CNC obrábění dřeva, dřevoobrábění – Morava

Chcete vytvářet kvalitní dřevěné výrobky s minimálním odpadem? Pak využijte CNC obrábění dřeva, které má mnoho využití – od výroby nábytku, uměleckých děl, architektonických prvků až po prototypování. Firmy zabývající se dřevoobráběním v lokalitě Morava

1–10 firem z 60 nalezených Filtry

1Vrbenská nástrojařská s.r.o.

Zlatohorská 635, Vrbno pod Pradědem Bezdlužná Ověřená

Zaměřujeme se na výrobu lisovacích forem a elektrod. Dále nabízíme CD/CM modelování i výrobu grafitových a měděných elektrod. Prodáváme části lisovacích nástrojů a forem pro elektro, auto a spotřební průmysl.

2BRABENEC spol. s r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(1)
Klobouček 774/12a , Brno Bezdlužná Ověřená

Výroba kachlových a ocelových kamen. Kovovýroba.

3DSN BRNO s.r.o.1 pobočka

Sušilovo náměstí 15…, Rousínov
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Váš spolehlivý partner pro dodávky a servis dřevoobráběcích strojů, nástrojů a zařízení. Nabízíme formátovací pily, frézky, dlabačky, kolíkovačky, olepovačky, brusky, lisy, CNC centra, odsávání, kompresory a ruční el. nářadí.

4BŘIT s.r.o.

2.7
★★★★★
★★★★★
(366)
Štolcova 808/58a, Brno-Černovice
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Broušení dřevoobráběcích a kovoobráběcích nástrojů. Prodej nástrojů Pilana, Freud, Dimar, Karned. Rozvozová služba.

5Draft Inc. s.r.o.3 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(16)
Spodní 674/10, Brno
Otevřeno od 6:30
Bezdlužná

Firma Draft Inc. s.r.o. se od roku 1995 zabývá výrobou a lakováním nábytkových dílců. Za 19 let své existence na českém i zahraničním trhu prošla výrazným technologickovýrobním vývojem v oblasti zpracování lakovaných produktů. Našimi zákazníky jsou velké obchodní a výrobní společnosti, ale i menší…

6Stolařství Jun a synové s.r.o.1 pobočka

4.0
★★★★★
★★★★★
(10)
Stará osada 540, Zastávka Bezdlužná

Vyrábíme a prodáváme nábytek či produkty ze dřeva. Nabízíme vchodové a balkonové dveře, vrata, špaletová i masivní okna, kuchyňské linky včetně dodávky vestavěných spotřebičů, interiérové a protipožární dveře. Zhotovujeme či montujeme schodiště a zábradlí.

7Schachermayer, spol. s r.o. (centrála Brno)3 pobočky

4.5
★★★★★
★★★★★
(25)
Heršpická 1013/11d, Brno - Štýřice Bezdlužná

Jsme obchodním partnerem pro řemeslo, zpracování dřeva a kovu, průmysl a obchod.

8JEŘÁBEK - stroje s.r.o.1 pobočka

3.0
★★★★★
★★★★★
(1)
čtvrť Anenská 179, Zbýšov Bezdlužná

Výroba a prodej dřevoobráběcích strojů. Nabízíme CNC frézy, pily, pásové, stolní a válcové brusky, soustruhy, odsavače, lisy, frézy, kolíkokovačky, ruční nářadí, manipulační techniku a související příslušenství.

9CARBE s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(5)
Draha 427, Telnice Bezdlužná

Jsme CARBE s.r.o., společnost rodinného typu, zabývající se nákupem, prodejem a servisem dřevoobráběcích strojů a příslušenství. Naše nově rozšířené, prodejní, servisní a skladovací středisko je umístěné v průmyslové zóně obce Telnice u Brna. Bylo postaveno po čtyřletém působení firmy v oboru…

10Rozprim Jan

Sychrov 24, Brno Bezdlužná

Zabýváme se dřevovýrobou. Vyrábíme skříně, stoly, bytové doplňky, parapety, poličky i lavice. Provádíme CNC obrábění dřeva, plastů a gravírování.


CNC obrábění dřeva, dřevoobrábění – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


CNC obrábění dřeva, dřevoobrábění v lokalitě Morava – detailní popis

CNC obrábění dřeva je zpracování dřeva pomocí CNC (Computer Numerical Control) strojů, což jsou zařízení řízená počítačem, která umožňují precizní a opakovatelné operace na dřevěném materiálu. Tato technologie kombinuje počítačovou řízenou automatizaci s různými nástroji a metodami pro zpracování dřeva. 

Možnosti CNC obrábění dřeva

Existuje několik možností CNC obrábění dřeva, mezi které patří např. CNC frézování dřeva a CNC soustružení dřeva.

 • CNC frézování dřeva – tato metoda je jednou z nejběžnějších a nejuniverzálnějších možností CNC obrábění dřeva. CNC frézka je vybavena rotačním nástrojem, známým jako fréza, který může odstraňovat materiál ze dřeva pomocí otáčivého pohybu. 
 • CNC soustružení dřeva – jedná se o specializovanější metodu, která se často používá k výrobě kulatých nebo válcových dřevěných dílů. CNC soustruh má rotační nástroj, který otáčí dřevo a tvaruje ho do požadovaného tvaru. 

Výhody CNC obrábění dřeva

 • Přesnost – CNC stroje jsou schopny dosáhnout extrémně přesných a opakovatelných výsledků. To je neocenitelné při výrobě složitých dřevěných dílů, kde je potřeba dokonalá shoda s návrhem.
 • Rychlost – CNC stroje pracují rychle a účinně. Mohou vyřezávat nebo frézovat dřevo mnohem rychleji, než by to bylo možné tradičními ručními metodami.
 • Opakovatelnost – CNC stroje jsou schopny provádět stejné operace s vysokou přesností, což znamená, že výsledky jsou konzistentní a opakovatelné i po mnoha operacích.
 • Kreativita – CNC obrábění dřeva umožňuje vytvářet složité a detailní vzory, výřezy a reliéfy, které by byly obtížné nebo nemožné dosáhnout ručně.
 • Programovatelnost – díky počítačovému řízení lze snadno změnit design nebo rozměry výrobku, což usnadňuje prototypování a úpravy projektů.
 • Úspora materiálu – CNC stroje optimalizují využití dřeva, což může vést k menšímu množství odpadu.

Využití CNC obrábění dřeva

 • Výroba nábytku – CNC obrábění dřeva je klíčovou technologií v nábytkářském průmyslu. CNC stroje umožňují vytvářet detailní a složité části nábytku, jako jsou nohy stolů, reliéfy, vyřezávané prvky atd. 
 • Stavebnictví – dřevo je důležitým stavebním materiálem a CNC obrábění dřeva se používá k výrobě různých stavebních prvků. CNC stroje mohou být využity k výrobě dřevěných trámů, sloupů, schodišťových stupňů, dveří, okenic a dalších konstrukčních prvků. 
 • Umělecká řemesla – umělci a řemeslníci využívají CNC obrábění dřeva k vytváření uměleckých děl, jako jsou sochy, reliéfy apod. 
 • Design interiérů – CNC obrábění dřeva se běžně využívá v designu interiérů pro vytváření jedinečných povrchových úprav, podlah, stropů, stěn a dalších dekoračních prvků. 
 • Modelářství – v modelářském průmyslu se CNC obrábění dřeva využívá k vytváření modelů a funkčních dílů pro různé aplikace. 
 • Prototypování – CNC obrábění dřeva je také oblíbenou technikou ve vývoji a vytváření prototypů.