Recyklace – Morava

Třídíte odpad? Aby odpad mohl být recyklován, je nutné jednotlivé druhy odpadu roztřídit, hodit do správného kontejneru nebo odvézt do sběrného dvora. Přispějete tím k lepší budoucnosti pro sebe i další generace. Recyklační firmy v lokalitě Morava.

1–10 firem z 148 nalezených Filtry

1Kamenivo Zlín - rybníky, Igor Čejka1 pobočka

4.2
★★★★★
★★★★★
(24)
Areál Svit Zlín -…, Zlín
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Zaměřujeme se na nákladní a kontejnerovou dopravu v regionu Zlín a Zlínský kraj. Prodáváme štěrk, písek, kamenivo, mulčovací kúru a to vše včetně dopravy.

2TSR Czech Republic s.r.o. - kovové odpady31 poboček

Jádrem obchodní činnosti je nákup, prodej a ostatní nakládání s kovovými odpady. Do činnosti spadají též demontáže starých technologických zařízení a autovraků.

3Sběrné suroviny Hodonín, s.r.o.1 pobočka

Pánov 3989, Hodonín
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Podnikáme v oblasti nakládání s odpady a prodejem druhotných surovin s hlavní působností na Hodonínsku. Odevzdat materiál u nás mohou nejenom firmy, ale také fyzické osoby. Vykupujeme papír, železo, barevné kovy a autobaterie. Provádíme skartaci.Firma Sběrné suroviny Hodonín, s. r. o. byla založena…

4Recyklace Příborský s.r.o.

Stavebniny Příborský s.r.o. - prodej stavebního materiálu, nakládání s odpady, stavební práce, prodej stavebnin. Recyklace stavebních sutí a prodej recyklátů.

5AREMA, s.r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Obřanská 940/60, Brno Bezdlužná

Zabýváme se zpracováním rostlinných odpadů. Ekologická paliva. Recyklujeme materiál a vyrábíme energii z ekologických zdrojů.

6ELG LEGIMA, spol. s r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Vídeňská 38/116, Brno-Přízřenice Bezdlužná

ELG Legima, spol. s r.o. Svým založením v roce 1991 se ELG Legima, spol. s r.o. stala součástí nadnárodní skupiny, která je na poli recyklace odpadů a obchodu se surovinami pro průmysl korozivzdorných, nerezových ocelí celosvětově aktivní již přes 40 let.

7BIOGAS, spol. s r. o.

Zabýváme se sledováním kvality a množství skládkového plynu. Poskytujeme ekologické a projektové služby.

8EkoINPROS, spol. s r.o.

Svitavská 576/46, Brno-Husovice
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Projekce zařízení pro využití i likvidaci odpadu. Připravíme pro Vás komplexní řešení Vašich odpadů.

9TLAK SMOLÍK s.r.o.3 pobočky

3.0
★★★★★
★★★★★
(1)
třída 1. máje 106/8, Břeclav-Poštorná

Děláme stavební práce a také protlaky pod komunikacemi.

10Bajtservis - Zezula Aleš1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Lidická 28, Břeclav
Otevřeno do 17:00

Dodávky kompletních náplní do laserových a inkoustových tiskáren. Servis a prodej laserových a inkoustových tiskáren. Servis a prodej IT techniky. Prodej a instalace projektorů a projekční techniky. Dodávky a instalace PC učeben a interaktivních tabulí.


Recyklace – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Recyklace v lokalitě Morava – detailní popis

Co je recyklace odpadů?

Recyklace je jakýkoliv způsob využití odpadů, jímž je odpad znovu zpracován na výrobky, materiály nebo látky, ať pro původní, nebo jiné účely jejich použití. Zahrnuje i přepracování organických materiálů. Recyklace odpadů nezahrnuje energetické využití a zpracování na výrobky, materiály nebo látky, které se používají jako palivo nebo zásypový materiál.

Recyklace odpadů šetří zdroje, energie a životní prostředí. Také zabraňuje tomu, aby odpad skončil na skládkách nebo v přírodě.

Jaké jsou druhy recyklace?

  • Přímá recyklace – zahrnuje odpady, které se mohou recyklovat bez nutnosti dalších úprav
  • Nepřímá recyklace – odpad je potřeba před jeho druhotným využitím zpracovat

Co se dá recyklovat?

Mezi recyklovatelné materiály patří: plast, papír, sklo, biologický odpad, textil, kovy, stavební odpad, rozpouštědla, oleje a světelné zdroje (LED světelné zdroje, zářivky).

Pro správnou recyklaci je nutné jednotlivé druhy materiálů roztřídit. K tomu slouží kontejnery. 

  • Recyklace plastů – recyklovat lze různé druhy plastů, například PET, HDPE, PVC nebo polystyren. Recyklované plasty se používají k výrobě nových obalů, nábytku, stavebních materiálů nebo textilií.
  • Recyklace papíru – recyklovat lze různé druhy papíru, například noviny, časopisy, kancelářský papír, lepenku nebo obaly. Recyklovaný papír se používá například k výrobě novinového papíru, hygienických výrobků, lepenky nebo izolačních materiálů.
  • Recyklace skla – recyklovat lze různé druhy skla, například lahve, nádoby, okna nebo zrcadla. Recyklované sklo se používá například k výrobě nových lahví, nádob, okenních tabulek nebo stavebních materiálů.