Hřebčíny - chov koní, prodej koní, ustájení koní, koně – Morava

Koně provázejí člověka již po tisíciletí. Tradice chovu koní pochází z euroasijského kontinentu, kde byli domestikováni první koně, přibližně před 5000–6000 lety. Rozvoj chovu probíhal v různých částech světa odlišně. Přehled hřebčínů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 165 nalezených Filtry

Poptat více firem Vyberte firmy Zrušit

Naším oborem je ustájení, vyjížďky a trénink koní i jezdců. Pořádání jezdeckých soutěží. Příprava na ZZVJ. Pro zájemce pořádáme vyjížďky do přírody.

Poslat poptávku jsbzenec.cz 736 648 521

Již 15 let Vám nabízíme kompletní sortiment zboží pro jezdecký sport Angie a Western. Vybavení pro jezdce, potřeby pro koně a pro chovatele koní.

Poslat poptávku obluk.cz 541 221 368

Chováme a prodáváme starokladrubské koně. Agroturistika. Chov starokladrubských koní byl založen v Hřebčíně Dobrovský ve Vracově v roce 1986, v říjnu, kdy byly dovezeny první dvě dvouleté klisny ze Slatiňan.

Poslat poptávku hrebcin-dobrovsky.com 604 565 989

Stáj Fryšavský dvorec byla založena v roce 1997 majitelem, panem Erikem Hrazdilem v půvabné chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy v malé obci Fryšava pod Žákovou horou a již od počátku se naše stáj soustřeďuje na chov vysoce ušlechtilých arabských plnokrevných koní a psů plemene německý ovčák.

Poslat poptávku frysavskydvorec.cz 602 744 596

Ubytování v zážitkovém areálu Bukovanského mlýna. Mlynářská restaurace s krajovými specialitami, zahradní posezení, minigolf, rozhledna, bazén, dětské hřiště, hřiště na petangue i ovečky a koníky s možností svezení dětí.

Poslat poptávku bukovansky-mlyn.cz 518 618 011

Jízdárna s nabídkou vyjížděk na koni s průvodcem a ustájení koní. Pořádáme kurzy. Zaměřujeme se na výcvik a přípravu koní do soutěží ve westernových disciplínách Western Pleasure, Western Horsemanship, Trail a Western Showmanship.

Poslat poptávku rancnavyhlidce.cz 604 384 241

Hřebčín Střelice s chovem anglického plnokrevníka. Hřebčín disponuje 50 stájovými boxy, rozloha pastvin je 48 hektarů. Provoz hřebčína je zajištěn profesionálním týmem pracovníků a stálým veterinárním dohledem.

Poslat poptávku hrebcin-strelice.webnode.cz 585 053 166

Zabýváme se zemědělskou výrobou s největším podílem živočišné výroby, především chovem skotu. Umožňujeme zvířatům pohyb v přirozeném prostředí, používáme ekologická krmiva. Provozujeme jatka, naše produkty můžete nakoupit přes eshop.

Poslat poptávku welshcob.cz 583 231 330

Nabízíme služby hiporehabilitačního centra. Práce s postiženými i zdravými dětmi, výuka jízdy na koních.

Poslat poptávku 737 826 412

Hřebčíny - chov koní, prodej koní, ustájení koní, koně v lokalitě Morava – detailní popis

Z fylogenetického hlediska se koně po celém světě rozdělují do čtyř skupin:

 • Skupina koní stepních, mongolského typu – kůň altajský, kůň kirgizský, kůň sibiřský
 • Skupina koní orientálních, východního typu –  hucul, lipicán, starokladrubský kůň
 • Skupina koní okcidentálních, západního typu – percheron, kůň belgický, kůň ardenský
 • Skupina koní severských, nordických – fjordský kůň, shetlandský pony, velšský pony

Rozdělení plemen koní podle temperamentu:

 • Chladnokrevník – kůň belgický, kůň norický, percheron
 • Teplokrevník – český teplokrevník, starokladrubský kůň, hucul, arabský kůň, hannoverský kůň
 • Plnokrevník – anglický plnokrevník, arabský plnokrevník, achaltekinský plnokrevník
 • Polokrevník – anglický polokrevník, arabský polokrevník

Plemena koní v ČR 

Ministerstvem zemědělství ČR jsou uznány tato plemena – anglický plnokrevník, arabský kůň, českomoravský belgický kůň, český sportovní pony, český teplokrevník, hafling, huculský kůň, kinský kůň, klusák, lipický kůň, moravský teplokrevník, norik, plnokrevný arabský kůň, shagya-arab, shetland pony, slezský norik, slovenský teplokrevník, starokladrubský kůň, velš pony, kob a podílový velš

Významné hřebčíny a hřebčince v České republice 

Hřebčíny a hřebčince se často a mylně zaměňují za stejný pojem. Hřebčíny jsou chovatelská zařízení, kde se rodí a vyrůstají zvířata. Zatímco v hřebčinci jsou ustájené klisny a hřebci za účelem plemenitby. 

 • Národní hřebčín Kladruby nad Labem
 • Hřebčín Slatiňany
 • Zemský hřebčinec Písek
 • Zemský hřebčinec Napajedla
 • Zemský hřebčinec Tlumačov

×

Online poptávka

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Poptávka je určena výhradně k zasílání poptávek, nebo dotazů souvisejících s činností dané firmy/firem. Zprávy mohou být korekturovány našimi operátory, následně jsou zaslány klientovi.