4 km Masarykovo nám. 159, Jeseník
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Poskytujeme pevné vysokorychlostní připojení k internet.

9Kmoníček Marcel1 pobočka

8.4 km Masarykovo nám. 152…, Jeseník
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Firma provozuje registr nepovolených tzv. "černých" staveb na území České republiky. Dále se portál zaměřuje na ucelený zdroj informací, týkající se problematiky černých staveb.

10HAKO a Enter spol. s r.o.

8.4 km Masarykovo nám. 60, Jeseník
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem a servisem výpočetní a kancelářské techniky, spotřebního materiálu, instalací počítačových sítí, strukturované kabeláže. Instalujeme počítačové sítě.


Počítače – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Jeseník


Počítače v lokalitě Supíkovice – detailní popis

Součásti počítače

Počítače se skládají ze dvou základních komponentů – software a hardware.

 • Software – je programové vybavení počítače, které zahrnuje operační systém, pomocné programy, aplikační software a programy, které jsou uloženy v počítači napevno.
 • Hardware – je technické vybavení počítače, které zahrnuje základní desku, pevný disk, RAM disk, jádrový procesor, grafickou kartu, ventilátor, chladič a zdroj.

Součásti běžného počítače 

 • Počítačová skříň – slouží k mechanickému upevnění všech vnitřních dílů počítače.  Může být také součástí monitoru.
  • Základní deska – obsahuje většinu elektronických částí počítače. Propojuje jednotlivé součástky počítače do fungujiciho celku.
   • Mikroprocesor – vykonává strojové instrukce, ze kterých jsou složeny programy.
   • Operační paměť – za běhu počítače uchovává programy a data.
   • Sběrnice – zajišťuje přenos dat a řídících povelů mezi dvěma a více elektronickými zařízeními. Umožňuje připojení rozšiřujících karet.
    • Grafická karta – vytváří v paměti obraz, který se zobrazí na monitoru.
    • Zvuková karta – vytváří signál, který se v reproduktoru mění na zvuk.
    • Síťová karta – zprostředkovává připojení k počítačové síti.
  • Pevný disk – zajišťuje uchování programů a dat i po vypnutí počítače.
  • Elektrický zdroj – mění síťové střídavé napětí 230 V na nižší stejnosměrné napětí, které je vhodné pro napájení komponentů počítače.
 • Monitor – zobrazuje textové i grafické informace uživateli. Je připojen k počítači přes grafickou kartu.
 • Počítačová klávesnice – vstupní zařízení určené pro vkládání znaků do počítače a jeho ovládání.
 • Počítačová myš – vstupní zařízení, které zjednodušuje ovládání grafického uživatelského rozhraní.
 • Další zařízení – tiskárna, scanner…

Druhy stolních počítačů

 • Domácí počítače – základní počítačové sestavy jsou vhodnou volbou pro každodenní práci na počítači, brouzdání na internetu, sledování videí nebo hraní jednodušších her. Dražší modely domácích počítačů jsou skvělou volbu na editaci videa, hraní náročnějších her nebo jiné náročnější úlohy.
 • Pracovní počítače – pracovní počítače jsou určeny zejména do kanceláří nebo firem. Vybrat si můžete kancelářské počítače nebo pracovní stanice, které se vyznačují extrémním výkonem.
 • Herní počítače – jsou skvělou volbou pro gamery na hraní těch nejnáročnějších her. Při výběru herního počítače je nejdůležitější se zaměřit na parametry grafické karty, procesoru a RAM disku.
 • Počítače All In One – je počítač, který je integrovaný do monitoru. Výhodou tohoto počítače je, že má stylový design, zabírá málo místa a nepotřebuje velké množství kabelů.
 • Mini PC – minipočítače jsou kompaktní a výkonná zařízení vhodná pro kancelářskou práci i zábavu.
 • Počítače na míru – pokud se vám nelíbí žádný počítač na trhu, můžete si ho nechat sestavit na míru podle vašich vybraných komponentů.

Notebooky

Notebooky se používají na stejné úlohy jako stolní počítače. Mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů, ale jsou miniaturizované a optimalizované z hlediska příkonu, fyzických rozměrů a hmotnosti. Jejich velkou výhodou je snadná přenositelnost.

Druhy notebooků

 • Notebooky pro běžné užití – jsou vhodné na doma, do školy, do práce nebo na cesty.
 • Pracovní notebooky – poskytují vysoký výkon. Jsou vhodné pro střih videí, tvorbu 3D animací, práci s grafikou nebo s kancelářskými aplikacemi.
 • Herní notebooky – jsou skvělou volbou pro náročné herní nadšence. Disponují výkonnou grafickou kartou, dostatkem RAM paměti a silným procesorem.
 • Dotykové notebooky – lze je ovládat jako běžné notebooky nebo i dotykem jako tablet.
 • Notebooky 2v1 – jedná se o notebook a tablet v jednom. Po odejmutí klávesnice získáte plnohodnotný tablet nebo můžete otočit displej až o 360°.
 • VR-Ready notebooky – jsou určené pro hraní virtuálních her. Dají se využít i na sledování VR filmů nebo videí, na hraní běžných her, na brouzdání na internetu i na práci s náročnými aplikacemi.