Zpracování odpadů – Morava

Je důležitou oblastí pro ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj. Zpracováním odpadů se snižuje jeho objem, nebezpečnost a dopady na životní prostředí. Přehled firem zabývajících se zpracováním odpadů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 220 nalezených Filtry

1SD FEROTECH, s.r.o.

Tovární 414/33, Rohatec
Dnes už má zavřeno
Ověřená

Provozujeme autovrakoviště a kontejnerovou dopravu. Podstatou je ekologická likvidace vozidel. Současně se zabýváme výkupem a zpracováním kovového odpadu a barevných kovů v okrese Hodonín, Břeclav a Senica. Dále máme vybudované sběrny na výkup kovového odpadu ve Skalici, Kobylí, Velká nad…

2HANÁ METAL spol. s r.o.1 pobočka

U Spalovny 4404/11, Prostějov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

V kovošrotu HANÁ METAL se zabýváme výkupem kovového odpadu, ekologickou likvidací vozidel a prodejem hutního materiálu. Vykupujeme železné kovy, barevné kovy, autobaterie, elektromotory, akumulátory, autovraky a mnoho dalšího. Mezi naše další služby patří demontáže kovových celků.

3GRIGAR, s.r.o.

U Náhonu 2832/6, Opava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme vám profesionální služby v oblasti projektování a realizace staveb. Provádíme projektování novostaveb, stavby na klíč, půdní vestavby a další stavební činnost. Naší specializací je výstavba rodinných domů. Mezi naše služby patří i rekonstrukce. Kontaktujte naši stavební firmu.

4GEOtest, a.s.3 pobočky

4.6
★★★★★
★★★★★
(24)
Šmahova 1244/112, Brno-Slatina Ověřená

Poskytování služeb v ekologických oborech, hydrogeologii, inženýrské geologii a geotechnice. Zabýváme se enviromentální problematikou. Provádíme kompletní sanace a likvidace skládek. Nabízíme služby hydrochemické laboratoře a laboratoře mechaniky zemin. Poskytujeme konzultační a poradenské…

5INTERKOV CZ spol. s r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Chomoutov 392, Olomouc – Chomoutov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se výkupem kovů a zpracováním kovového odpadu. Vykupujeme kovošrot, kusový železný odpad, zlomkovou litinu, kovové bedny a palety, špony a barevné kovy. Mezi naše další služby patří likvidace ocelových konstrukcí a demontáž strojů.

6SH ŠROT spol. s r.o.

Na Hrůdách 3363, Břeclav
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Pro naše zákazníky zajišťujeme služby v oblasti nakládání s odpady. Mezi sbírané a vykupované odpady patří např. kovový odpad, barevné kovy, papír, plasty, dřevo, sklo, pneumatiky, ale také některé nebezpečné odpady. Seznam sbíraných a vykupovaných odpadů je dlouhý, proto nás v případě dotazů…

7TSR Czech Republic s.r.o. - kovové odpady31 poboček

Jádrem obchodní činnosti je nákup, prodej a ostatní nakládání s kovovými odpady. Do činnosti spadají též demontáže starých technologických zařízení a autovraků.

8MS-ŠROT, s.r.o.1 pobočka

4.6
★★★★★
★★★★★
(19)
Československé…, Slavkov u Brna
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Poskytujeme služby v oblasti výkupu, zpracování železa a barevných kovů. Likvidace kovových konstrukcí a kontejnerový odvoz železného šrotu.

9ADC služby, s.r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Veslařská 3071/25, Brno-Žabovřesky
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Pomáháme vám s likvidací odpadů, především nebezpečných. Snažíme se, aby tato likvidace minimálně zatěžovala vaše podnikání. Co je možné regenerujeme (vracíme zpět do výroby zákazníka), nebo ekologicky likvidujeme.

10RESPONO, a.s.6 poboček

4.5
★★★★★
★★★★★
(43)
Cukrovarská 486/16, Vyškov-Město Bezdlužná

RESPONO, a.s. je regionální společnost, která svými zkušenostmi a kompetentností zaručuje zodpovědné nakládání s odpady v souladu s platnými legislativními předpisy jak České republiky, tak Evropské unie. Svým zákazníkům poskytuje kvalitní služby a rozvíjí dobrou spolupráci na základě přátelského…


Zpracování odpadů – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Zpracování odpadů v lokalitě Morava – detailní popis

Zpracováním odpadů se rozumí jakákoliv činnost, která vede k jeho změně fyzických, chemických nebo biologických vlastností s cílem snížit jeho objem, nebezpečnost nebo dopady na životní prostředí. Zpracováním odpadů se také šetří zdroje a využívá se potenciál odpadu jako druhotné suroviny nebo zdroje energie

Zpracování odpadů zahrnuje různé druhy. Každý z těchto druhů má své výhody a nevýhody pro životní prostředí a hospodářství.

Druhy zpracování odpadů

Recyklace

Je proces, který vede k dalšímu využití odpadu jako druhotné suroviny ve výrobním procesu. Recyklace se dělí na přímou a nepřímou podle toho, zda se materiál vrací do stejného nebo jiného výrobního cyklu.

Kompostování

Spočívá v biologickém rozkladu organického odpadu za přítomnosti kyslíku. Kompostování umožňuje využít organický odpad jako hnojivo nebo substrát pro pěstování rostlin. Kompostování je ekologický a levný způsob nakládání s organickým odpadem.

Spalování

Jedná se o proces, který spočívá v termickém zpracování odpadu za vysokých teplot. Spalování snižuje objem a hmotnost odpadu a může sloužit k výrobě energie. Nevýhodou spalování je produkce spalin a popílku, které mohou obsahovat nebezpečné látky.

Skládkování

Spočívá v uložení odpadu na určeném místě, kde je izolován od okolního prostředí. Skládkování je nejméně žádoucí způsob nakládání s odpady, protože zabírá plochu a může způsobovat znečištění půdy, vody a ovzduší.

Anaerobní digesce

Jedná se o biologický rozkladu organického odpadu za nepřítomnosti kyslíku. Anaerobní digesce produkuje bioplyn, který lze využít jako palivo nebo zdroj energie. Anaerobní digesce také snižuje objem a hmotnost odpadu a produkuje digestát, který lze použít jako hnojivo nebo substrát.

Pyrolýza

Spočívá v termickém rozkladu odpadu za nepřítomnosti kyslíku. Pyrolýza produkuje pyrolytický olej, plyn a uhlík, které lze využít jako paliva nebo suroviny pro chemický průmysl. Pyrolýza je pokročilá technologie, která umožňuje zpracovat různé druhy odpadů s vysokou účinností.