Tažná zařízení, tažné zařízení – Morava

Potřebujete za svůj vůz připojit závěsný vozík nebo karavan? Pak budete potřebovat tažné zařízení neboli lidově kouli za auto. Pokud zrovna vybíráte tažné zařízení, řiďte se parametry vašeho vozu. Přehled prodejců tažných zařízení v lokalitě Morava.

1–10 firem z 244 nalezených Filtry

1ROLOMATIC KARLAK s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(24)
Holická 1093/31d, Olomouc
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme vám profesionální služby v oblasti automobilového průmyslu. Provozujeme autolakovnu, autokarosárnu, autoservis, pneuservis a odtahovou službu. Součástí našich služeb je příprava a provedení STK a řada dalších služeb.

2INTERMOBIL, s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(79)
Sokolská 1307/29, Znojmo Bezdlužná Ověřená

Přijďte si k nám pro svůj nový vůz Volkswagen. Zabýváme se jak prodejem vozidel Volkswagen, tak i prověřených ojetých vozů DWA. Provozujeme autoservis pro osobní i užitkové vozy Volkswagen. Nabízíme výkup vozidel protiúčtem, výhodné financování, prodej originálních náhradních dílů a řadu…

3Kaděrka Radim – PRICNIKY.CZ

5.0
★★★★★
★★★★★
(7)
Hlavní 212/64, Kylešovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem autopříslušenství. Nabízíme vám střešní nosiče, příčníky, autoboxy, nosiče kol, nosiče lyží, tažná zařízení a pomůcky na upevnění nákladu. Provozujeme půjčovnu střešních nosičů pro osobní a dodávková vozidla.

4Zdeněk Fabičovic – AUTO FORM1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(33)
A. Kuběny 721, Břeclav –… Bezdlužná Ověřená

Jsme profesionální autoservis a pneuservis. Provádíme veškeré opravy motorových vozidel včetně mechanických, lakýrnických a karosářských prací. Provozujeme prodejnu náhradních dílů a autodoplňků. Mezi naše další služby patří odtahová služba.

5ASN HAKR Brno s.r.o. (výrobní závod)3 pobočky

4.6
★★★★★
★★★★★
(171)
Štefánikova 413, Újezd u Brna Bezdlužná Ověřená

Výroba a prodej střešních nosičů, nosičů kol a lyží, autoboxů.

6Přívěsy Brno s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(2)
Vídeňská ul., Brno
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

Přívěsy a vozíky Brno nabízí vše od prodeje, zapůjčení, servisu a náhradních dílů; nově i e-shop přívěsů a přívěsných vozíků, nejsou opomenuty ani nosiče na kola. Uvažujete o koupi nového přívěsu? Zavolejte, nebo pošlete poptávku s Vašimi představami a my Vám obratem nabídneme řešení dle Vašich…

7Urbánek Jiří - Auto Moto Centrum Urbánek

4.6
★★★★★
★★★★★
(2)
Čsl. armády 1323/21, Šumperk
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se provozem autoservisu a pneuservisu. Nabízíme lakýrnické a karosářské práce. Prodáváme oleje a maziva. Hledáme kvalifikovaného automechanika a autolakýrníka.

8DAROS PLUS, s.r.o.1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(91)
Sladovnická 518/4, Brno-Brněnské… Bezdlužná

Přestavby vozidel na alternativní pohon LPG, CNG se zachováním tovární záruky na nová vozidla. Montáže Ethanolu E85, tažných zařízení. Měření emisí BENZÍN, LPG, CNG, DIESEL. Revize LPG, CNG. Servis vozidel - opravy motorů, seřízení systémů. Pneuservis. Čerpací stanice LPG. Možnost splátek.

9CHEROKEE CARS, s.r.o.1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(47)
Nádražní, Hrušovany nad…
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem a výkupem ojetých osobních a užitkových vozů. Součástí našich služeb je také dovoz vozů na objednávku, zajištění servisu a oprav vozidel, příprava vozů na pravidelnou STK a EK. Dále nabízíme možnost financování vozu a pojištění.

10MW tažná zařízení - Wujčík Miroslav

4.4
★★★★★
★★★★★
(27)
Bratislavská 35/37, Brno-Zábrdovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme vám kvalitní a spolehlivá tažná zařízení pro téměř všechny typy vozidel – osobní auta, dodávky i nákladní vozidla. Brněnská firma MW – tažná zařízení se specializuje na tažná zařízení již od roku 1990. Prodáváme také vše pro kvalitní zabezpečení vozidel a nosiče kol na tažná zařízení.…


Tažná zařízení, tažné zařízení – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Tažná zařízení, tažné zařízení v lokalitě Morava – detailní popis

Tažná zařízení jsou nezbytným doplňkem každého vozu, za který chcete připojit závěsný vozík nebo třeba karavan. Tažných zařízení existuje několik typů. Obecně se tažná zařízení s kulovým čepem rozdělují na pevná a odnímatelná. Jako neodnímatelné systémy se označují tažná zařízení s pevným kulovým čepem. Tažná zařízení s odnímatelným kulovým čepem se rozdělují na automatické odnímatelné systémy bez použití nářadí a poloautomatické odnímatelné systémy. Montáž tažného zařízení je možné provést svépomocí nebo ji nechat provést v autoservisu. Nejnáročnější částí montáže je zapojení zásuvky. Jestli nejste v montážních pracích dostatečně zběhlí, nechte montáž raději na odbornících. Pokud se rozhodnete pro montáž svépomocí, počítejte s tím, že pak bude nutné navštívit stanici technické kontroly, kde prověří, zda je vše správně zapojeno. 

Typy tažných zařízení

  • Pevné (neodnímatelné) čepy – kulový čep je k tažnému zařízení trvale připevněn pomocí šroubů, nebo přivařen k rámu. Jedná se o jednoduché řešení s dlouhou životností a minimální údržbou. Ze všech typů se jedná o cenově nejvýhodnější variantu. 
  • Odnímatelné čepy – lze je nasadit a sundat za pomoci automatického nebo pákového systému. Pokud není přívěs připojen, je nutné čep sundat. Spolehlivost a životnost odnímatelných čepů závisí na kvalitě materiálu.
  • Automatické odnímatelné systémy – jedná se o tažná zařízení, která používají pro upínání kulového čepu do rámu speciální systémy. Vyznačují se jednoduchým odnímáním kulového čepu bez použití nářadí. Je možné je uzamknout. 
  • Poloautomatické odnímatelné systémyfungují na principu “bajonetu”. Představují jednoduchý systém rychlé montáže a demontáže kulového čepu bez použití nářadí. Kulový čep není vybaven zámkem.