Sběrné dvory – Morava

Potřebujete něco vyhodit, ale nevejde se to běžného kontejneru nebo to do něj nepatří? Od toho tu jsou sběrné dvory, které fungují v téměř každém městě. Přehled sběrných dvorů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 228 nalezených Filtry

1STAVBAG s.r.o.3 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Zahradní 127, Strachotín Ověřená

Zaměřujeme se na kompletní stavební práce, opravy silnic a údržby příkopů. Naše sídlo, kde prodáváme štěrk a písek, je v Brně, ale služby poskytujeme po celém Jihomoravském kraji. Dbáme na kvalitu techniky a práce našich zaměstnanců.

2HANÁ METAL spol. s r.o.1 pobočka

3.0
★★★★★
★★★★★
(2)
U Spalovny 4404/11, Prostějov
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

V kovošrotu Haná Metal se zabýváme výkupem kovového odpadu (všech druhů kovů a slitin) a výkupem autovraků. Mezi naše další služby patří ekologická likvidace autovraků, demontáž technologických celků, likvidace kovového odpadu a lisování ocelových a litinových briket.

3Obec Holasice1 pobočka

Václavská 29, Holasice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Osídlení Holasic nastalo již ve starší době bronzové, tedy v období 1800–1400 let před Kristem, což dosvědčují archeologické nálezy tzv. unětické kultury v západní části katastru obce. Z doby počátků slovanského osídlení byly v obci objeveny žárové hroby s nádobami tzv. pražské keramiky a z…

4Město Úsov1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
nám. Míru 86, Úsov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Městský úřad Úsov podává informace žadatelům, plní úkoly uložené radou nebo zastupitelstvem města, pomáhá výborům a komisím v jejich činnosti vykonávat státní správu, zřídí na veřejně dostupném místě úřední desku a spravuje město.

5Kovošrot Hensl s.r.o. (provozovna Boskovice)1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(30)
Mánesova 1748/1, Boskovice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

Kovošrot Hensl s.r.o. se specializuje na sběr a výkup kovového odpadu, výkup barevných kovů, autobaterií a železného odpadu i papíru. Dále nabízíme výkup autovraků. Nabídka nákladní autodopravy.

6Sběrné suroviny Hodonín, s.r.o.1 pobočka

Pánov 3989, Hodonín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Podnikáme v oblasti nakládání s odpady a prodejem druhotných surovin s hlavní působností na Hodonínsku. Odevzdat materiál u nás mohou nejenom firmy, ale také fyzické osoby. Vykupujeme papír, železo, barevné kovy a autobaterie. Provádíme skartaci.Firma Sběrné suroviny Hodonín, s. r. o. byla založena…

7MS-ŠROT, s.r.o.1 pobočka

4.6
★★★★★
★★★★★
(20)
Československé…, Slavkov u Brna
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Poskytujeme služby v oblasti výkupu, zpracování železa a barevných kovů. Likvidace kovových konstrukcí a kontejnerový odvoz železného šrotu.

8TESPRA Hodonín, s.r.o.1 pobočka

4.0
★★★★★
★★★★★
(7)
Velkomoravská 91, Hodonín Bezdlužná

Posláním obchodní společnosti TESPRA Hodonín, s.r.o. je poskytovat komplexní služby zejména v oblasti odpadového hospodářství (obce, města a podnikatelské subjekty), v oblasti péče o veřejnou a soukromou zeleň, veřejné a soukromé komunikace a poradenství v oblasti odpadového hospodářství a…

9RESPONO, a.s.6 poboček

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Cukrovarská 486/16, Vyškov-Město Bezdlužná

RESPONO, a.s. je regionální společnost, která svými zkušenostmi a kompetentností zaručuje zodpovědné nakládání s odpady v souladu s platnými legislativními předpisy jak České republiky, tak Evropské unie. Svým zákazníkům poskytuje kvalitní služby a rozvíjí dobrou spolupráci na základě přátelského…

10FCC Česká republika, s.r.o. - odstraňování odpadů20 poboček

3.8
★★★★★
★★★★★
(17)
Brněnská 1191, Miroslav

Nakládání s komunálními, průmyslovými, nebezpečnými odpady. Sanační práce.


Sběrné dvory – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Sběrné dvory v lokalitě Morava – detailní popis

Sběrné dvory jsou místa, kde můžete odevzdat svůj odpad, který je příliš velký nebo nebezpečný pro běžné kontejnery. Tyto sběrné dvory jsou zřizovány městy a obcemi a nacházejí se v téměř každém městě a obci. 

Cílem sběrných dvorů je snížit množství odpadů ukládaných na skládkách, šetrné odstranění odpadu podle platné legislativy a podpora recyklace. 

Co patří do sběrného dvora?

  • Objemný odpad – nábytek, koberce, linolea
  • Stavební a demoliční odpad – dlažby, obklady, omítky
  • Biologicky rozložitelný odpad – větvičky, listí, zeleň
  • Nebezpečný odpad – baterie, akumulátory, barvy
  • Komunální odpad – plast, papír, sklo, nápojové kartony
  • Elektrozařízení – lednice, televize, počítače
  • Pneumatiky

Co nepatří do sběrného dvora? 

  • Asfalt, lepenka obsahující dehet nebo azbest, eternit
  • Infekční zdravotnický materiál
  • Uhynulá zvířata

Druhy odpadu, které sběrné dvory přijímají, se mohou lišit podle místa a kapacity. Proto je dobré se předem informovat o podmínkách a možnostech odevzdání odpadu.

Cena za odevzdání odpadu do sběrného dvora

Jelikož jsou sběrné dvory zřizovány městy a obcemi, tak pro obyvatele příslušného města nebo obce je odevzdání odpadu zdarma. Poplatek platí pouze živnostníci, firmy a lidé, kteří v daném městě nebo obci nemají trvalý pobyt. 

Rozdíl mezi sběrným dvorem a sběrným místem

Hlavním rozdílem je, že sběrná místa mají jednodušší administrativní režim. Sběrná místa se totiž zpravidla nacházejí v malých obcích a slouží zde výhradně pro místní obyvatele. Přijímají také omezené množství odpadů.