Dřevěné brikety – Morava

Hledáte způsob, jak ušetřit na nákladech za topení a zároveň přispět k ochraně životního prostředí? Pak by pro vás ideálním řešením mohly být dřevěné brikety. Poskytují mnoho tepla, dlouho hoří a snadno se skladují. Prodejci briket v lokalitě Morava.

1–10 firem z 96 nalezených Filtry

1STAVEBNINY HICL s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(21)
U Zastávky 12/2, Velké Pavlovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem široké škály stavebnin. U nás zakoupíte betonové výrobky, izolační materiály, spojovací materiály, kotevní techniku a mnoho dalšího. Součástí našich služeb je skládání zboží hydraulickou rukou a vlastní přeprava.

2PILA MINX, s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(12)
Niva 65, Niva Bezdlužná Ověřená

V naší pile se zabýváme zakázkovou výrobou stavebního řeziva na míru a ekologických briket. Mezi naše další služby patří pořez pilařské kulatiny, výroba palet a beden, tepelné ošetření a další. Zabýváme se i nákladní autodopravou.

3PROŘEZ spol. s r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(52)
Vrahovická 4302, Prostějov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se dřevovýrobou a prodejem dřeva. Nabízíme vám širokou škálu stavebního řeziva (prkna, fošny, hranoly) a plošných materiálů (OSB desky, překližky, MDF desky). Prodáváme palivové dřevo, dřevěné brikety a peletky. Součástí našich služeb je zpracování dřeva.

4DŘEVO-UHLÍ J+S s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(11)
Jerlochovice 120, Fulnek
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodává suché uhlí, brikety a palivové dřevo, kameniva, kačírek, kamennou kůru, písek, štěrk.

5JPJ WOOD, s.r.o.

4.2
★★★★★
★★★★★
(11)
Mlýnská 543, Bystřice pod… Bezdlužná

Prodej dřeva a řeziva. Stavební řezivo, truhlářské řezivo, obkladové palubky a podlahy, OSB desky, palivové dříví, dřevěné brikety, barvy-laky, plotové laťe, profilované lišty, tesařské kování.

6CONSULO s.r.o.1 pobočka

Zakázkové truhlářství vyrábí nábytek z masivu, zahradní nábytek. Nabízíme také brikety či palivové dřevo.

7Libor Vít- výroba a prodej paliv

4.7
★★★★★
★★★★★
(27)
Lomnička , Lomnička
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Výroba a prodej čistě ekologických paliv jako je štípané palivové a krbové dřevo z tvrdých listnatých dřevin jako je buk a dub i také habr. Dále dřevěné brikety a pelety a dřevěné uhlí. Dále máme výrobu stavebního a také truhlářského řeziva a nabízíme dopravu až do domu.

8G 2 - trans, s.r.o.

V současné době patří naše společnost mezi nejvýznamnější velkoobchody s pevnými palivy v České republice a její dlouholetá úspěšná působnost na trhu ji právem řadí ke stabilním a spolehlivým dodavatelům pevných paliv. Dodáváme bílinské (ledvické) uhlí, mostecké uhlí, sokolovské uhlí, německé…

9ŠTĚPÁN Vyškov s.r.o.1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(4)
Nám. Svobody 27, Vyškov-Dědice Bezdlužná

Vyrábíme dřevěné palety, sedla, bednění, přířezy a atypické bedny či palety na objednávku. Soustředíme se na tuzemský trh, stejně tak i zahraniční.

10STABILA ČR, s.r.o.

4.3
★★★★★
★★★★★
(29)
Haluzice 163, Mouchnice Bezdlužná

Nabídka dřevěných skládacích metrů a reklamních předmětů. Možnost reklamního potisku a tamponového tisku. Nabízíme prodej briket. Prodej briket za výhodné letní ceny, nejlevnější nabídka na trhu. Cena je dle aktuálního ceníku. Zájemci o kamionové (24t) odběry kontaktujte naše obchodní oddělení.


Dřevěné brikety – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Dřevěné brikety v lokalitě Morava – detailní popis

Dřevěné brikety jsou kompaktní palivové bloky vyrobené z dřevní hmoty, které se používají k topení v domácnostech i průmyslových zařízeních. Vyrábějí se lisováním nebo extruzí dřevního odpadu. Tento proces vede ke vzniku těžkých, hustých briket, které mají vysokou energii na jednotku hmotnosti a dlouhou dobu hoření.

Výroba dřevěných briket

Je poměrně jednoduchá a ekologicky šetrná. Začíná sběrem dřevního odpadu, jako jsou piliny, třísky, hobliny a dřevěné štěpky, který by jinak skončil na skládkách nebo byl spálen. Tento odpad je následně sušen na určitou vlhkost, což zlepšuje hoření a snižuje emise.

Po sušení je materiál lisován nebo extrudován pod vysokým tlakem do tvaru briket. Při tomto procesu se nepoužívají žádná lepidla ani chemikálie. Výroba briket je tedy zcela přírodní. Výsledkem je kompaktní briketa, která je připravena k použití jako palivo.

Výhody dřevěných briket

  • Vysoká účinnost – dřevěné brikety mají vysokou hustotu energie, což znamená, že poskytují mnoho tepla na jednotku hmotnosti. Můžete tak potřebovat méně paliva k ohřevu vaší domácnosti.
  • Dlouhá doba hoření – dřevěné brikety hoří pomalu a dlouho, což znamená, že nemusíte často doplňovat topivo v kamnech nebo kotlích.
  • Méně popela a zplodin – brikety hoří čistěji a produkují méně popela a emisí než některé jiné formy paliva, což znamená, že jsou šetrnější k ovzduší.
  • Snadná manipulace – brikety jsou lehké a snadno skladovatelné, což usnadňuje jejich manipulaci a skladování.
  • Ekologická alternativa – dřevěné brikety představují ekologicky šetrný způsob využití dřevního odpadu, který by jinak zůstal nevyužitý nebo by byl spálen s negativními dopady na životní prostředí.

Jak vybrat správné dřevěné brikety?

  • Typ dřeva – dřevěné brikety mohou být vyrobeny z různých druhů dřeva a každý druh má své specifické vlastnosti. Např. listnaté dřevo, jako dub nebo buk, má vyšší hustotu energie a dlouhou dobu hoření. Jehličnaté dřevo, jako smrk nebo borovice, hoří rychleji, ale zase bývá levnější. Proto volte druh dřeva podle svých potřeb.
  • Vlhkost – důležité je, aby dřevěné brikety měly nízký obsah vlhkosti, ideálně pod 10 %. Vysoká vlhkost může způsobit neefektivní hoření a vytvoření více popela. Zkontrolujte vlhkost briket před zakoupením.
  • Způsob balení – rozhodněte se, zda preferujete balení ve velkých pytlích, paletách nebo menších baleních. Zvažte dostupnost vašeho úložného prostoru a vaše potřeby. 
  • Cena – rozpočet je samozřejmě také důležitým faktorem. Dřevěné brikety mohou mít různé ceny podle druhu dřeva, regionu a balení. Zvažte své finanční možnosti a porovnejte ceny různých nabídek.