Dřevo a řezivo – Morava

Hledáte krásný, trvanlivý a udržitelný materiál pro své projekty? Pak zapojte přírodu do svých projektů a využijte řezivo, které je známé pro svou jedinečnou texturu, barvy a vzory. Přehled prodejců dřeva a řeziva v lokalitě Morava.

1–10 firem z 1 000+ nalezených Filtry

1PROZK s.r.o.4 pobočky

4.8
★★★★★
★★★★★
(5)
Rooseveltova 565/80, Olomouc Bezdlužná Ověřená

Provozujeme velkoobchod a prodejny s barvami a nátěrovými hmotami. V našem sortimentu naleznete průmyslové barvy, barvy na dřevo a kov, fasádní barvy, malířské barvy, ředidla, spreje a mnoho dalšího. Součástí našeho sortimentu je i drogerie.

2PROZK s.r.o. (pobočka Olomouc)4 pobočky

4.8
★★★★★
★★★★★
(5)
Holická 1173/49a , Olomouc
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná Ověřená

Provozujeme velkoobchod nátěrových hmot a fasádních barev s téměř patnáctiletou působností na Moravě. V nabídce najdete barvy, tmely, spreje, ředidla, oleje na dřevo a penetrace, drogerii, autokosmetiku atd. Díky celé řadě speciálních tónovacích strojů nabízíme výběr z desítek tisíc…

3Chemolak Brno - Kyselka Vlastimil1 pobočka

4.3
★★★★★
★★★★★
(7)
Pratecká 160, Kobylnice
Otevřeno od 6:30
Ověřená

Velkoobchod nátěrových hmot, Chemolak.

4Pohřební služba PIETA Hodonín1 pobočka

3.5
★★★★★
★★★★★
(8)
Purkyňova 3924/78, Hodonín
Otevřeno od 7:30
Ověřená

Poskytujeme kompletní pohřební služby s úctou k zesnulým. Zajistíme vše od převozu zemřelého přes přípravu smutečního obřadu až po kremaci či pohřeb do země.

5Pospíšil a spol., v.o.s.1 pobočka

4.9
★★★★★
★★★★★
(2)
Brněnská 497/27b, Vyškov Bezdlužná Ověřená

Jsme specialisté na barvy. Zabýváme se prodejem barev na všechny typy povrchů, laků a lazur na dřevo, malířských a lakýrnických potřeb, tmelů, lepidel a ředidel, autokosmetiky a mazacích olejů. Provádíme tónování barev ze vzorníku na počkání i na objednávku.

6STAVEBNINY HICL s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(21)
U Zastávky 12/2, Velké Pavlovice
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem široké škály stavebnin. U nás zakoupíte betonové výrobky, izolační materiály, spojovací materiály, kotevní techniku a mnoho dalšího. Součástí našich služeb je skládání zboží hydraulickou rukou a vlastní přeprava.

7PILA KOMÍNEK s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(9)
Malé Hradisko 160, Malé Hradisko
Otevřeno od 6:00
Bezdlužná Ověřená

V Pila Komínek pro vás zajišťujeme tu nejkvalitnější pilařskou výrobu. Specializujeme se na výrobu a prodej dřevěného obalového materiálu a stavebního řeziva. Naše řezivo vám rádi upravíme na míru.

8Lesy města Prostějova, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Kostelecká 4165/17, Prostějov Bezdlužná Ověřená

V Lesy města Prostějova se zabýváme lesním hospodářstvím, myslivostí a prodejem palivového dříví. Nabízíme poradenskou činnost v oblasti lesního hospodářství, pořádáme kurzy a školení. Provozujeme lesní školku, manipulační sklad dříví a pásovou pilu. V naší pile se specializujeme na…

9Mihal Ivo1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Pod Sádkama 1552, Hluk Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem štípaného palivového dříví. Dřevo nařežeme a dopravíme až k vašim dveřím. Nabízíme různé druhy měkkého a tvrdého dřeva z českých lesů. Mezi naše další služby patří výroba palet a doprava dřeva.

10Stuchlík Jan

3.8
★★★★★
★★★★★
(1)
Na Úsoší 50, Háj ve Slezsku Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem kvalitního palivového dřeva jak listnatého, tak i jehličnatého. Dále vyrábíme a prodáváme řezivo – desky, trámy, fošny, latě. Poskytujeme vám i širokou škálu lesnických služeb a práce s kloubovým nakladačem Avant.


Dřevo a řezivo – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Dřevo a řezivo v lokalitě Morava – detailní popis

Řezivo je nepostradatelným materiálem pro mnohá odvětví, díky své univerzálnosti použití a udržitelnosti. Mezi druhy řeziva patří prkna, fošny, hranoly, latě, lišty, trámy a povaly. 

Stavební řezivo

Je jedním z nejdůležitějších a nejběžněji používaných materiálů ve stavebnictví. Pro stavební účely se často používají druhy dřeva jako smrk, jedle, douglaska, cedr, dub a další. Každý druh dřeva má své pevnostní vlastnosti a odolnost vůči povětrnostním podmínkám, což určuje jeho vhodnost pro konkrétní projekty.

Využití stavebního řeziva

 • Konstrukce stěn – stavební řezivo se často používá pro konstrukci vnějších i vnitřních stěn. Rámové konstrukce umožňují rychlou a efektivní montáž.
 • Stropy a podlahy – dřevěné trámy a desky se používají pro konstrukci stropů a podlah. Tento materiál má dobrou izolační schopnost a přispívá k energetické efektivitě budov.
 • Střechy – stavební řezivo je nezbytné pro konstrukci střech. Krovům a vazníkům poskytuje pevnou strukturu pro střešní materiály, jako jsou tašky nebo plech.
 • Venkovní konstrukce – stavební řezivo se také používá pro venkovní konstrukce, jako jsou terasy, verandy a pergoly. Správně ošetřené stavební řezivo může odolat extrémním povětrnostním podmínkám.
 • Mosty – v mnoha mostech se stavební řezivo používá pro nosné konstrukce a povrchové materiály.
 • Různé konstrukce – stavební řezivo se využívá také v mnoha specializovaných konstrukcích, jako jsou garáže, dřevěné ploty, skladové budovy a další.

Truhlářské řezivo

Je základním materiálem pro výrobu nábytku, dveří, oken, obkladů a mnoha dalších truhlářských výrobků. Vyrábí se z různých druhů dřevin, přičemž každý druh má vlastní charakteristiky a estetické vlastnosti. Mezi nejběžněji používané druhy patří dub, buk, třešeň, javor, mahagon, smrk, jedle a další. 

Využití truhlářského řeziva

 • Nábytek nejběžnější použití truhlářského řeziva je při výrobě nábytku. Nábytek může zahrnovat postele, skříně, stoly, židle a další. Díky různým druhům dřeva a technikám zpracování lze vytvořit nábytek v různých stylech a designech.
 • Dveře a okna – truhlářské řezivo je také oblíbeným materiálem pro výrobu dveří a oken kvůli svým izolačním vlastnostem a estetice.
 • Obklady a podlahy – truhlářské řezivo se často používá pro obklady stěn a podlahy, což dodává interiérům příjemný a přirozený vzhled.
 • Dekorační prvky – dalším využitím truhlářského řeziva je výroba dekoračních prvků, jako jsou lišty, frézované detaily, řezané reliéfy a další. 
 • Hudební nástroje – truhlářské řezivo je klíčovým materiálem pro výrobu hudebních nástrojů, jako jsou housle, kytary, klavíry a další nástroje.