Spalovny – Morava

Spalování odpadu je jednou z možností nakládání s odpadem. Přispívá ke snižování objemu odpadu, který by jinak skončil na skládkách, a k využití odpadu jako obnovitelného zdroje energie. Přehled spaloven v lokalitě Morava.

1–7 firem z 7 nalezených Filtry

1INTEKA Brno spol. s r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(4)
Klíny 2209/25, Brno-Židenice Bezdlužná

Jsme specialisté na dodavatelskou a projekční činnost v energetickém průmyslu. Na projektech a realizacích pracujeme už od roku 1992, jsme stabilní firma s vysokou technickou a odbornou úrovní zaměstnanců. Projektovali jsme a uváděli do provozu mnoho tuzemských i zahraničních zakázek.

2SAKO Brno, a.s.17 poboček

4.5
★★★★★
★★★★★
(69)
Jedovnická 4247/2, Brno-Židenice

SAKO Brno, a.s. - spalovna a komunální odpady Brno.

3T-PROJECT GROUP, spol. s r.o.

Inženýrsko-dodavatelská společnost pro energetiku a teplárenství. Projekty se zaměřeny na aplikace nových a moderních řešení, která zlepšují provozní a ekonomické podmínky tepelných zdrojů a energetických jednotek. Dodávky směřují k mnohým tuzemským a zahraničním zákazníkům. Společnost disponuje…

4BIO-GEO-EKO, spol. s r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(43)
Okružní 834/29a, Brno-Lesná Bezdlužná

Firma BIO-GEO-EKO operuje ve třech základních oblastech. V první sekci je obsažena naše nabídka dodávek spotřebního materiálu, typu mazadel, separátorů, tavidel, tryskacích broků, apod., dále nářadí a drobného příslušenství. Vše je vhodné především pro technologie lití a tváření za tepla…

5MEGAWASTE-EKOTERM, s.r.o.

3.0
★★★★★
★★★★★
(2)
U Spalovny 4225/6, Prostějov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Spalovna, likvidace nebezpečných odpadů. Mimo jiné jsme česká soukromá firma působící v oblasti nakládání s odpady. K likvidaci využíváme především vlastní zařízení spalovny. Doprava je i zajištěna dopravními prostředky, splňující podmínky přepravy dle normy ADR.

6TABO-CS spol. s r.o.

Tylova 1136, Olomouc Bezdlužná

Společnost TABO-CS spol. s r. o. je mezinárodní firmou, která se zabývá výrobou, dodávkou, montáží a servisem moderního kremačního zařízení. Dále do jeho portfolia patří výstavba a modernizace krematorií.

7EKOTERMEX, a.s.

Ekologická likvidace tekutých i tuhých odpadů. Provoz spalovny průmyslového odpadu.


Spalovny – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Spalovny v lokalitě Morava – detailní popis

Spalovny odpadu jsou technologická zařízení, která slouží k likvidaci odpadu spalováním. Spalováním odpadu se uvolňuje tepelná energie, která se využívá k výrobě tepla nebo elektrické energie. Spalovny odpadu tak přispívají ke snižování objemu odpadu, který by jinak skončil na skládkách, a k využití odpadu jako obnovitelného zdroje energie.

Jak funguje spalování odpadu? 

Před samotným spalováním musí být odpad roztříděn. Odpad, který lze ještě využít, putuje na recyklaci. Zbytek se spálí. Spalovat lze: komunální odpad, průmyslový odpad i zdravotnický odpad. Při spalování vzniká teplo a také popel nebo struska, která se dále zpracovává nebo ukládá. 

Spalovny odpadu v České republice

V České republice jsou v provozu čtyři velké spalovny odpadu: v Praze, Liberci, Brně a Plzni. Nejstarší spalovnou je spalovna v Brně, která byla postavena už v roce 1905. Největší spalovna je v Plzni. 

Tyto spalovny spalují převážně směsný komunální odpad, který nelze dále recyklovat. Spalovny jsou vybaveny moderními technologiemi pro čištění spalin, aby splňovaly přísné limity emisí stanovené Evropskou unií. 

Výhody spalování odpadu

  • Snížení množství odpadu na skládkách
  • Využití energie z odpadu
  • Snížení potřeby fosilních paliv
  • Snížení emisí skleníkových plynů

Nevýhody spalování odpadu 

  • Ztráty materiálů, které by se daly recyklovat
  • Vysoké náklady na stavbu a provoz spaloven
  • Možné zdravotní riziko z emisí spalin
  • Negativní dopad na životní prostředí