Tlaková kanalizace – Morava

Máte problém s odváděním odpadních vod z vašeho domu nebo firmy? Hledáte řešení, které je rychlé, levné a spolehlivé? Pak je pro vás ideální volbou tlaková kanalizace. Přehled firem zabývajících se tlakovou kanalizací v lokalitě Morava.

1–10 firem z 80 nalezených Filtry

1MaBara, s.r.o.

Javorová 3726/1, Hodonín Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme vám dodávky, montáže a servis vodárenských a čistírenských technologií. Zajistíme pro vás flotační jednotky, rotační síta, kalové odvodňovací pytlovače, separátory písku a další vodohospodářská zařízení. Mezi naše další služby patří zámečnická výroba z nerezové oceli.

2Lidařík, s.r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Železná 680/12, Brno-Horní Heršpice Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme vám komplexní technické práce s podzemními vodami. Provádíme sanace znečištěných podzemních vod, čerpání podzemních vod, odvodnění stavebních jam, čištění jam, prohlídka vrtů TV kamerou a mnoho dalších prací.

3Drábek Tomáš - TRITON

4.7
★★★★★
★★★★★
(24)
Lazecká 50/49, Olomouc
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem čerpadel pro dům a zahradu, domácích vodáren a zavlažovací techniky včetně příslušenství k čerpadlům. Zprostředkováváme záruční i pozáruční servis čerpadel u nás prodávaných (po domluvě i ostatních). Dále nabízíme tlakové nádoby, redukční ventily, spínače a povrchová

4Inženýrské stavby Hodonín, s.r.o.2 pobočky

4.9
★★★★★
★★★★★
(12)
Nová 1212/7, Rohatec
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Provádíme inženýrské stavby jako kanalizace, vodovody, plynovody, komunikací a chodníků, provádění průmyslových staveb, provádění bytových staveb a rekonstrukcí bytových i nebytových staveb.Výroba a prodej hydraulických hadic a hydraulických komponentů.Prodáváme hydraulické koncovky, objímky,…

5VODATECH, s.r.o.

Zařízení pro čištění odpadních vod. Flotační jednotky, rotační síta, separátory, chemické jednotky, šnekové lisy, šnekové dopravníky, vyplachovací klapky a jiná zařízení.

6SIHAT s.r.o. - dmychadla a vývěvy

Zajištujeme prodej a servis dmychadel a vývěv Elmo, Siemens a Gardner Denver pro ČR a SR.

7Plast - Mark s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(21)
Maxima Gorkého 408, Vyškov-Nosálovice

Český výrobce plastových, fóliových, laminátových bazénů. Nabízíme kompletní řešení i s čističkou vody. Vyrábíme vodoměrné šachty, potravinářské jímky, nádrže, septiky, žumpy, jímky na vodu, kompletní kanalizace.

8Vodovody a kanalizace Vyškov, a.s.3 pobočky

4.7
★★★★★
★★★★★
(3)
Brněnská 410/13, Vyškov-Město Bezdlužná

Vodovody a kanalizace Vyškov, a.s. je společností provozující vodovody a kanalizace s čistírnami odpadních vod na území okresu Vyškov, včetně dalších služeb s vodním hospodářstvím spojených.

9SEBAK spol. s r.o.4 pobočky

3.2
★★★★★
★★★★★
(17)
Okružní 876/19b, Brno-Lesná Bezdlužná

Provádíme čištění a revize kanalizace, jímek, tukových lapolů, revizních šachet i dešťových vpustí. Děláme bezvýkopové a výkopové opravy a rekonstrukce kanalizace. Frézování robotem. Detekce úniků vody z tlakových potrubí. Pronájem a servis mobilních WC, umývárny, mobilní oplocení, sanitární…

10DRUKOV družstvo- Zásobníky a tlakové nádoby

Cejl 487/18, Brno
Otevřeno od 6:00
Bezdlužná

Zabýváme se výrobou stabilních tlakových nádob, ohřívačů vody a výměníků tepla.Disponujeme moderním technickým zázemím včetně 3D návrhů. Výrobce tlakových i netlakových nádob působící na jižní Moravě od roku 1949. Jsme kovodělné družstvo se sídlem a provozovnou v Brně na Cejlu 18. Z širokého…


Tlaková kanalizace – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Tlaková kanalizace v lokalitě Morava – detailní popis

Tlaková kanalizace je moderní způsob kanalizace, který se používá všude tam, kde není možné nebo výhodné použít gravitační kanalizaci. Například kvůli nevhodným sklonovým, geologickým nebo hydrologickým podmínkám, řídké zástavbě nebo nedostatku místa.

Tlaková kanalizace funguje na principu čerpání odpadních vod z domovních jímek do tlakových potrubí, které mohou kopírovat terén a překonávat překážky. Tlaková kanalizace vám umožní přepravovat odpadní vody na velké vzdálenosti a bez problémů je dovést na čistírnu.

Každý objekt je vybaven domovní čerpací jímkou, do které jsou gravitačně svedeny splaškové vody. Z jímky jsou vody přečerpávány do uličních tlakových řadů, které mohou kopírovat terén v nezámrzné hloubce a mají malé průměry. Tlakové řady končí buď v gravitační kanalizační šachtě nebo přímo na čistírně odpadních vod.

Pro čerpání odpadních vod se používají kalová čerpadla s řezákem, která jsou ovládána automatikou a chráněna proti poruchám. Pro tlakové potrubí se používají materiály jako PE 100, PE 100-RC nebo Compact Pipe, které jsou odolné proti korozi a mechanickému poškození.

Výhody tlakové kanalizace 

  • Nižší náklady na stavbu i provoz
  • Snadnější instalace a údržba
  • Menší zásah do krajiny 
  • Možnost přepravy odpadních vod na velké vzdálenosti 

Nevýhody tlakové kanalizace 

  • Nutnost elektrické energie pro čerpání 
  • Vyšší nároky na kvalitu potrubí a armatur 
  • Možnost znečištění podzemních vod při havárii