Hranoly, latě – Morava

Hledáte pro vaše stavební projekty dřevěný materiál s vynikající pevnostní, nosností a trvanlivostí? Pak využijte hranoly, které navíc nabízejí krásu přírodního dřeva a širokou škálu využití. Přehled prodejců hranolů a latí v lokalitě Morava.

1–10 firem z 93 nalezených Filtry

1PILA KOMÍNEK s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(9)
Malé Hradisko 160, Malé Hradisko
Otevřeno od 6:00
Bezdlužná Ověřená

V Pila Komínek pro vás zajišťujeme tu nejkvalitnější pilařskou výrobu. Specializujeme se na výrobu a prodej dřevěného obalového materiálu a stavebního řeziva. Naše řezivo vám rádi upravíme na míru.

2Stuchlík Jan

3.8
★★★★★
★★★★★
(1)
Na Úsoší 50, Háj ve Slezsku Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem kvalitního palivového dřeva jak listnatého, tak i jehličnatého. Dále vyrábíme a prodáváme řezivo – desky, trámy, fošny, latě. Poskytujeme vám i širokou škálu lesnických služeb a práce s kloubovým nakladačem Avant.

3Pila – Lesnictví Jan Sečkař1 pobočka

Zabýváme se zpracováním dřeva a lesnictvím. Nabízíme vám širokou škálu lesnických služeb – likvidaci klestu, zalesňování pozemků, těžbu dřeva a mnoho dalšího. Prodáváme kvalitní stavební řezivo, akátové řezivo a palivové dříví. Pila lesnictví Jan Sečkař je tu pro vás více než 26 let.

4Pila Lipůvka s.r.o. - Stavební a truhlářské řezivo

4.4
★★★★★
★★★★★
(20)
Lipůvka 411, Lipůvka
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem truhlářského a stavebního řeziva. V Pila Lipůvka vám nabízíme sušené řezivo jehličnaté i listnaté, a to ve formě hranolů, latí, prken a fošen. Mezi naše další služby patří prodej palivového dřeva, výkup lesů a kompletní dodávky střech.

5PILA MINX, s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(12)
Niva 65, Niva Bezdlužná Ověřená

V naší pile se zabýváme zakázkovou výrobou stavebního řeziva na míru a ekologických briket. Mezi naše další služby patří pořez pilařské kulatiny, výroba palet a beden, tepelné ošetření a další. Zabýváme se i nákladní autodopravou.

6PROŘEZ spol. s r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(52)
Vrahovická 4302, Prostějov
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se dřevovýrobou a prodejem dřeva. Nabízíme vám širokou škálu stavebního řeziva (prkna, fošny, hranoly) a plošných materiálů (OSB desky, překližky, MDF desky). Prodáváme palivové dřevo, dřevěné brikety a peletky. Součástí našich služeb je zpracování dřeva.

7Sefran s.r.o.

4.1
★★★★★
★★★★★
(6)
Hybešova 3272/2A, Šumperk
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná Ověřená

Prodáváme střešní krytiny a okapové systémy včetně jejich doplňků. Součástí našeho sortimentu jsou i trapézové plechy na trapézové střechy, střešní latě či desky na záklop střech. U nás zakoupíte vše pro vaši střechu.

8siwo - trade s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Čejč 327, Čejč Bezdlužná Ověřená

Specializujeme se na prodej dřeva ze sibiřského modřínu. Nabízíme vám terasové desky, obkladové palubky, podkladové hranoly a mnohem více. Dřevo ze sibiřského modřínu je velmi kvalitní, odolné a trvanlivé dřevo. Je vhodné na terasy, ploty a obklady. Nabízíme vám i možnost realizace teras.

9DŘEVO-SPEKTRUM s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(34)
Holubická 373, Pozořice Bezdlužná Ověřená

Naše firma se zabývá prodejem dřeva. Nabízíme eurohranoly a dřevěné polotovary pro výrobce eurooken a truhláře. Řezané dřevo na výrobu polotovarů a dřevěných teras. Provozujeme eshop s dřevem a řezivem. Kontaktujte nás!

10STREKON A-Z, s.r.o.

Smolín 93, Smolín Bezdlužná

Jsme firma, která se zabývá realizací vše druhů a tipů střech. Naší velkou výhou v praxi je dodávka jak teařských prací tak klempířských a pokryvačských prací. Klademe nejvyšší nároky na kvalitu a provedení každé zakázky a nejlepší zákazník je spokojený zákazník.


Hranoly, latě – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Hranoly, latě v lokalitě Morava – detailní popis

Hranoly jsou jedním z nejdůležitějších a nejpoužívanějších materiálů, které se využívají v různých oblastech stavebnictví. 

Hranoly

Mezi dva základní typy stavebních hranolů patří KVH hranoly a BSH hranoly. Jedná se o sušené hoblované hranoly

KVH hranoly

Jsou synonymem pro kvalitu a přesnost v oboru stavebnictví. KVH hranoly (Konstruktionsvollholz) se vyrábí z vysoce kvalitního dřeva, které prošlo pečlivým zpracováním.

Výhody KVH hranolů:

  • Přesné rozměry – KVH hranoly mají přesné rozměry, což je důležité pro konstrukce, kde je potřeba dosáhnout vysoké přesnosti.
  • Minimální vlhkost – dřevo použité na výrobu KVH hranolů je důkladně sušeno, což zajišťuje minimální vlhkost materiálu. To pomáhá zabránit deformacím a změnám rozměrů v průběhu času.
  • Trvanlivost a spolehlivost – při výrobě KVH hranolů se klade velký důraz na detaily a kvalitu. To zaručuje jejich trvanlivost a spolehlivost ve stavebních konstrukcích.

BSH hranoly

BSH hranoly (Brettschichtholz) jsou dalším významným typem dřevěných stavebních hranolů. Tento druh hranolů se vyrábí z lepeného dřeva, které je skládáno z vrstev dřeva nalepených na sebe. To dává BSH hranolům vysokou pevnost a stabilitu.

Výhody BSH hranolů:

  • Vysoká nosnost – díky své konstrukci z lepeného dřeva mají BSH hranoly vynikající nosnost, což je ideální pro nosné části konstrukcí.
  • Odolnost vůči vlhkosti – BSH hranoly jsou odolné vůči vlhkosti, což je dělá vhodnými pro venkovní konstrukce nebo pro prostředí s vysokou vlhkostí.
  • Estetika – díky svému vrstvenému vzhledu mají BSH hranoly estetický charakter a jsou vhodné pro náročnější designové projekty.

Využití hranolů 

Oba typy hranolů, KVH a BSH, přinášejí kombinaci pevnosti, trvanlivosti a estetiky do stavebnictví a architektury. Jejich využití závisí na konkrétních potřebách projektu a požadavcích na konstrukci. Využívají se zejména jako nosné konstrukce, venkovní konstrukce (terasy, pergoly, altány, přístřešky), obložení stěn a stropů, při výrobě nábytku atd.