Turbodmychadla – Morava

Turbodmychadla jsou běžnou součástí moderních motorů, ve kterých stlačují vzduch a jsou poháněny výfukovými plyny. Mezi motoristy jsou velmi oblíbené, jelikož zvyšují výkon motoru. Přehled prodejců nových a repasovaných turbodmychadel v lokalitě Morava.

1–10 firem z 39 nalezených Filtry

1Petr Bulava – TURBO-REPAS

4.8
★★★★★
★★★★★
(1)
Lichnov 10, Lichnov
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

Jsme odborníci na repase a opravy turbodmychadel u osobních a užitkových automobilů. Repase turbodmychadel zajišťujeme pomocí profesionální diagnostiky. Mezi naše další služby patří výkup turbodmychadel a prodej náhradních dílů turba.

2SIHAT s.r.o. - dmychadla a vývěvy

Zajištujeme prodej a servis dmychadel a vývěv Elmo, Siemens a Gardner Denver pro ČR a SR.

3YNNA, spol. s r.o.

Na Zvolenci 3234/64, Břeclav
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Dodáváme a poskytujeme servis vývěv, dmychadel, kompresorů. Zastupujeme výrobce vývěv a dmychadel BECKER, kompresorů SAUER & SOHN, dmychadel roots ROBUSCHI, HIBON výrobce sušičů a chillerů OMI. Provádíme záruční a pozáruční autorizovaný servis. Poskytujeme poradenství. Pronajímáme náhradní stroje.

4AERZEN CZ s.r.o.

Poskytujeme komplexní řešení při výrobě a úpravě a dopravě tlakového vzduchu a technických plynů a dále zařízení na ochranu životního prostředí.

5FlexaMi Auto s.r.o.1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(59)
Vídeňská 38/116, Brno - Přízřenice Bezdlužná

Prodáváme náhradní díly na osobní a užitkové automobily, pracovní stroje JCB a CAT, prodáváme repasované turbodmychadla, čerpadla a převodovky.

6MIVALT s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(8)
Prokofjevova 845/23, Brno-Kohoutovice Bezdlužná

Solenoidové ventily, elektromagnetické ventily a dmychadla vyrábíme a dodáváme v té nejlepší kvalitě. Nabízíme různé varianty, např. elektromagnetické a solenoidové ventily pro různá média.

7BESTTIRES s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(3)
Jiráskova 615, Mikulov
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Nově otevřený pneuservis s kompletní nabídkou pneservisních prací jak na motocykly, osobní a nákladní auta, tak i pracovní stroje traktory a speciální stroje se těší na vaši návštěvu. Máme v nabídce spoustu dalších služeb pro motoristy a jejich plechové mazlíčky. Jsme nová společnost založená 1.1…

8Červenka plus s.r.o.

Prodáváme náhradní díly na nákladní vozy. Dále si naše firma zabývá výměnou autoagregátů se zaměřeni nejen na tradiční značky jako LIAZ, TATRA, AVIA, KAROSA, ZETOR ale i na další zahraniční výrobce.

9Gear Auto KG s.r.o.

Roosveltova , Olomouc Bezdlužná

Nabízíme opravy převodovek manuálních i automatických, diferenciálů a turbodmychadel. Provozujeme autoservis a pneuservis. Provádíme čištění i plnění autoklimatizací.

10KRTA, s.r.o. - autoagregáty

4.4
★★★★★
★★★★★
(8)
Milíčova 1232, Zlín Bezdlužná

Firma vznikla v roce 1993. Zabýváme se maloobchodem, velkoobchodem a opravami dílů autobusů. Díly dodáváme expresně do 24 hod. vlastní autodopravou či zasláním přepravní službou České pošty, nebo přepravní službou PPL.


Turbodmychadla – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Turbodmychadla v lokalitě Morava – detailní popis

Turbodmychadlo je zařízení, které slouží k přeplňování vznětových i zážehových agregátů. Za dobu jeho působení se do spalovacího motoru dostane větší množství vzduchu, které umožní spálit více paliva. Výsledkem jeho činnosti je vyšší výkon a točivý moment. Turbodmychadel existuje několik druhů. Podle velikosti se rozdělují na turbodmychadla pro menší a větší motory. Pro menší motory se vyrábějí jedině radiální turbodmychadla, která jsou konstrukčně menší, mají nižší hmotnost i nižší hodnotu stlačení. Pro větší motory se vyrábějí turbodmychadla radiální i axiální. Jsou větší, těžší i účinnější.

Jak fungují turbodmychadla?

Turbodmychadlo využívá energii výfukových plynů vystupujících z motoru. Turbína a kompresor tvoří dvě nejdůležitější části turbodmychadla. Turbínu pohání energie výfukových plynů a díky tomu, že je s kompresorem na stejné hřídeli, pohání turbína kompresor. Plynový kompresor, umístěný na sací části motoru, stlačuje vstupující vzduch nad atmosférický tlak. Kompresor zvyšuje tlak vzduchu, který vstupuje do motoru. Tímto způsobuje, že do spalovací komory vstupuje větší množství kyslíku. Kvůli většímu množství kyslíku ve spalovací komoře musí být přivedeno i více paliva, aby spalovaná směs měla stále stejný poměr. Zvýšením obsahu kyslíku a paliva se dosáhne vyšší objemové účinnosti motoru, což vede k vyššímu výkonu motoru. Dodávka paliva je zprostředkována řádným nastavením vstřikovacích ventilů nebo karburátoru. 

Turbodmychadla značně zvyšují objemový výkon motorů v porovnání s motory bez turbodmychadel. 

Jaké jsou části turbodmychadla?

Turbodmychadla tvoří turbínové skříně, ložiskové skříně, kompresorové skříně, rotory, rozváděcí kola, ložiska, kompresorová kola a turbínová kola.