Taxametry – Morava

Jste taxikářem nebo provozujete taxislužbu? Pak jistě budete potřebovat spolehlivý taxametr, který vám bude měřit dobu a vzdálenost jízdy. Na základě naměřené vzdálenosti anebo doby pronájmu vám spočítá jízdné. Prodejci taxametrů v lokalitě Morava.

1–4 firem z 4 nalezených Filtry

1TAXI IMPULS PLUS Brno, spol. s r.o.

2.7
★★★★★
★★★★★
(54)
Starobrněnská 282/19, Brno Bezdlužná

Osobní nonstop taxislužba. Radio dispečink. Nabízíme našim zákazníkům kvalitní non - stop servis zahrnující i jízdy mimo ČR. Poskytujeme možnost fakturace a předobjednávek. Profesionální přístup řidičů. Možnost objednávat taxi emailem přes náš web.

2Centrum tachografů, s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(3)
Středulinského 966…, Ostrava, Vítkovice
Otevřeno od 6:30
Bezdlužná

Služby, vybavení a náhradní díly v oblasti tachografů a taxametrů. Zajištění oprav, montáží či ověřování všech typů elektronických tachografů a taxametrů. Věnujeme se velkoobchodnímu prodeji.

3TOROLA design s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(9)
Míru 1319, Frýdek-Místek -…
Otevřeno od 7:00

Firma nabízí taxametry řady MPT a záznamníky provozu vozidel TDM.

4Tesařík Josef

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Školní 841, Mutěnice Bezdlužná

Prodej a montáž taxametrů Semitron, prodej a instalace identifikačních systémů Datatag, paralelní diagnostika automobilů a motocyklů, opravy elektrických systémů motorových vozidel.


Firmy v dalších lokalitách


Taxametry v lokalitě Morava – detailní popis

Taxametr je přístroj, který se používá k měření doby a vzdálenosti na základě signálu poskytnutého měřicím převodníkem. Slouží také k výpočtu a zobrazení jízdného, které má být zaplaceno na základě naměřené vzdálenosti anebo doby pronájmu vozidla. Taxametr s paměťovou jednotkou a tiskárnou a měřicí převodník ujeté vzdálenosti tvoří celý měřicí systém, který se instaluje ve vozidle taxislužby. Měřicí převodník ujeté vzdálenosti převádí ujetou vzdálenost na impulzy nebo na digitální data vstupující do taxametru. 

Konstrukce taxametru

  • Hodiny s aktuálním časem – přenáší aktuální čas a datum.
  • Konstanta k – je konstanta generátoru signálu ujeté vzdálenosti, která je vyjádřena v pulzech na kilometr. Tato konstanta představuje počet pulzů, které musí taxametr přijmout, aby správně indikoval ujetou vzdálenost 1 kilometr.
  • Konstanta vozidla wudává počet impulzů dodaných do taxametru. Počet impulzů se objeví na připojovacím prvku daného vozidla po ujetí vzdálenosti 1 kilometru. Tato konstanta je vyjádřena v impulzech na kilometr (km-1).
  • Rozhraní – jedná se o elektronické, optické, radiové, nebo jiné HW-, resp. SW-, propojovací prostředky. Umožňují automatický přenos informací mezi jednotlivými částmi nebo zařízeními, nebo mezi jednotlivými softwarovými moduly.
  • Uživatelské rozhraní – je rozhraní, které umožňuje výměnu informací mezi uživatelem taxametru a vlastním měřidlem, popř. jeho HW-, resp. SW-komponenty.
  • Ochranné rozhraní – představuje rozhraní, které umožňuje zadat do procesoru taxametru pouze taková data, která nemohou vést k zobrazení nejasně definovaných údajů a výsledků měření, k zobrazení nesprávných údajů, resp. k ukládání nesprávných výsledků a primárních indikací, k justování měřidla, resp. ke změně jakýchkoli nastavitelných faktorů.
  • Příslušný legálně relevantní software (SW) – zahrnuje programy, data, specifické parametry pro typ a zařízení, které náleží k taxametru a které definují, resp. splňují funkce, které jsou předmětem metrologické kontroly.
  • Identifikace software (SW) představuje sekvence, resp. odečitatelné charakteristiky SW, které jsou k SW jednoznačně přiřazeny (např. číslo verze, kontrolní suma).
  • Tiskárna – používá se pro tisk (hardcopy) naměřených výsledků a předepsaných výtisků dokladů.
  • Paměťová jednotka – jedná se o zařízení (elektronický HW prvek) sloužící k záznamu a uchování každé nenulové denní změny hodnot o provozu vozidla taxislužby.