Palivové dřevo, pelety a peletky – Opava

Hledáte spolehlivý a ekologický způsob vytápění svého domu? Pak by pro vás palivové dřevo mohlo být ideální volbou. Přináší intenzivní a dlouhotrvající teplo a lze ho použít v různých topných zařízeních. Prodejci palivového dřeva v lokalitě Opava.

1–10 firem z 16 nalezených Filtry

1Stuchlík Jan

3.8
★★★★★
★★★★★
(1)
Na Úsoší 50, Háj ve Slezsku Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem kvalitního palivového dřeva jak listnatého, tak i jehličnatého. Dále vyrábíme a prodáváme řezivo – desky, trámy, fošny, latě. Poskytujeme vám i širokou škálu lesnických služeb a práce s kloubovým nakladačem Avant.

2Nejdřevo s.r.o.

4.3
★★★★★
★★★★★
(40)
U Cihelny 230/3, Hlučín
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Zpracování a doprava palivového dříví je nosnou činností naší společnosti, jelikož štípané dříví se opět stává velice oblíbeným zdrojem vytápění. Štípané palivové dříví představuje jednu z nejlevnějších možností jak získat ekologicky zdroj tepla.

3Město Budišov nad Budišovkou- Správa lesů a technické služby města Budišov nad…6 poboček

Zaměřujeme se na správu lesů a zajišťování technických služeb v oblasti lesnictví a těžby dřeva. Nabízíme palivové dřevo tvrdé a měkké. Zabýváme se správou a údržbou zeleně, hřbitovů.

4Vlček Karel - Pila

4.1
★★★★★
★★★★★
(21)
Cihelní 258, Branka u Opavy Bezdlužná

Zabýváme se zpracováním dřeva a výrobou dřevěných palet a obalů. Vyrábíme na 50 druhů dřevěných výrobků, mezi které patří dřevěné palety, EUR palety, nástavce, proklady, rošty, bedny, řeziva.

5Dřevo Radošovský

Dřevo Radošovský, se sídlem U Švédské kaple 1384/44, 747 05, Opava-Kateřinky, v okrese Opava a v kraji Moravskoslezský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2007. Předmětem podnikání je: Prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin Hostinská…

6Městské lesy Opava

4.7
★★★★★
★★★★★
(1)
Skřipov 110, Skřipov Bezdlužná

Městské lesy Opava, se sídlem Skřipov 110, 747 45, Skřipov, v okrese Opava a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. Pr 5317, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Příspěvková organizace. Založení v roce 1992. Pracuje u nás 10 - 19 zaměstnanců. Více informací…

7Václav Klásek - Opava-Předměstí

Václav Klásek, se sídlem Hradecká 1576/51, 746 01, Opava-Předměstí, v okrese Opava a v kraji Moravskoslezský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1996. Předmětem podnikání je: Silniční motorová doprava - nákladní provozovaná vozidly nebo jízdními…

8Slavata David

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Boženy Němcové , Opava Bezdlužná

Nabízím sekání trávy, úklid sněhu a lesnické práce. Dále prodej a výkup palivového dřeva včetně vánočních stromků. Provádíme výsadbu ovocných sadů a obnovu alejí. Nabízím i služby hodinového manžela.

9TRANS PRAJZ s.r.o.

Výhon 182, Velké Hoštice
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Nabízíme převoz dřevní hmoty a prodej palivového dřeva. Zajišťujeme pilařskou výrobu, poskytujeme lesní služby.

10Pila Bohuslavice s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(2)
Velký dvůr 154, Bohuslavice
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Zabýváme se výrobou a prodejem stavebního, truhlářského a zakázkového řeziva. Dodáváme také OSB desky, palubky a palivové dřevo.


Palivové dřevo, pelety a peletky – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Opava


Palivové dřevo, pelety a peletky v lokalitě Opava – detailní popis

V dnešní době se stále více lidí obrací k ekologičtějším způsobům vytápění a získávání energie, což vede k rostoucí popularitě palivového dřeva, pelet a peletek. Tyto zdroje energie mají několik výhod, které je činí atraktivními pro domácnosti i průmyslové účely.

Palivové dřevo

Je tradičním zdrojem energie, který se používá po celá staletí. Palivové dřevo je vhodné pro spalování v krbech, kamnech, pecech a jiných topných zařízeních. Může být buď v podobě polen, nebo palivových dřevních štěpků.

Výhody palivového dřeva:

 • Obnovitelný zdroj – palivové dřevo je obnovitelným zdrojem energie, což znamená, že ho lze stále obnovovat výsadbou nových stromů.
 • Nízké emise – spalování palivového dřeva může mít nižší emise CO2 než fosilní paliva, pokud je správně skladováno a spalováno.
 • Lokální zdroj – palivové dřevo lze získat na mnoha místech, což snižuje závislost na dovozu energie.
 • Nízké náklady – v mnoha případech je palivové dřevo cenově dostupnější než jiné způsoby vytápění.

Pelety

Jedná se o kompaktní granule, které se vyrábějí lisováním dřevního prachu nebo hoblin. Jsou ideální pro spalování v peletových kamnech nebo kotlích

Výhody pelet:

 • Vysoká hustota energie – pelety mají vysokou hustotu energie a jsou efektivnější než běžné palivové dřevo.
 • Snadné skladování – pelety se snadno skladují a zabírají méně místa než tradiční palivové dřevo.
 • Nižší emise – spalování pelet má obvykle nižší emise CO2 a škodlivých látek než spalování uhlí či ropy.
 • Automatizace – peletová kamna a kotle jsou často plně automatizované, což zjednodušuje proces vytápění.

Peletky

Jsou podobné peletám, ale jsou menší. Obvykle slouží jako druh paliva pro kamna určená pro menší prostory nebo grily. Peletky jsou oblíbenou volbou pro venkovní grilování a kouření potravin.

Výhody peletek:

 • Přesné regulace teploty – peletky umožňují přesné regulace teploty při grilování nebo kouření potravin.
 • Nízké emise – stejně jako pelety mají i peletky nižší emise než některé jiné druhy grilovacího paliva.
 • Snadné použití – peletky jsou snadno dostupné a jednoduché na použití.