Řezbářství – Morava

Chcete zkrášlit svůj dům či zahradu uměleckým dílem? Nebo hledáte originální dárek pro své blízké? Pak navštivte řezbářství, kde vám každé dřevo promění v umělecké dílo. Přehled řezbářství v lokalitě Morava.

1–10 firem z 27 nalezených Filtry

1Atelier Abakuk - Jaroslav Pecháček

Údolní 58 (U Rychty), Hanušovice Bezdlužná Ověřená

Provozujeme řezbářství. Vyrábíme nábytek ze dřeva, zahradní doplňky a dřevěné sochy. Dále se zabýváme stavbou srubů. Provádíme řezbářskou show a exhibice.

2Eduard Bařina-Bednářství

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Bednářská 188, Čejkovice Bezdlužná

Rodinná tradice výroby dřevěných sudů sahá až do 19. století, dnes v této tradici pokračuje už v pátém pokolení pan Eda Bařina.Firma se zabývá výrobou dřevěných sudů, řezbou, řezbářskými pracemi a stylovým vybavením vináren.

3Slabiková Marie

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Československé…, Valašské Klobouky
Otevřeno od 8:00

Galerie Marika zahájila svoji činnost v roce 1997. Dále nabízíme zákazníkům obrazy, keramiku, ubrusy, proutěné zboží, sklo, vázy, skleněné šperky,sezónní zboží (vánoční,velikonoční).

4Táborský Karel

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Okružní 1415, Uherský Brod Bezdlužná

Provádím řezbářské práce. Dále provádím sekání, obnovu, zlacení i stínování a malování písma na náhrobky včetně lepení keramických fotek na náhrobní desky.

5Barna Ondrej- Truhlářství, Restaurování

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Světlov 843, Šternberk
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Restaurování a truhlářství je moji hlavní činností od roku 1996. Svou praxi jsem začal v olomoucké restaurátorské dílně. Ale již od roku 2006 jsem ve Šternberku.

6AVE ART Ostrava, vyšší odborná škola, střední umělecká škola a základní…

Hasičská 550/50, Ostrava, Hrabůvka
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Soukromá střední umělecká škola zajišťující výuku čtyřletých studijních oborů. Nabízíme průmyslový design, umělecké kovářství, grafický a keramický design, design a tvarování dřeva, animovanou tvorbu a design interiéru s vazbou na rekvalifikační kurzy.

7Kučera Vítězslav - kulečníky

Zabýváme se výrobou kulečníků ve standardním provedení, ale i na zakázku dle specifických požadavků klienta. Nabízíme sportovní potřeby a příslušenství. Věnujeme se i renovaci starých kulečníkových stolů. U nás získáte repasované stoly za skvělé ceny.

8Adam Balajka, DiS.

Restaurování historického nábytku, řezbářské služby. Výroba soch do zahrad.

9Póč Alois

Nabídka restaurátorských a řezbářských prací. Pokládání plátkového zlata.


Řezbářství – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Řezbářství v lokalitě Morava – detailní popis

Co je to řezbářství? Řezbářství je umělecké řemeslo, které spočívá v tvarování dřeva do různých forem a vzorů pomocí různých nástrojů a technik. Řezbáři tak používají speciální řezbářské nástroje, jako jsou řezbářská dláta, nože, pilky, hoblíky nebo motorové pily, aby vytvořili sochy, sošky, busty, pomníky, totemy, nábytek, ozdobné hlavice ke strunným nástrojům, betlémy, kočárky, saně, hračky a mnoho dalších řezbářských výrobků. 

Techniky řezbářství

Existuje mnoho různých technik řezbářství, např.:

  • Reliéfní řezba – zahrnuje vyřezávání dřeva z objemu, aby se vytvořila 3D forma. Touto technikou jsou často vytvářeny sochy
  • Reliéfní řezba – při této technice zůstává většina dřeva zachována, zatímco určité oblasti jsou vyřezány, aby vytvořily reliéfní vzory nebo obrázky na ploše dřeva.
  • Intarzie – zahrnuje spojování různých dřevěných kusů s různými barvami a texturami, aby se vytvořily komplexní vzory nebo obrazy. Známé jsou např. intarzové podlahy.

Řezbářství dříve a dnes

Historie řezbářství sahá až do období starověkých civilizacích, jako byly Egypt, Mezopotámie a starověká Čína, a má rozsáhlou tradici po celém světě. 

Středověk a renesance byly obdobím, kdy se řezbářské dovednosti staly mimořádně důležitými. Křesťanské kostely byly často zdobeny nádhernými dřevěnými sochami a reliéfy, které vyprávěly biblické příběhy.

I v dnešní době má řezbářství své místo a význam. Mnoho řezbářů pokračuje v tradičních řemeslných dovednostech a vytváří díla, která jsou ceněna po celém světě. Kromě tradičních technik se řezbáři také přizpůsobují moderním trendům. Dřevo často kombinují s jinými materiály, a tak vznikají nové a inovativní designy. Řezbářství se také stalo ekologicky udržitelnou alternativou k masově vyráběným produktům.

Umělecké řezbářství

Umělecké řezbářství je specializovaný obor řezbářství, který se zaměřuje na vytváření uměleckých děl ze dřeva. Toto řemeslné umění kombinuje technické dovednosti řezbářství s uměleckým vizuálním cítěním a estetikou. Umělecký řezbář pracuje se dřevem, aby vytvořil krásné a expresivní sochy, reliéfy, dekorativní prvky a další objekty s estetickou hodnotou.