Pytlované palivové dřevo – Morava

Už vás nebaví zápasit s řezáním, štípáním a skládáním dřeva? Pak si pořiďte pytlované palivové dřevo, které je připraveno na okamžité vytápění vašeho domova. Přehled prodejců pytlovaného palivového dřeva v lokalitě Morava.

1–10 firem z 355 nalezených Filtry

1Lesy města Prostějova, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Kostelecká 4165/17, Prostějov Bezdlužná Ověřená

V Lesy města Prostějova se zabýváme lesním hospodářstvím, myslivostí a prodejem palivového dříví. Nabízíme poradenskou činnost v oblasti lesního hospodářství, pořádáme kurzy a školení. Provozujeme lesní školku, manipulační sklad dříví a pásovou pilu. V naší pile se specializujeme na…

2Mihal Ivo1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Pod Sádkama 1552, Hluk Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem štípaného palivového dříví. Dřevo nařežeme a dopravíme až k vašim dveřím. Nabízíme různé druhy měkkého a tvrdého dřeva z českých lesů. Mezi naše další služby patří výroba palet a doprava dřeva.

3Stuchlík Jan

3.8
★★★★★
★★★★★
(1)
Na Úsoší 50, Háj ve Slezsku Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem kvalitního palivového dřeva jak listnatého, tak i jehličnatého. Dále vyrábíme a prodáváme řezivo – desky, trámy, fošny, latě. Poskytujeme vám i širokou škálu lesnických služeb a práce s kloubovým nakladačem Avant.

4Pila – Lesnictví Jan Sečkař1 pobočka

Zabýváme se zpracováním dřeva a lesnictvím. Nabízíme vám širokou škálu lesnických služeb – likvidaci klestu, zalesňování pozemků, těžbu dřeva a mnoho dalšího. Prodáváme kvalitní stavební řezivo, akátové řezivo a palivové dříví. Pila lesnictví Jan Sečkař je tu pro vás více než 26 let.

5Pila Lipůvka s.r.o. - Stavební a truhlářské řezivo

4.4
★★★★★
★★★★★
(20)
Lipůvka 411, Lipůvka
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem truhlářského a stavebního řeziva. V Pila Lipůvka vám nabízíme sušené řezivo jehličnaté i listnaté, a to ve formě hranolů, latí, prken a fošen. Mezi naše další služby patří prodej palivového dřeva, výkup lesů a kompletní dodávky střech.

6PROŘEZ spol. s r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(52)
Vrahovická 4302, Prostějov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se dřevovýrobou a prodejem dřeva. Nabízíme vám širokou škálu stavebního řeziva (prkna, fošny, hranoly) a plošných materiálů (OSB desky, překližky, MDF desky). Prodáváme palivové dřevo, dřevěné brikety a peletky. Součástí našich služeb je zpracování dřeva.

7BRABENEC spol. s r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(1)
Klobouček 774/12a , Brno Bezdlužná Ověřená

Výroba kachlových a ocelových kamen. Kovovýroba.

8Loštická lesní s.r.o.

3.0
★★★★★
★★★★★
(1)
nám. Míru 66/1, Loštice Bezdlužná Ověřená

Široká nabídka palivového dřeva, které sami těžíme a následně zpracováváme.

9Obec Čaková

Čaková 101, Čaková
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

První písemná zmínka o obci se píše roku 1498. Obec Čaková se nachází v okrese Bruntál v kraji Moravskoslezském. K poslednímu sčítání obyvatel zde žilo 300 obyvatel. Obec Čaková nabízí volné stavební parcely vhodné k výstavbě rodinných domů, chat a chalup. V blízkosti obce je veškerá občanská…

10Lesy města Olomouce, a.s.

4.3
★★★★★
★★★★★
(4)
Lomená 177/4, Olomouc, Neředín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provádění činností zabezpečujících optimální plnění všech funkcí lesa při trvale udržitelném hospodaření. Nabízíme prodej a výkup dříví. Specializujeme se na lesní školkařství. Zajišťujeme správu lesa.


Firmy v dalších lokalitách


Pytlované palivové dřevo v lokalitě Morava – detailní popis

Pytlované palivové dřevo představuje komfortní způsob balení a distribuce dřeva na topení ve speciálních pytlích. Zjednodušuje a zefektivňuje proces nakládky a skladování palivového dřeva, což je velmi praktické pro domácnosti i prodejce.

Výhody pytlovaného palivového dřeva

  • Snadná manipulace – pytlované palivové dřevo se balí do pytlů o standardizované velikosti, což usnadňuje jeho manipulaci a skladování. Nemusíte tak trávit čas se sekáním, štípáním a skládáním dřeva.
  • Čistota – díky balení do pytlů zůstává palivové dřevo čisté a chráněné před vlhkostí, prachem a hmyzem. To pro vás znamená méně nepořádku a nižší riziko alergií či zamoření hmyzem v domácnosti.
  • Efektivní spalování – dřevo v pytli má konzistentní vlhkost a velikost kusů, což usnadňuje regulaci teploty a zvyšuje efektivitu spalování. To může vést k úspoře paliva a snížení emisí.
  • Snížení odpadu – používání pytlovaného palivového dřeva může snížit množství odpadu dřevního materiálu, který by jinak skončil na skládkách. To je příznivé pro životní prostředí a může pomoci omezit odlesňování.
  • Snížení logistických nákladů – pytlované dřevo se snadno skladuje a přepravuje, což může snížit logistické náklady při distribuci paliva.

Jak vybrat správné pytlované palivové dřevo?

Výběr pytlovaného palivového dřeva je důležitý, protože kvalita dřeva ovlivňuje účinnost topného systému, čistotu spalování a celkovou spokojenost s vaším vytápěním. Nejprve se zaměřte na to, jaký druh topného zařízení používáte (krb, kamna) a jaké jsou vaše požadavky na dřevo (druh dřeva, délka kusů). Toto vám pomůže vybrat správný typ pytlovaného palivového dřeva.

  • Typ dřevarůzné druhy dřeva mají různé vlastnosti a výhody. Např. tvrdé dřevo, jako dub nebo buk, má vysokou hustotu a dlouhou dobu hoření, zatímco měkké dřevo, jako smrk nebo borovice, hoří rychleji, ale zase mohou být levnější.
  • Velikost kusů – zkontrolujte délku a velikost kusů dřeva v pytlích. Délka a velikost kusů by měla odpovídat vašemu topnému zařízení, abyste nemuseli dřevo dále upravovat.
  • Zkontrolujte vlhkost – jedním z klíčových faktorů kvality palivového dřeva je jeho vlhkost. Vlhkost by měla být co nejnižší, ideálně pod 20 %. Mokré dřevo spaluje méně efektivně a produkuje více sazí a znečištění.
  • Důvěryhodný prodejce/dodavatel – nakupujte od důvěryhodných a renomovaných dodavatelů, kteří dbají na kvalitu svého pytlovaného palivového dřeva. Přečtěte si recenze od zákazníků nebo se zeptejte přátel či sousedů na doporučení ohledně konkrétního dodavatele.